Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoły Salezjańskie

w Toruniu

ul. Storczykowa 66 A, 87-100 Toruń
tel. (56) 648-64-16
www:   http://www.torun.salezjanie.pl
e-mail:   torun@salezjanie.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8064 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO

- klasy liczą max. do 20 osób
- nauczanie międzyprzedmiotowe
- indywidualne podejście do każdego ucznia
- rozwijanie zainteresowań w zajęciach pozalekcyjnych
- tablice interaktywne

GIMNAZJUM TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO

- dwa języki obce: angielski, niemiecki
- liczne i ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- opieka pedagoga szkolnego
- dbamy o wszechstronny rozwój dziecka
w atmosferze akceptacji, serdeczności
i bezpieczeństwa

Szkoła Salezjańska przedstawia rodzicom, uczniom i nauczycielom czytelne zasady, na których bazuje. Są nimi wartości chrześcijańskie, które od dwóch tysięcy lat są skarbem Kościoła. Każdy dzień w szkole zaczyna się wspólną modlitwą; raz w tygodniu wszyscy spotykają się wszyscy na Mszy Świętej; korzystają z sakramentów świętych; postępowanie weryfikowane jest w świetle Bożych Przykazań.

Kształcimy i wychowujemy w oparciu o stosowany w szkołach salezjańskich na całym świecie "system wychowawczy św. Jana Bosko" (rozum, religia, miłość). Szkoła jest bezpieczna, kameralna i nowoczesna. Brak anonimowości, indywidualne podejście do ucznia, atmosfera rodzinna, bliski kontakt z rodzicami.

Osiągnięcia w pracy dydaktycznej potwierdzają wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych oraz laureaci konkursów i olimpiad. Zwiększona liczba godzin z przedmiotów wiodących i języków obcych (w szkole podstawowej od 1 klasy - 5 godz. języka angielskiego i 3 godz. języka niemieckiego; w gimnazjum grupy kilkuosobowe).

Szkoła stara się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. Nasi uczniowie korzystają ze zorganizowanych form wypoczynku: zimowiska narciarskie, spływy kajakowe, półkolonie w czasie ferii zimowych, wycieczki wakacyjne.

Uzdolnieni uczniowie mogą zawsze liczyć na fachową pomoc swoich nauczycieli, która wspiera młodzież w jej rozwoju oraz umacnia w niej poczucie własnej wartości. Szkoła troszczy się, by każdy czuł się bezpiecznie. Dba, aby wszyscy uczniowie mieli wpływ na to, co się dzieje w szkole i zawsze spotykali się z przyjaźnią i szacunkiem ze strony wszystkich pracowników szkoły. W zależności od zainteresowań młodzieży prowadzone są zajęcia pozalekcyjne.

W Szkołach Salezjańskich w Toruniu pracujemy i uczymy się wykorzystując najnowsze technologie. Sale lekcyjne są wyposażone w komputery z dostępem do sieci Internet, sprzęt RTV (telewizory, odtwarzacze DVD, magnetofony), sale językowe w zestawy kina domowego.


INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej powstało dzięki programowi unijnemu "Pracownie Komputerowe Dla Bibliotek Szkolnych. Edycja 2007". Nasze Centrum oferuje czytelnikom możliwość korzystania z zasobów Internetu w celach edukacyjnych. Pracownia została wyposażona w stanowiska komputerowe i urządzenie wielofunkcyjne. Uczniowie mają możliwość korzystania z programów biurowych i multimedialnych t.j: pakiet MS Office, słowniki, encyklopedie i atlasy.

PRACOWNIE

Nowa pracownia komputerowa
Pracownia komputerowa została wyposażona w 15 nowych komputerów wraz z monitorami najnowszej generacji. Komputery posiadają system operacyjny Windows 7. System współpracuje z nową tablicą interaktywną Promethean i sieciowym urządzeniem wielofunkcyjnym.

Pracownia komputerowa Apple
W 2007 roku przy współfinansowaniu EFS szkoła otrzymała pracownię komputerową. Na wyposażenie pracowni składa się kilkanaście komputerów firmy Apple, MacBook, skaner oraz drukarka. Uczniowie poznają unixowy system Tiger 10.4 i zapoznają się z różnorodnymi programami do obsługi multimediów.

Pracownia przedmiotów przyrodniczych
Dzięki wsparciu finansowemu ze strony fundacji RENOVABIS została zmodernizowana i wyposażona pracownia przedmiotów przyrodniczych w gimnazjum. W sali lekcyjnej przeznaczonej na pracownie zostały wykonane prace adaptacyjne. Zakupiono również komplety nowoczesnych pomocy dydaktycznych do chemii, fizyki i biologii umożliwiające prowadzenie zajęć lekcyjnych metodą eksperymentu i doświadczeń. Zakupiono także przenośny komputer multimedialny z oprogramowaniem i urządzeniami umożliwiającymi szerokie wykorzystywanie tego sprzętu m.in. do prezentacji multimedialnych w ramach zajęć lekcyjnych i współpracujący z tablicą interaktywną.

Sala gimnastyczna
Została unowocześniona sala gimnastyczna oraz zakupiony nowy sprzęt sportowy: różnego rodzaju piłki, stół do gry w tenisa stołowego, skrzynię gimnastyczną, wyskocznię, sprzęt do unihokeja, drabinki oraz sanki. Zachęcamy wszystkich uczniów do dodatkowych zajęć sportowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie