Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 16 lipca 2022 » Fenomenalna geokrata – ...

Fenomenalna geokrata – właściwości i zastosowanie

W ostatnim czasie zauważamy, że geokrata zyskuje coraz większą popularność. To nowoczesny produkt, nadający się zarówno do celów estetycznych jak i budowlanych, służący do zbrojenia gruntu oraz wzmacniana podłoża. Czym jest i jak możemy go wykorzystać?

Co to jest geokrata?

Geokrata wykonana jest z polimerów (HDPE – polietylen o wysokiej gęstości). Jest to przestrzenna struktura przypominająca plaster miodu, złożona z siatki wielu komórek. Jest niesamowicie mocna i trwała, a przede wszystkim odporna na warunki atmosferyczne. Dostępna jest w wielu rozmiarach oraz w kilku odcieniach, dzięki czemu łatwo ją dopasować do specyfiki miejsca, w którym ma się docelowo znaleźć.

Gdzie można zastosować geokratę?

Funkcje, jakie może pełnić geokrata, są niezliczone. Jest ona tak uniwersalna w zastosowaniu, że jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta. Powszechnie jest wykorzystywana w branży drogowej, gdyż znacznie zwiększa wytrzymałość drogi i ogranicza konieczność wymiany gruntu. Stabilizacja gruntu bowiem to jej główne zadanie. Doskonale się sprawdza jako geokrata na podjazd, skarpy czy wały. Jest niesamowicie przydatna na prywatnych posesjach, przy aranżacji ogrodów i wzmacnianiu linii brzegowej, przy tworzeniu dróg dojazdowych, chodników bądź parkingów a nawet podbudowy rurociągów czy też kanałów.

Jakie ma właściwości geokrata?

Geokrata przede wszystkim zadziwia swoją uniwersalnością zastosowania. Ponadto jest bezpieczna dla środowiska, w żaden sposób go nie zanieczyszcza a nawet można ją poddać recyklingowi. Jest łatwa w montażu i demontażu, dzięki czemu może być wielokrotnie wykorzystywana. Co jeszcze istotne, jest dostępna w korzystnych i przystępnych cenach, dużo niższych niż kostka brukowa.

Wśród głównych zalet geokraty wymienia się również możliwość łączenia z nią wypełniacz tj. trawa, gleba, beton czy kruszywo. Poprawia wytrzymałość drogi , może być stosowana zarówno na płaskich powierzchniach jak i na zboczach.

Podsumowując, fenomen geokraty i klucz do tak wielkiego sukcesu można przypisać jej wszechstronności zastosowania, proekologiczności oraz ekonomiczności. To doskonały geosyntetyk na miarę XXI wieku.





Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie