Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 09 września 2022 » Czy ubezpieczenie szkolne ...

Czy ubezpieczenie szkolne NNW ucznia jest obowiązkowe?

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, rodzice otrzymują informację o ofercie na wykupienie ubezpieczenie NNW za pośrednictwem placówki edukacyjnej. Warto jednak zastanowić się, czy taka polisa jest obowiązkowa oraz gdzie można znaleźć najlepsze oferty na nią. Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie szkolne NNW oraz czy każde dziecko musi je mieć.Ubezpieczenie szkolne NNW ucznia – na czym polega?

Choć zarówno szkoła, jak i rodzice starają się zagwarantować dziecku bezpieczeństwo, to nigdy nie da się uniknąć ryzyka złamania kości czy zaistnienia innych nieprzyjemnych sytuacji. Wtedy pomocne jest ubezpieczenie szkolne NNW ucznia.  W zależności od jego zakresu może zabezpieczać w przypadku:

 • konieczności rehabilitacji i leczenia,
 • pobytu w szpitalu i operacji,
 • doznania uszczerbku na zdrowiu,
 • cyberprzemocy,
 • zatrucia,
 • odmrożenia,
 • niezdolności do nauki,
 • oparzenia,
 • pogryzienia przez zwierzęta,
 • śmierci.

Warto jednak wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Jego wykupienie jest zalecane, gdyż taka polisa jest wsparciem w przypadku wystąpienia zdarzeń wymienionych w zakresie ochrony. Natomiast rodzic może podjąć dowolną decyzję w tej kwestii.

 Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie dla dziecka?

Mimo braku obowiązku, to jednak wiele osób wykupuje polisę dla dziecka. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie:

 • świadczenia w przypadku wystąpienia zdarzeń objętych ochroną,
 • pomocy medycznej, psychologicznej oraz edukacyjnej – jeśli zdecydowałeś się na polisę NNW z pakietem assistance.

W życiu dziecka mogą pojawić się trudne wydarzenia czy poważne choroby, dzięki odpowiedniej polisie zyskasz środki pozwalające na sfinansowanie np. leczenia czy rehabilitacji. Do tego należy pamiętać, że ubezpieczenie szkolne chroni nie tylko w przypadku zaistnienia zdarzeń na terenie placówki edukacyjnej, ale także w domu czy na wakacjach.

Gdzie wykupić polisę szkolną dla dziecka?

Wiele szkół nawiązuje współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi, przez co mogą one zaoferować uczniom polisy grupowe NNW. Takie rozwiązanie ma swoje plusy:

 • atrakcyjne ceny

Ze względu na to, że polisy są grupowe, są także dostępne w niskich składkach.

 • wygoda

Decydując się na gotową ofertę, rodzic nie musi poświęcać swojego czasu na znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW szkolnego dla swojego dziecka.

Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj nie da się zmienić zakresu ochrony polisy czy wysokości sumy ubezpieczeniowej. Dlatego część rodziców decyduje się na skorzystanie z innych rozwiązań. Ogromną popularnością cieszą się internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe, takie jak na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Dzięki nim można łatwo znaleźć polisę o odpowiednim zakresie ochrony i wysokości świadczeń. Do tego skorzystanie z kalkulatora jest możliwe o każdej porze i z dowolnego miejsca. Podanie niezbędnych informacji w formularzu trwa tylko kilka minut, a w zamian za to otrzymasz czytelne zestawienie z ofertami ubezpieczeniowymi od kilkunastu firm. Dzięki temu łatwo wybierzesz najlepszą polisę dla swojego dziecka.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie