Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 06 sierpnia 2022 » Jak się przygotować do roku ...

Jak się przygotować do roku szkolnego?

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto już teraz rozpocząć przygotowania. O co należy zadbać, aby dziecko rozpoczęło lub kontynuowało naukę w komforcie i bez przykrych niespodzianek? Przede wszystkim o podręczniki, zeszyty, plecak i ubezpieczenie. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę!

Podręczniki, czyli podstawa edukacji

Oczywiście niezbędnym elementem każdej wyprawki na nowy rok szkolny są podręczniki. Jeszcze na długo przed 1 września otrzymasz ze szkoły pełną rozpiskę książek, które potrzebuje Twoje dziecko na każde z zajęć, dlatego ich skompletowanie nie powinno być problemem. Możesz kupować nowe podręczniki, ale również zdecydować się na te używane – grunt, by były w dobrym stanie.

Pamiętaj o programie rządowym pod nazwą „Wyprawka szkolna”, w ramach którego oferowane jest dofinansowanie na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów ze stwierdzoną niepełnosprawnością. Jego wartość może wynieść do 445 zł – wszelkie informacje na ten temat znajdziesz na stronie gov.pl.

Plan lekcji i przygotowanie harmonogramu

Przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdź plan lekcji swojego dziecka, wydrukuj go i – jeżeli szkoła daje taką możliwość – dopasuj godziny i rodzaje zajęć do potrzeb oraz możliwości dziecka. Bardzo istotne jest, by harmonogram zajęć był dobrze przemyślany i by np. jednego dnia uczeń nie musiał uczęszczać na 10 różnych lekcji, by drugiego uczestniczyć zaledwie w 3 czy 4.

Jeżeli pracujesz, a Twoje dziecko znajduje się na najwcześniejszych etapach edukacji, zaplanuj zmiany w pracy tak, aby móc je zaprowadzić i odebrać ze szkoły.

Ubezpieczenie szkolne – nie zapomnij o nim!

Na koniec niezwykle istotna kwestia, która zapewni Tobie i Twojej latorośli większe poczucie bezpieczeństwa. Polisę ubezpieczeniową możesz wykupić w szkole, ale lepiej poszukać odpowiedniej oferty na własną rękę – zyskasz wtedy możliwość dopasowania zakresu ochrony i wybrania takiej firmy, która zapewni Ci satysfakcjonujące sumy ubezpieczeń.

Co daje ubezpieczenie szkolne? To polisa NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków), która zapewnia całodobową ochronę zdrowia i życia dziecka – przez cały rok i niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Ubezpieczenie obowiązuje zarówno podczas zajęć szkolnych, jak też w czasie drogi do szkoły, zabawy na podwórku i w czasie wakacji, a do tego może obejmować dzieci w różnym wieku – od przedszkolaków po nastolatków (można zawrzeć je nawet tuż po urodzinach!).

Wariantów ubezpieczenia szkolnego jest wiele, dlatego warto zapoznać się z ofertami towarzystw ubezpieczeniowych, porównać je i zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Warto sprawdzić również ubezpieczenie NNW indywidualne. Więcej informacji tutaj: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-indywidualne/ .

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie