Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 22 lipca 2022 » Dlaczego warto kupić dziecku ...

Dlaczego warto kupić dziecku słownik ortograficzny?


Dziecko, które wchodzi w wiek szkolny, uczy się pisać i czytać. W ten sposób poznaje dla siebie zupełnie nowy świat. Często wiąże się to z dużą chęcią poszerzania swoich umiejętności w tym zakresie. Warto wzmocnić w dziecku tę chęć już na samym początku, wspierając prawidłową edukację swojego podopiecznego. Dobrym rozwiązaniem jest zakup słownika ortograficznego dla dzieci. Dlaczego warto to zrobić? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Jaki powinien być odpowiedni słownik dla dzieci?

Nawyk poprawnego pisania w języku ojczystym powinien być wyrabiany już od początku edukacji szkolnej. Ta nauka małych dzieci nie może być jednak przekazywana w sposób trudny. Dla wielu maluchów wyzwanie stanowią tak zwane suche informacje, pozbawione obrazków czy innych multimediów. To również nudzi dzieci i zniechęca je do dalszej nauki. 

Poznawanie ortografii przez najmłodszych ma sprawiać przyjemność i być dla nich ciekawe. Aby tak się stało, warto kupić dziecku dedykowany słownik ortograficzny. Polecamy Ci zwłaszcza wspólne czytanie go ze swoim podopiecznym. 

Słownik ortograficzny już dawno nie przypomina wyglądem tego z poprzedniego wieku. Szary papier, gęsto tłoczone hasła, pisane bardzo małym drukiem z pewnością nie zachęcały dzieci do przeglądania go. Chętnie jednak kupowano takie słowniki, ale zdecydowanie ze względu na to, że były to jedyne źródła wiedzy ortograficznej w tamtych czasach.

Obecne słowniki bardzo różnią się od tych, co drukowano dawniej

Obecnie różne słowniki dla dzieci są bogato ilustrowane. Mają duże, wyraźne litery i nie przeładowuje się ich treścią. Wydrukowane na białym papierze, w poręcznym formacie i twardej oprawie - to wszystko bardzo zachęca do czytania. Wiele estetycznych i praktycznych słowników proponuje najmłodszym Eduksiegarnia.pl.

Podczas wspólnego czytania go, warto wprowadzać czasami różne anegdotki, które dzieci będą kojarzyły z daną zasadą ortograficzną. To może pomóc im lepiej je zapamiętać. Korzystając z nowego wydania słownika ortograficznego, dziecko nie tylko uczy się ortografii, ale też ćwiczy umiejętność skupiania się i poszerza swoje słownictwo.

Jaki słownik ortograficzny warto kupić dla starszego dziecka?

Starsze dzieci zdecydowanie nie potrzebują bardzo ilustrowanych lub sylabizowanych słowników. Zwykle już mają ochotę na wyzwania, na przykład w postaci reguł do opanowania czy małych dyktand. Doskonały będzie słownik ortograficzny przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej. Posiadają odpowiednio zaplanowaną treść, rysunki są stosunkowo niewielkie, a na marginesach znajdziesz ważne treści czy reguły. Wiele słowników ortograficznych ma dodatkowo parę dyktand na końcu, które nie są zbyt wygórowane, przez co nie zniechęcają dzieci do uzupełniania ich.  

Taki słownik ortograficzny dziecko może zabrać ze sobą do szkoły. Używanie go pozwoli mu zapamiętać najważniejsze informacje, a jednocześnie w każdej chwili znaleźć coś, co jest dla niego ważne. To również doskonale oswaja dziecko z niezbędną wiedzą na temat języka polskiego. Równie ważne jest Twoje zaangażowanie w poszerzanie jego umiejętności. Nie zapominaj regularnym spędzaniu czasu z dzieckiem na wspólnym czytaniu. 

Słownik ortograficzny dla dzieci jest niezbędny w każdej dziecięcej biblioteczce. Od najmłodszych lat warto je oswajać z sylabami, literkami czy zasadami pisowni. Dlatego warto kupić słownik dla dziecka bardzo wcześnie. Wspólna nauka przez zabawę z rodzicami i słownikiem z pewnością zaprocentuje w przyszłości lepszymi wynikami w nauce i prawidłową wymową. Kto wie, może maluch odkryje w sobie pasję do języka polskiego, która zostanie z nim na lata?

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie