Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 30 listopada 2022 » Czy warto ...

Czy warto kończyć studia magisterskie i czemu one służą?


Dzisiaj w zasadzie każda uczelnia, czy to w Warszawie, czy w innych miastach, prowadzi studia magisterskie. Jednak wiele osób ma wątpliwości, czy warto podejmować edukację na studiach 2 stopnia. Postanowiliśmy wyjaśnić tę kwestię, wskazując na korzyści wynikające z ich ukończenia.

Czym są studia magisterskie?

Zapewne najlepiej byłoby rozpocząć od wyjaśnienia, czym są studia magisterskie. To tak zwane studia 2 stopnia, które mogą rozpocząć absolwenci studiów licencjackich, czyli 1 stopnia. Przeważnie studia magisterskie trwają 2 lata, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły. Ukończenie studiów magisterskich oznacza otrzymanie tytułu magistra. Studenci starający się o uzyskanie tytułu magistra przeważnie wybierają kierunki zbliżone do tych, które studiowali na tak zwanym licencjacie. Edukacja na poziomie magisterskim zwykle stanowi rozwinięcie tematyki ze studiów licencjackich. Jednak nie zawsze tak jest. Zdarza się, że studenci podejmują edukację na kierunku co najwyżej luźno powiązanym z ich dotychczasowym wykształceniem.

Dlaczego warto ukończyć studia 2 stopnia?

Powodów, dla których absolwenci studiów licencjackich decydują się na studia magisterskie, jest co najmniej kilka. Do najważniejszych należą:

  • Wyższa wartość tytułu magistra niż licencjata na rynku pracy – pracodawcy o wiele chętniej przyjmują absolwentów studiów drugiego stopnia, zakładając, że mają oni bardziej specjalistyczną wiedzę w danym obszarze.
  • Poszerzenie wiedzy – studia magisterskie realnie przyczyniają się do poszerzenia wiedzy i umiejętności.
  • Zdobycie nowych kompetencji – wybierając inny kierunek studiów magisterskich niż licencjackich, można poszerzyć zakres swoich kompetencji, co z pewnością przyda się na rynku pracy.

Studia magisterskie Warszawa – jakie wybrać?

Dzisiaj studia magisterskie w Warszawie prowadzi bardzo wiele uczelni. Którą z nich wybrać? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kierunki, jakie są prowadzone w ramach studiów 2 stopnia na danej uczelni. Zwróć uwagę, czy są to kierunki przyszłościowe, których ukończenie pozwoli znaleźć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Ponadto pamiętaj, że dobra edukacja to taka, która skupia się nie tylko na przekazywaniu wiedzy, ale też uczeniu rzeczywistych umiejętności. Dobre uczelnie prowadzą zajęcia w formie zarówno wykładów i ćwiczeń, jak i warsztatów czy opracowywania case study przez ekspertów-praktyków. Godne polecenia studia magisterskie Warszawa to takie, które są prowadzone przy współpracy z pracodawcami, dzięki czemu stanowią odpowiedź na realne potrzeby rynku pracy.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie