Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 03 października 2022 » Kolorowanie - interesujący ...

Kolorowanie - interesujący sposób na spędzenie wieczoru dla dzieci i rodziców

Kolorowanie to przyjemność znana od lat. Drukowane obrazki kolorowały już osoby z wcześniejszego pokolenia, a nawet nasi dziadkowie. Ten swoisty fenomen obrazków do kolorowania dość łatwo rozszyfrować. Kluczową przyczyną będzie to, że malowanki są właściwie dostępne za darmo, a dają mnóstwo przyjemności. By zacząć kolorowanie drukowanych ilustracji, przyda się czarno-biała drukarka, papier formatu A4, pisaki, ołówki lub kredki, stół oraz przede wszystkim kilka wolnych minut.

Charakterystyczną cechą drukowanych kolorowanek jest to, że niezbyt szybko dzieciom się nudzą. Łatwo dostępna ilość obrazków dla dzieciaczków jest tak ogromna, że z całą pewnością bez wysiłku znajdziesz coś co Ci się spodoba.

Serwisy internetowe oferują setki, a nawet tysiące bardzo ciekawych wzorów w wyśmienitej jakości. Zwykle można je błyskawicznie posortować korzystając z wyszukiwarki dostępnej na danej stronie. W ten sposób bardzo szybko możesz wyszukać to co Ty lub Twoje dziecko chcecie pokolorować. Jeżeli zasoby polskich serwisów będą dla Ciebie niewystarczające to wpisz w Google frazę printable coloring sheets, a zobaczysz także wiele ciekawych serwisów zagranicznych.

A jakie kolorowanki są w dzisiejszych czasach najmodniejsze? Jeśli chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym, to z całą pewnością są to najbardziej znani bohaterowie kreskówek, gier video oraz internetu. Absolutna czołówka to np. Brawl Stars, Księżniczki Disney’a, samochody, Pusheen, Minions, Spiderman, Kraina Lodu, Madaskar, Paw Patrol, LEGO, dinozaury, Little Pony, Star Wars czy też Świnka Peppa.

A co najbardziej lubią kolorować dorośli? Tutaj popularnością cieszą się przede wszystkim tajemnicze mandale oraz bardziej skomplikowane obrazy.

Nie ma jednak co ukrywać, że kolorowanie obrazków to w głównej mierze domena dzieci. Pytanie dlaczego zatem, preferują Świnkę Peppę, księżniczki, samochody, czy choćby Barbie? Odpowiedź jest stosunkowo łatwa do znalezienia. Dzieje się tak dlatego, że dzieciaki dostrzegają te postacie w swoim codziennym życiu, są ich fanami i chcą doświadczać ich jeszcze więcej. Kolorowanki adresowane do dzieci są w dodatku zazwyczaj wesołe, proste do kolorowania i znakomicie trafiające w gusta maluszków.

Dzieci podczas kolorowania potrafią się bardzo zaangażować, pod warunkiem, że robią to bez presji. Dajmy zatem dziecku eksperymentować i wychodzić za linie. Niech to będzie dobra zabawa, a nie konkurs plastyczny.

Obrazki do kolorowania dla dzieci przedszkolnych i szkolnych to także idealne narzędzie edukacyjne. Malowanki edukacyjne posiadają dużą dozę walorów wspierających rozwój dzieci w różnych obszarach. W związku z tym, mogą być bez przeszkód stosowane w trakcie zajęć dydaktycznych w rozmaitych ośrodkach edukacyjnych.

Malowanki edukacyjne także bez problemu znajdziesz na stronach internetowych z kolorowankami. Możesz je zwykle szybko zapisać na dysku lub wydrukować. Jest to proste i intuicyjne. Jeśli więc jesteś nauczycielem lub nauczycielką dzieci rozpoczynających swoją edukację, to kolorowanki edukacyjne mogą być świetnym pomysłem na kolejną jednostkę lekcyjną.

Kolorowanie to sposób na relaks oraz wspomaganie rozwoju w jednym. A jak powiedział ktoś mądry najlepsze co z życiu jest, jest darmowe.

Kolorowanki, które znamy dzisiaj przetrwały kolejne pokolenia i nie ma podstaw sądzić, że ich zawrotna kariera miałaby się w bliskiej przyszłości dobiec końca.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie