Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 90

im. Prof. Stanisława Tołpy

ul. Orzechowa 62, 50-540 Wrocław
tel. (71) 798-68-73
www:   http://www.sp90.wroclaw.pl
https://sites.google.com/site/sp90wroc/o-szkole
http://www.gim25.wroc.pl
e-mail:   sp90wro@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8559 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 90 WE WROCŁAWIU

- nabór do 1 klas
- nabór do oddziału przedszkolnego

ODDZIAŁY GIMNAZJALNE

Szkoła Podstawowa Nr 90 we Wrocławiu została powołana do życia 1 września 1991 roku.

Nasi uczniowie mogą uczęszczać na wiele zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań
 • zajecia humanistyczne - m.in. koła: redakcyjne, teatralne, czytelnicze, historyczne, muzyczne,
 • koła języków obcych
 • koło kuktury Japonii
 • koła przedmiotów ścisłych - m.in. koła: matematyczne, informatyczne, itd.
 • zajecia sportowe - unihokej, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, badminton
 • zajęcia przyrodnicze - m.in. koła: ekologiczne, biologiczne, geograficzne
 • klub misyjny
 • szkolny klub wolotariatu
 • tutoring rówieśniczy
 • arteterapia
 • koło szachowe
 • Zagadkowy Wrocław
 • lekcje twórczości


SAMORZĄD

Co roku uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego angażują się w wiele zadań wpływających na życie szkoły. Uczestniczą w organizacji tradycyjnych uroczystości szkolnych –są to akademie z okazji: rozpoczęcia roku szkolnego, Święta Edukacji Narodowej, Narodowego Święta Niepodległości, Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zakończenia roku szkolnego, apel z okazji Dnia Sportu.

Samorząd organizuje różnorakie akcje i konkursy, m.in.: „Góra grosza”, „Nie wstydzimy się szkoły-nosimy identyfikatory” - identyfikatory i obuwie zmienne są sprawdzane zgodnie z decyzją wychowawcy, Szkolna poczta miłych listów (z okazji Dnia Chłopca, walentynek, Dnia Kobiet).

Członkowie Samorządu uczestniczą również w realizacji szkolnych projektów - przygotowują gazetkę okolicznościową,pomagają w organizacji Dnia Otwartego w SP90 oraz w wyborach do Samorządu Uczniowskiej. Samorząd Uczniowski współpracuje również z Klubem Przyjaźni Juniora z Seniorem.

KLUB ZŁOTEJ SOWY

Od września 2005 r. realizujemy w naszej szkole, Szkolny Program Rozwoju Zainteresowań i Uzdolnień Uczniów, którego ideę poprzedza następujące motto:

„Poznaj swe główne uzdolnienia i swój naczelny talent. Ten zaś należy rozwijać, by innym dopomagał. Każdy może się w jakimś kierunku odznaczyć byle tylko poznał swe uzdolnienia”. GRACIAN BALTASAR (1601- 1658)

Ideą programu jest poszukiwanie i uświadamianie ukrytych oraz rozwijanie ujawniających się uzdolnień i zainteresowań. Każdy uczeń ma możliwość rozpoznawania i dostosowania strategii uczenia się do stylu myślenia oraz rodzaju inteligencji. Nauczyciele rozpoznają i diagnozują specyficzne potrzeby ucznia w tym zakresie. Pracują z nim wykorzystując jego uzdolnienia.

Obowiązujący w naszej szkole WSO przewiduje dla absolwenta nagrodę w postaci statuetki Złotej Sowy. W nawiązaniu do tej tradycji zespół do spraw wspierania uzdolnień powołał do działania Klub Złotej Sowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Obecnie klub liczy 45 uczniów. Od marca 2007 r. posiadamy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia, należymy również do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia.

KLUB PRZYJAŹNI JUNIORA Z SENIOREM

W 2003 roku nasza szkoła zainicjowała współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim poprzez powołanie „Klubu Przyjaźni Juniora z Seniorem”. Od tej pory różnice i podobieństwa między trzema pokoleniami junior – nauczyciel – senior, stały się doskonałą bazą do organizacji wielorakich kontaktów w niezmiernie przyjaznym klimacie. Wspólne zabawy, ciekawe zajęcia i warsztaty, konkursy, wycieczki oraz świętowanie różnych uroczystości nieustannie sprzyjają wzajemnemu uczeniu się i pożytecznemu „łączeniu pokoleń”.

Dzięki działalności Klubu realizujemy cenne zadania wychowawcze związane z wyrabianiem u dzieci szacunku wobec osób starszych, rozwijamy wrażliwość na potrzeby innych. A wszyscy wiemy, że otwartość, tolerancja i szacunek do drugiego człowieka, to postawy i wartości niezbędne w przygotowaniu dzieci do życia w wielokulturowym i wielowymiarowym społeczeństwie.

Warto podkreślić, iż większość zorganizowanych zadań wynikających ze współpracy naszych uczniów ze słuchaczami UTW była publikowana i omawiana na krajowych konferencjach naukowych, a także na międzynarodowej konferencji zorganizowanej na Uniwersytecie Wrocławskim na temat: „Edukacja międzykulturowa - przełamywanie barier społecznych w szkole”. Za współpracę z UTW nasza szkoła została wyróżniona „Złotą odznaką Uniwersytetu Trzeciego Wieku”.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie