Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 22 lipca 2022 » Pozycjonowanie strony ...

Pozycjonowanie strony internetowej we własnym zakresie


Ten artykuł jest poświęcony tematowi pozycjonowania stron internetowych przez amatorów, tzn. ludzi, którzy posiadają własne strony internetowe, ale nie chcą zatrudniać profesjonalnych firm pozycjonerskich. Jak więc możemy dobrze pozycjonować stronę internetową na własną rękę?

Samodzielne pozycjonowanie własnej strony internetowej

Wielu z nas dzisiaj posiada własne strony internetowe - można je stworzyć i upublicznić w przestrzeni Internetu za darmo, posługując się prostymi w użyciu edytorami wizualnymi i niespecjalnie dbając o konfigurację serwera. Prym oczywiście wiedzie system WordPress, który obecnie przejął największą część rynku i nie bez powodu - tworzenie stron internetowych w tym systemie jest proste i łatwe, a przy tym doskonale dostosowane do wymogów wyszukiwarek. Z pewnością wcześniej czy później zechcemy trafić z naszym przekazem zawartym na stronie do szerszej publiczności. Wtedy pojawi się kwestia pozycjonowania. Najważniejsze informacje można znaleźć u liderów na rynku: https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/36/na-czym-polega-pozycjonowanie-stron-internetowych. My ze swojej strony podpowiemy wszystkim właścicielom stron internetowych, co można zrobić, aby we własnym zakresie zadbać o należyte pozycjonowanie strony.

Podstawowe zasady pozycjonowania stron www we własnym zakresie

Gdy zakładamy stronę internetową - najpierw jest pomysł na obecność w Internecie. Wiążą się z tym takie sprawy jak rodzaj treści, które chcemy publikować, publiczność, do której chcemy trafić, itd. Już na tym etapie dobrze jest znać słowa kluczowe, tzw. “keywords”, które będą używane przez nas na stronie i będą pozycjonować witrynę. Musimy mieć plan uwzględniający również SEO.

SEO zaczyna się już na poziomie wyboru nazwy witryny. Nazwa witryny silnie pozycjonuje. Najlepsze rozszerzenia dla witryn pod naszą szerokością geograficzną to: .com, .pl, albo też .eu lub .net. Jeżeli korzystamy z systemu budowy i pozycjonowania stron internetowych, w którym mamy dostęp do plików na serwerze, wtedy koniecznie skonfigurujmy pliki robots.txt i kilka innych plików przekazujących informacje bezpośrednio do wyszukiwarek. Musimy mieć plik z mapą witryny.

Trzymajmy się rozwiązań prostych. Utrzymanie kodu stron i podstron w czystości wpływa na przyjazność dla wyszukiwarek, szybkość ładowania się strony i inne rzeczy brane pod uwagę przez Page rank. Jeśli nasze treści na stronie są opatrzone ilustracjami (obrazkami), zawsze pamiętajmy o ich kompresowaniu i dokładnym opisaniu (atrybut “alt”). Zdjęcie na stronie nie powinno być rozmiarów większych niż 300kb.

Regularnie aktualizujmy naszą stronę, np. poprzez wpisy blogowe. Treści powinny zawierać słowa kluczowe, które podpowiedzą nam odpowiednie narzędzia online. Patrzmy dokładnie na dane z Google Search Console i Analytics - będziemy wiedzieli, co działa, a co trzeba poprawić.

Dbajmy o architekturę treści, która powinna być prosta - to sprawa nawigacji na stronie. Piszmy jak najwięcej, zajmujmy się nagłówkami H1 i H2 - powinny zawierać słowa kluczowe. W końcu możemy nawiązać współpracę z innymi właścicielami stron internetowych i pozycjonować poprzez uzyskiwanie linków zewnętrznych.

Czy pozycjonowanie własnej strony internetowej może przynieść pożądane efekty?

To wszystko, o czym powiedzieliśmy, możemy zrobić we własnym zakresie. Nietrudno jest np. wypozycjonować stronę na frazę, którą będzie np. własne imię i nazwisko. Nie musimy do tego zatrudniać pozycjonerów. Wszystko jednak zależy od tego jak daleko chcemy pójść i jak wielką publiczność chcemy zdobyć.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie