Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5

im. Skamandrytów

ul. Budziszyńska 2, 70-023 Szczecin
tel. (091) 482-16-71
www:   http://zso5szczecin.republika.ple-mail:   zso5szczecin@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4428 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasa:

- lingwistyczno-teatralna
- europejsko-turystyczna
- informatyczno-ekonomiczna
- biologiczno-sportowa

GIMNAZJUM Nr 17
klasa:

- z rozszerzonym językiem angielskim
- informatyczna

Oferta edukacyjna Gimnazjum

  • Uczniom zdolnym i chętnym do dodatkowej pracy proponujemy indywidualną współpracę z nauczycielami oraz różnorodne zajęcia pozalekcyjne w ramach Klubu Gimnzjalisty, Koła Miłośników Teatru, Koła Historycznego, Matematycznego, Komputerowego i Klubu Europejskiego.
  • Nasze propozycje skierowane są również do uczniów z problemami edukacyjnymi np. dysleksją. Pomagamy przezwyciężać trudności w nauce poprzez zajęcia wyrównawcze i terapeutyczne.
  • Zwolennikom aktywności fizycznej oferujemy udział w zajęciach sportowych (drużyna piłki nożnej i siatkowej) i turystycznych. W szkole aktywnie działa Formacja Taneczna.
  • Szkoła jest dobrze wyposażona z wyremontowaną częścią sportową. Dysponujemy dwiema pracowniami komputerowymi oraz czytelnią multimedialną połączonymi w sieć lokalną ze stałym dostępem do internetu. Mamy bufet i stołówkę. Zajęcia odbywają się na pierwszą zmianę.
  • W szkole panuje rodzinna atmosfera, żaden uczeń nie jest anonimowy. Pomagamy odnieść sukces na miarę miżliwości każdego ucznia.
  • Wspomagamy inicjatywy społeczne i charytatywne oraz organizujemy imprezy środowiskowe kształtując w ten sposób u uczniów postawy twórcze, kreatywne i otwarte na potrzeby drugiego człowieka.
  • Nasi uczniowie odnoszą sukcesy: laureaci konkursu biologicznego i finaliści konkursów: biologicznego, matematycznego, geograficznego, historycznego. Sportowcy zwyciężają w zawodach sportowych na szczeblu miejskim i wojewódzkim.
  • Szkoła znajduje się w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym tuż przy pętli tramwajowej Pomorzany. Dojazd zapewniają tramwaje linii 3, 4, 6, 11, 12 oraz autobusy linii 53 i bezpłatne 704.
  • Po zakończeniu nauki w Gimnazjum Nr 17 możliwe jest kontynuowanie nauki w XXIII Liceum Ogólnokształcącym z którym współistniejemy w jednym zespole.

Oferta edukacyjna Liceum

Klasa lingwistyczno-teatralna

Założeniem klasy jest intensywne nauczanie języków obcych oraz poszerzenie wiadomości o kulturze ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy dotyczącej sztuki teatralnej.
Znajomość języków obcych umożliwia uczniom lepsze poznanie dzieł teatralnych poprzez czytanie ich w oryginalnej wersji językowej.
Uczniowie posiadający uzdolnienia aktorskie mają możliwość sprawdzenia i rozwinięcia swoich umiejętności uczestnicząc w zajęciach koła teatralnego, biorąc udział w spektaklach, jak również poznając specyfikę pracy teatru. Oferta adresowana jest do uczniów chcących kontynuować naukę na zagranicznych uczelniach wyższych, na krajowych wydziałach lingwistycznych, filologicznych, dziennikarskich i teatralnych. W programie klasy realizowana jest nauka trzech języków: angielskiego w zakresie rozszerzonym, niemieckiego i rosyjskiego. Nauczanie języków odbywa się w grupach.
Przedmioty punktowane w rekrutacji to język obcy i historia.

Klasa europejsko-turystyczna

Podstawowym założeniem klasy jest połączenie intensywnego nauczania języków obcych z kształtowaniem lingwistycznej wrażliwości oraz poczucia przynależności do społeczeństwa europejskiego.
Znajomość języków obcych to niewątpliwie jeden z kluczy do sukcesu, stąd też program tych klas obejmuje język niemiecki w zakresie rozszerzonym oraz angielski i rosyjski – potrzebny w obecnych czasach ze względu na znaczenie Rosji na arenie międzynarodowej. Nauczanie języków odbywa się w grupach.
Program obejmuje zajęcia propagujące poznawanie kultury i walorów turystyczno-krajoznawczych regionu, kraju oraz Europy. Oferta adresowana jest do uczniów chcących kontynuować naukę na zagranicznych uczelniach wyższych, na krajowych wydziałach lingwistycznych, filologicznych, turystycznych lub hotelarskich.
Przedmioty punktowane w rekrutacji to język obcy i historia.

Klasa informatyczno-ekonomiczna

Realizacja programów w tej klasie zakłada nabycie umiejętności sprawnego wykorzystania nowoczesnych źródeł i technik informacji. Zdobyte umiejętności programowania i obsługi narzędzi informatycznych posłużą do sprawnego wykorzystania komputera jako instrumentu pomocnego w rozwiązywaniu problemów życiowych i zawodowych.
Uczniowie tej klasy poznają również podstawy ekonomii, marketingu oraz wiadomości w zakresie zarządzania firmą. Zajęcia z informatyki odbywają się w grupach, w dobrze wyposażonych pracowniach komputerowych.
Przedmioty punktowane w rekrutacji to język obcy i informatyka.

Klasa biologiczno-sportowa.

Uczeń kończąc tę klasę będzie posiadał gruntowną wiedzę z przedmiotów przyrodniczych, a zainteresowany sportem będzie miał szeroką gamę zajęć w różnych dyscyplinach. Nasi uczniowie odnoszą duże sukcesy np. drużyna piłki nożnej wygrała w Mistrzostwach Szczecina Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz zajęła IV miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej. Realizowany program przygotowuje do podjęcia studiów przyrodniczych, weterynaryjnych, rolniczych, ochrony środowiska oraz o charakterze sportowym.
Przedmioty punktowane w rekrutacji to biologia i chemia.

Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie