Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1

ul. Wejherowska 28, 54-239 Wrocław
tel. (71) 798-26-20 wew. 321
www:   http://www.sosw1.wroc.ple-mail:   spec1@onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14393 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA nr 89

- z oddziałami dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i z oddziałami dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym

GIMNAZJUM SPECJALNE nr 53

- z oddziałami dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym

GRUPY REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZE

- w ośrodku organizowane są zespołowe zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim

Naszą wiedzą i wsparciem w zakresie edukacji, opieki i terapii służymy dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim.
Przesłaniem naszego Ośrodka jest wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka niepełnosprawnego, przygotowanie do dorosłego uczestnictwa w życiu społecznym z poczuciem niezależności na miarę indywidualnych możliwości każdej osoby.

Zajęcia edukacyjne

Edukacja uczniów naszego Ośrodka polega na nauczaniu i wychowaniu całościowym, zintegrowanym, opartym na poznawaniu otaczającego świata i środowiska społeczno-przyrodniczego, przygotowaniu do uczestniczenia w życiu społeczno-kulturowym, rozwijaniu sprawności fizycznej i zainteresowań muzyczno-plastycznych oraz uczeniu samodzielności i zaradności życiowej.

Działania nasze ukierunkowane są na zaspokajanie specyficznych potrzeb edukacyjnych uczniów, odpowiednio do ich możliwości psychofizycznych i indywidualnego tempa rozwoju z uwzględnieniem specyficznych form i metod pracy oraz zasad nauczania. Dlatego też dla każdego ucznia tworzone są przez nas Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne wynikające z wielospecjalistycznej diagnozy funkcjonalnej dziecka.

Zajęcia rewalidacyjne i terapeutyczne

Zajęcia rewalidacyjne i terapeutyczne są integralną częścią pracy edukacyjnej i wychowawczej. Uwzględniają specyficzne potrzeby rozwojowe uczniów i wychowanków oraz ich indywidualne tempo rozwoju.

Do naszych zadań należą:
  • wspomaganie rozwoju psychofizycznego ucznia niepełnosprawnego
  • przygotowanie do samodzielności społecznej
  • uczenie porozumiewania się z otoczeniem w dostępny uczniowi sposób werbalny i niewerbalny
  • wdrażanie do aktywności ruchowej i usprawniania kondycji fizycznej
  • stymulowanie zdolności muzycznych, plastycznych oraz sprawności manualnej
  • wyposażenie ucznia - stosownie do jego możliwości - w takie umiejętności i wiadomości, które pozwolą mu na postrzeganie siebie jako niezależnej osoby

Koła zainteresowań

Nasze działania ukierunkowane są na rozwijanie uzdolnień i osobistych predyspozycji każdego ucznia, poszerzanie jego zainteresowań oraz codzienne umożliwianie doświadczania nowych umiejętności i poczucia smaku bycia sprawcą, bycia zwycięzcą.

To właśnie tutaj każde chętne dziecko, małe czy duże, może wyrazić swoją wrażliwość za pomocą kredki pędzla, dać upust swojej energii podczas gromkiego śpiewy i tańców w rytmie wybijanym przez bębny, stanąć „na deskach” teatrzyku szkolnego i dać pokaz swoich umiejętności aktorskich, wejść w skład zespołu reakcyjnego gazetki szkolnej, w ramach działań proekologicznych poczuć odpowiedzialność za losy Ziemi, zwiedzić ciekawe zakątki miasta Wrocławia i Polski czy wreszcie dostąpić zaszczytu reprezentacji Ośrodka na zawodach sportowych Dolnośląskich i Ogólnopolskich Olimpiad Specjalnych. A w związku z tym doznać wiele radości, sukcesu i osobistej satysfakcji.

Dodatkowo, podczas spotkań w zespołach i kołach nasi uczniowie mają okazję do integracji i podejmowania wspólnych projektów ze starszymi kolegami ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy są niejednokrotnie absolwentami naszego gimnazjum.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie