Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum nr 2

im. Adama Asnyka

ul. św. Cyryla i Metodego 9, 65-533 Zielona Góra
tel. (68) 454-40-88
www:   http://www.gimnazjumnr2.pl
e-mail:   sekretariat@gimnazjumnr2.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4320 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM Nr 2

- klasa rozwijająca zainteresowania: matematyką, fizyką i informatyką (patronat I LO)
- klasa rozwijająca zainteresowania: biologią, chemią, geografią (patronat I LO)
- klasa sportowa ze specjalnością piłka ręczna
- klasa z rozszerzonym językiem angielskim
- klasa z rozszerzonym językiem niemieckim
- klasa ogólnokształcąca z wolontariatem i elementami pierwszej pomocy przedlekarskiej
- klasa rozwijająca zainteresowania humanistyczne

"Szukajcie nowych, nieodkrytych dróg"
Adam Asnyk


Jesteśmy szkołą ambitną, poszukującą nowych rozwiązań, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom rodziców i młodzieży. W naszej szkole chętnie się eksperymentuje i wprowadza innowacje. Trafione pomysły umieszcza się na stałe w planie dydaktycznym i wychowawczym. Nasza szkoła zaczęła swoją działalność jako gimnazjum z pierwszym rokiem wprowadzenia reformy oświatowej, bazuje jednak na ponad 30 letnim doświadczeniu i osiągnięciach Szkoły Podstawowej nr 3, w której dawnym budynku ma obecnie siedzibę.

W Gimnazjum nr 2 im. A. Asnyka w Zielonej Górze oferujemy dwie klasy pierwsze objęte patronatem najlepszego w województwie lubuskim I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze. Pierwszeństwo w przyjęciu do klas objętych patronatem 1 LO mają uczniowie, którzy zgromadzą największą liczbę punktów. Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzki i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu wiodącego w wybranej klasie, przyjmowani są poza kolejnością.

Jesteśmy szkołą promującą młode talenty. Wspieramy pierwsze próby literackie i muzyczne. Nasi uczniowie są rokrocznie laureatami wielu konkursów przedmiotowych i artystycznych. Szkolna reprezentacja piłki ręcznej zajmuje od kilku lat I miejsce w punktacji generalnej Mistrzostw Miasta. Nasza szkoła to Gimnazjalny Szkoleniowy Ośrodek Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Kandydatom zapewniamy:
 • wyspecjalizowaną kadrę
 • treningi w ramach 10 godzin wychowania fizycznego umieszczonych w planie lekcji
 • w roku szkolnym udział w minimum sześciu turniejach piłki ręcznej w Polsce
 • obozy sportowe
 • ubiór i sprzęt sportowy
 • podręczniki szkolne w gabinetach przedmiotowych
 • wszechstronną pomoc nauczycieli i pedagogów

Gimnazjum nr 2 im. Adama Asnyka zajmuje budynek znajdujący się przy ul. Św. Cyryla i Metodego 9, który nieustannie się zmienia. Z każdym rokiem staramy się go coraz bardziej modernizować i upiększać. Sale lekcyjne przystosowane są do realizacji zajęć z różnych przedmiotów, a każda wyposażona jest w odpowiednie pomoce dydaktyczne. Od początku 2009 roku korzystamy z nowo wybudowanej hali gimnastycznej. W naszej szkole znajduje się także sala gimnastyczna, salka taneczna, salka z materacami, sala pingpongowa oraz siłownia. Każda z sal wyposażona jest w najwyższej jakości i bezpieczny sprzęt gimnastyczny i sportowy.

W szkole istnieją pracownie informatyczne. Jedna z nich jest jedynym w Zielonej Górze certyfikowanym laboratorium ECDL. Jesteśmy także jedną z nielicznych szkół, które posiadają komputery nowej generacji. Od 2008 roku funkcjonuje u nas nowoczesna pracownia macintosh`owa, gdzie możemy rozwijać swoje pasje. W każdej z pracowni możemy korzystać z komputerów podłączonych do Internetu. Do naszej dyspozycji są także projektory multimedialne, dzięki którym nauczyciele uczą nasz praktycznych umiejętności.

Świetlica szkolna nazywana "Klubem Gimnazjalisty", jest miejscem w którym każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Oprócz imprez kulturalnych - wernisaży, koncertów, projekcji autorskich filmów, promocji twórczości młodych poetów oraz konkursów - prowadzone są regularne zajęcia - wokalne (indywidualne i w zespole), kabaretowe. Odbywa się kurs akompaniamentu gitarowego. Dzięki owocnej współpracy z nauczycielami oraz uczniami naszego gimnazjum Klub pomyślnie spełnia rolę centrum kulturalnego szkoły.

Biblioteka, w której mogą w ciszy pracować nasi wychowankowie posiada również kafejkę internetową. W styczniu 2008r. biblioteka została wyposażona przez Europejski Fundusz Społeczny w nowe komputery oraz drukarko-kopiarko-skaner. I dzięki temu mamy odnowione internetowe centrum informacji multimedialnej w bibliotece. Można z nich korzystać w godzinach pracy biblioteki, również na przerwach.

Uczniowie, którzy mają potrzebę rozwijania swoich zdolności oraz zainteresowań oferujmey możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych.
 • zajęcia wyrównawcze fakultety
 • koło historyczne
 • koło geograficzne
 • koło biologiczne
 • koło j. niemieckiego
 • zajęcia kulinarne
 • zajęcia sportowe
 • realidacja
 • koło ekologiczne
 • terapia indywidualna

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie