Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Społeczna Szkoła Podstawowa STO Nr 30 Społeczne Gimnazjum STO Nr 5

ul. Astronautów 11, 02-154 Warszawa
tel. (22) 846- 01-62
www:   http://www.astronautow.eu
e-mail:   astronauci@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12485 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 30

- świetlica
- język angielski od klasy I
- informatyka od klasy I
- język hiszpański, niemiecki od klasy V
- języki obce z native speakers
- redakcja gazetki szkolnej
- klasy 16 osobowe
 

GIMNAZJUM NR 5

- nauka języków obcych: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki
- doświadczona, wykwalifikowana kadra
- zwiększony wymiar godzin przedmiotów
  ogólnokształcących

- opieka pedagoga, psychologa, reedukatora
- opieka medyczna - pielęgniarka
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
- ciekawe imprezy szkolne
- gabinet lekarski
- monitoring

Gimnazjum Nr 5 powstało przy Społecznej Szkole Podstawowej Nr 30. Obie szkoły ściśle ze sobą współpracują. Mają dobrze przygotowaną merytorycznie i metodycznie, stabilną kadrę pedagogiczną, która lubi się i tworzy dobrze współpracujący zespół.

Wszyscy - zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, starają się by każdy z członków społeczności szkolnej czuł się bezpiecznie, by ważne dla niego były zawsze takie pojęcia jak szacunek dla siebie i innych, wolność myślenia, tolerancja. Uczniowie wiedzą, że mają wpływ na to, co się dzieje w szkole. Bazując na programie wychowawczym, szkoła wspiera dzieci i młodzież w ich rozwoju, umacnia w nich poczucie własnej wartości, zachęca do właściwej samooceny, stara się kształtować umiejętności społeczne.

Nadzór nad działalnością Szkoły sprawuje Samodzielne Koło Terenowe nr 77 STO w Warszawie, a w jego imieniu Zarząd Samodzielnego Koła Terenowego nr 77 STO. Nadzór pedagogiczny nad działalnością Szkoły sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.

Prowadzimy, zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum, zajęcia wyrównawcze i konsultacje ze wszystkich przedmiotów, przedmiotowe kółka zainteresowań (matematyka, fizyka, chemia, biologia, historia), dodatkowe zajęcia artystyczne (teatralne, plastyczne, muzyczne, fotograficzne) oraz zajęcia reedukacyjne.

Nasi uczniowie objęci są stałą opieką psychologiczną, w ramach której prowadzimy również warsztaty profilaktyczne i zajęcia socjoterapeutyczne.

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 30

Zgodnie ze Statutem, celem działalności szkoły jest zapewnienie uczniom możliwości pełnego rozwoju intelektualnego i psychofizycznego. Szkoła zapewnia uczniom warunki twórczego rozwoju, a wszelkie jej działania zmierzają do kształtowania wolności myślenia, tolerancji, poszanowania godności.

Program dydaktyczny szkoły ma na celu dobre przygotowanie młodzieży do dalszych etapów kształcenia. Zdobycie wiedzy oraz umiejętności samodzielnego jej pogłębiania jest możliwe dzięki właściwemu dobraniu metod pracy.

Szkoła nasza ma być przede wszystkim szkołą przyjazną, gdzie każdy uczeń jest traktowany przez nauczyciela indywidualnie, może liczyć na życzliwość i zrozumienie, może zagłębiać się w te dziedziny wiedzy, które najbardziej go interesują. Zachęcony do aktywności nauczy się organizować swoje działania w sposób racjonalny, nauczy się prezentować swoje poglądy i swoją wiedzę, jasno formułować myśli, cenić partnera w dyskusji, samodzielnie podejmować decyzje.

Dobry kontakt z nauczycielem ułatwiony dzięki niewielkiej liczbie uczniów w klasie stworzy więź, opartą na partnerstwie i wzajemnym poszanowaniu.

W takiej sytuacji łatwiejsze będzie wyrabianie prawidłowych postaw i reakcji na sytuacje trudne oraz nauczenie przezwyciężania przeszkód w sposób racjonalny.

Nasze cele

  • wspieranie dziecka w jego rozwoju
  • umacnianie poczucia własnej wartości
  • kształtowanie właściwej samooceny
  • dążenie do internalizowania przez uczniów pożądanych wzorów
  • kształtowanie umiejętności społecznych
  • stwarzanie warunków do prawidłowego realizowania szczegółowych zadań/planów wychowawczych

GIMNAZJUM Nr 5

Oferujemy zwiększony wymiar godzin przedmiotów ogólnokształcących i realizujemy rozszerzony zakres materiału z tych przedmiotów. Dużą wagę przywiązujemy do rozwijania umiejętności myślenia, rozwiązywania problemów, a nie posługiwania się wyłącznie wiedzą encyklopedyczną.

Wprowadziliśmy korelację treści w zakresie przedmiotów ścisłych oraz równoczesne realizowanie zbieżnych zagadnień humanistycznych i artystycznych. Od klasy I szkoły podstawowej nasi uczniowie realizują rozszerzony program nauki języka angielskiego (w tym cotygodniowe zajęcia z native speaker'ami), gimnazjaliści, obok angielskiego, uczą się również języka niemieckiego i hiszpańskiego.

Możemy pochwalić się także nietypową formą samorządu uczniowskiego, opartego na niezawisłości, samodzielności i odpowiedzialności uczniów - Zgromadzenie Ludowe SG nr 5.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie