Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 13

ul. Bałtycka 1A, 70-880 Szczecin
tel. (91) 464-75-16
www:   http://www.sp13.szczecin.pl
e-mail:   zs13@um.szczecin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4451 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 13
im. Orląt Lwowskich

- oddziały przedszkolne
- zajęcia logopedyczne
- zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
- gimnastyka korekcyjna
- język niemiecki od klasy I
- język angielski od klasy II

GIMNAZJUM nr 31

- liczne koła zainteresowań
- zajęcia świetlicowe
- biblioteka
- wykwalifikowana kadra dydaktyczna
- nowa sala gimnastyczna
- SKS

Chcemy być otwarci na potrzeby naszych wychowanków, dbać o ich bezpieczeństwo i rozwój. Panuje tu przyjazna i życzliwa atmosfera, nikt nie czuje się bezimienny.

Zespół Szkół nr 13 w Szczecinie mieści się w nowo odremontowanym budynku przy ulicy Bałtyckiej 1a. Od roku szkolnego 2008/2009 Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich stała się częścią Zespołu Szkół nr 13, w skład którego wchodzi również Gimnazjum nr 31. Szkoła znajduje się w atrakcyjnej dzielnicy Wielgowo. Jest to jedna z piękniejszych i spokojniejszych dzielnic Szczecina. Leży w odległości około 25 km od centrum miasta, wśród wspaniałych lasów Puszczy Goleniowskiej i Puszczy Bukowej. Leśne, żywiczne powietrze wpływa bardzo korzystnie na stan zdrowia zamieszkującej tu ludności.

Nasza szkoła jest mała, dlatego panuje tu ciepła i rodzinna atmosfera. Nikt nie czuje się anonimowy. Wszyscy doskonale się znamy a nasi uczniowie są pod dobrą opieką wychowawców, pedagoga i dyrekcji szkoły. Szkoła jest przyjazna uczniom - przy szkole są parkingi, miejsca dla rowerów, jest też podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Atuty szkoły
  • biblioteka
  • czytelnia z Multimedialnym Centrum Informacji
  • zaplecze sportowe (boisko, sala gimnastyczna)
  • sala internetowa
  • stołówka, gdzie można zjeść obiad składający się z dwóch dań
  • świetlica dla uczniów klas młodszych
  • uczestniczymy w programach Szklanka Mleka i Owoce w szkole
  • sklepik szkolny

Posiadamy certyfikat "Szkoły z klasą".

Zajęcia sportowe odbywają się w nowo wybudowanej sali gimnastycznej oraz na przyszkolnym boisku. Szkoła posiada stołówkę szkolną, sale lekcyjne. Posiadamy salę internetową ze stałym dostępem do internetu. W szkole funkcjonują oddziały przedszkolne.

Staramy się, by każdy uczeń mógł rozwijać własna indywidualność. Dowodem jest udział uczniów w wielu konkursach i olimpiadach, dzięki którym osiągają liczne sukcesy. Część zajęć związanych z poprawą osiągnięć jest realizowana ze środków uzyskanych z funduszy Unii Europejskiej. Corocznie nasi uczniowie otrzymują Nagrody Prezydenta Miasta Szczecina.


Pragniemy, by nasza szkoła była postrzegana jako środowiskowa. Dlatego jest ona czynna także popołudniami a uczniowie mogą korzystać z proponowanej oferty zajęć pozalekcyjnych i rozwijać własne zainteresowania.

Każdy nauczyciel prowadzi dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Odbywają się one w formie kół zainteresowań, zajęć wyrównawczych, zajęć sportowych, konsultacji dla uczniów i rodziców.

O GIMNAZJUM

Gimnazjum bardzo ściśle współpracuje ze środowiskiem lokalnym, organizując imprezy dla mieszkańców oraz wspólne akcje z Radą Osiedla. Wypracowane zostały także pewne tradycje szkoły, które już na stałe weszły do kalendarza imprez. Należą do nich: Otrzęsiny Klas Pierwszych, Wigilia dla uczniów, ich rodziców i grona, Gimnazjalny Przegląd Teatralny oraz Festiwal Nauki. Ponieważ szkoła znajduje się w dużej odległości od centrum miasta, dla uczniów są organizowane wyjazdy do teatru, na koncerty, wystawy i inne ciekawe imprezy.

Współpraca zagraniczna
W czerwcu 2002 r. rozpoczęliśmy współpracę z niemieckim Gimnazjum w Lübz. Gościliśmy w naszej szkole grupę niemieckiej młodzieży wraz z opiekunami a potem udaliśmy się z rewizytą do Lübz. Dyrektorzy szkół podpisali wówczas akt porozumienia pomiędzy gimnazjami, w celu wzajemnego zrozumienia i wychowania w duchu tolerancji oraz budowania wspólnej przyszłości Zjednoczonej Europy.

Nawiązaliśmy także kontakty z młodzieżą francuską Gimnazjum A.Camus, położonego w opactwie St Jean D'Angely, gdzie ma swoja siedzibę Centrum Kultury Europejskiej.

Sukcesy, osiągnięcia
Uczniowie naszego Gimnazjum są finalistami i laureatami wielu konkursów przedmiotowych (organizowanych przez Kuratorium i Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej), artystycznych (wokalnych i plastycznych) oraz sportowych na szczeblu zarówno wojewódzkim, jak i ogólnopolskim np.: z geografii, biologii, języka niemieckiego, chemii, historii, języka polskiego. Odnosimy również duże sukcesy sportowe w tenisie stołowym, piłce siatkowej i szachach.

BIBLIOTEKA

Biblioteka szkolna jest pracownią interdyscyplinarną, ośrodkiem edukacji czytelniczej i medialnej; ośrodkiem informacji który powinien służyć nie tylko uczniom i nauczycielom, ale także rodzicom. Stanowi również integralną część szkoły, która bierze udział w realizacji podstawowych funkcji placówki w stosunku do uczniów: kształcąco-wychowawczej, diagnostyczno-prognostycznej, opiekuńczo-wychowawczej i kulturalno-rekreacyjnej.

W naszej placówce zgromadzono następujące piśmiennicze materiały biblioteczne:

  • podstawowe wydawnictwa informacji bezpośredniej (encyklopedie ogólne i specjalistyczne, słowniki językowe i znaczeniowe, leksykony, informatory, poradniki, przewodniki, plansze),
  • lektury obowiązkowe i uzupełniające, literaturę piękną i popularnonaukową, podręczniki szkolne, materiały i wydawnictwa dotyczące naszej miejscowości i regionu, literaturę pedagogiczną, w tym materiały metodyczne dla nauczycieli, czasopisma dla dzieci i młodzieży.

Materiały niepiśmiennicze gromadzone w bibliotece to: filmy dydaktyczne na kasetach VHS i płytach DVD, taśmy magnetofonowe, inne dokumenty elektroniczne.

ZAJĘCIA KOREKCYJNE

Zajęcia korekcyjne cieszą się dużym zainteresowaniem. W zajęciach uczestniczą dzieci z klas nauczania początkowego. Największą grupę stanową uczniowie klas I. Uczniowie podzieleni są na dwie grupy ćwiczebne. Każda grupa ćwiczy raz w tygodniu. Uczniowie którzy maja ochotę i czas mogą przychodzić również na zajęcia innej grupy.

Dzieci biorą udział w zajęciach gimnastycznych – poprawiających aparat ruchowy, ogólnorozwojowych, wzmacniających i rozciągających mięśnie RR, NN, T i kl. piersiowej, a także wykonują ćwiczenia oddechowe.

W celu urozmaicenia zajęć, ćwiczenia przeplatane są grami i zabawami ruchowymi, torami przeszkód oraz obwodami ćwiczebnymi. Na zajęciach wykorzystywane są dostępne przybory i przyrządy imnastyczne oraz przybory niekonwencjonalne (np. gazety, ręczniki). W ramach zajęć gimnastycznych przeprowadzono z uczniami testy sprawności fizycznej mające na celu sprawdzenie siły mięśni brzucha i klatki piersiowej.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie