Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szczecin International School

ul. Mickiewicza 49, 70-385 Szczecin
tel. (91) 424-03-00
www:   http://www.sis.info.pl
e-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6218 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA


GIMNAZJUM


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

REKRUTACJA

Zasady przyjęcia do szkoły podstawowej:
Uczniowie, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy zerowej lub pierwszej muszą mieć ukończony 5 rok życia i są przyjmowani na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, potwierdzającej ich zdolność do podjęcia nauki w oparciu o program szkoły.
Rodzice muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, podpisać zobowiązanie finansowe i opłacić opłatę wpisową. Do klas 2 - 6 uczniowie przyjmowani są na podstawie świadectw z poprzednich szkół, formularza zgłoszeniowego, zobowiązania finansowego i wpłaconej opłaty wpisowej

Zasady przyjęcia do szkoły średniej:
Uczniowie przyjmowani są na podstawie świadectw z poprzedniej szkoły. Kandydaci proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, podpisanie zobowiązania finansowego i opłacenie opłaty wpisowej. Oprócz tego odbywa się rozmowa kwalifikacyjna.

Zasady przyjęcia do Liceum Ogólnokształcącego:
Uczniowie przyjmowani są na podstawie świadectw z poprzednich szkół. Kandydaci proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, podpisanie zobowiązania finansowego i opłacenie opłaty wpisowej. Chętni do klasy D1 muszą zdać egzamin wstępny, którego wyniki wykażą czy kurs IBO jest odpowiedni dla danego kandydata.

PROGRAM NAUCZANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Zajęcia w szkole podstawowej odbywają się w oparciu o polską podstawę programową oraz o program utworzony w 1998 roku, specjalnie dla międzynarodowych szkół podstawowych. Program ten w praktyczny i interesujący sposób pozwala dzieciom rozwinąć ich wiedzę i umiejętności wspomagając ich ogólny rozwój. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że program ten buduje świadomość miejsca dziecka w społeczności międzynarodowej. Program określa cele każdego przedmiotu, pokazuje kierunek rozwoju osobistego ucznia i buduje jego świadomość jako członka społeczności międzynarodowej.

Program IPC składa się z 70 bloków tematycznych, w których znaleźć można praktyczne wskazówki dla dzieci i nauczycieli. Wszystkie ćwiczenia oparte są o najnowsze badania dotyczące funkcjonowania mózgu dziecka i różnych obszarów jego inteligencji. Program IPC obejmuje przedmioty ścisłe, historię, geografię, sztukę, informatykę, wychowanie fizyczne, muzykę i wychowanie dziecka w społeczności międzynarodowej. Język angielski jest częścią programu IPC, ale występuje również jako oddzielny przedmiot, na którym nauczyciel pracuje nad poszerzeniem takich umiejętności dziecka jak: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Matematyka, podobnie jak język angielski, jest częścią programu IPC i oddzielnym przedmiotem. Wszystkie programy, z których korzysta szkoła podstawowa, współgrają z programami używanymi w szkołach międzynarodowych na całym świecie.

PROGRAM NAUCZANIA W GIMNAZJUM

Gimnasium (Gimnazjum) Szczecin International School funkcjonuje w oparciu o polską podstawę programową oraz na zasadach systemu brytyjskiego CIE (Cambridge International Examinations).

Uniwersytet Cambridge jest jednym z najbardziej znanych ośrodków naukowo - kulturowych na świecie. Centrum Egzaminacyjne Cambridge posiada 8000 ośrodków egzaminacyjnych w 165 krajach System nauczania został stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenia 2500 szkół na całym świecie i został utworzony z myślą o 14 - 16 latkach a w jego skład wchodzi szeroki zakres przedmiotów, które tworzą spójny system edukacyjny.

Szczecin International School, w oparciu o w/w system przeprowadza egzaminy: IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) na poziomie niższym (w systemie międzynarodowym M 5, w systemie polskim I klasa LO) oraz IB (International Baccalaureate) na poziomie wyższym (odpowiednik polskiej matury).W pierwszych latach szkoły średniej (M1 - M3) kontynuowane są standardy programu IPC szkoły podstawowej, a następnie w klasach M4-M5 uczniowie przygotowywani są do egzaminu IGCSE.

Głównym celem egzaminów IGCSE jest odpowiednio dobre przygotowanie uczniów do dalszej edukacji na wyższych poziomach. Egzaminy są przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi standardami systemu brytyjskiego. Pozytywny ich wynik oraz uzyskanie odpowiedniej ilości punktów pozwala uczniom ubiegać się o przyjęcie na studia w Europie i nie tylko.

Przeciętnie uczeń wybiera od pięciu do dziewięciu przedmiotów, z których w sesji czerwcowej pisze testy. W styczniu każdego roku szkolnego, przeprowadzane są egzaminy próbne, pozwalające ocenić zakres i stan wiedzy ucznia na sześć miesięcy przed właściwymi egzaminami.

PROGRAM NAUCZANIA W LICEUM

Szczecin International School - Liceum Ogólnokształcące jest trzyletnią szkołą ponadgimnazjalną, przygotowującą do matury międzynarodowej.

Po pierwszej klasie uczniowie przystępują do egzaminów według systemu Cambridge (IGCSE). Od drugiej klasy (systemu polskiego) rozpoczyna się dwuletni kurs na poziomie Diploma.

Po przeszło dwuletnim przygotowaniu, 29 marca 2005r., SIS - Liceum Ogólnokształcące otrzymało akredytację International Baccalaureate Organization zrzeszającą 1597 szkół w 122 krajach świata i około 200 000 uczniów. Matura IB stanowi ekwiwalent matury polskiej i nie wymaga nostryfikacji.

W ostatnim roku, kończącym edukację w szkole średniej w systemie brytyjskim, uczniowie przystępują do egzaminu maturalnego IB (International Baccalaureate), składającego się z pięciu grup przedmiotowych. Do wyboru przez ucznia są takie przedmioty jak: nauki ścisłe, języki i przedmioty humanistyczne. Pozytywne zdanie egzaminu IB z odpowiednią ilością punktów umożliwia wstęp na renomowane uczelnie na całym świecie bez dodatkowych egzaminów.
Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie