Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 07 grudnia 2022 » Praca zdalna – kilka słów ...

Praca zdalna – kilka słów dlaczego warto pracować z domu?

Obecne czasy dają coraz większe możliwości na pracę z domu. Coraz więcej firm pozwala na taki ruch i coraz więcej zawodów może być wykonywanych w ten sposób nie tracąc na jakości i efektach pracy. Nic dziwnego, że bardzo dużo osób decyduje się na taki rodzaj pracy. Niektórzy jednak cały czas pomimo możliwości na zdalną formę pracy, dalej nie biorą jej pod uwagę. Decydują się na tradycyjny model pracy w biurze, często nie wiedząc jakie korzyści może przynieść praca ze swojego miejsca zamieszkania. Zobacz dlaczego warto jest pracować z domu!

Swoboda w zarządzaniu czasem

Pracując w domu to ty decydujesz kiedy pracujesz. Możesz bez problemu dostosować czas pracy do pory kiedy czujesz się najbardziej produktywny. Tak samo jak np. wypadnie ci wizyta z rana u lekarza to nie ma problemu, żeby odrobić zaległe zadania wieczorem tego samego dnia, jeśli oczywiście jest to konieczne i nie może czekać. Podobnie wygląda sytuacja związana ze zwolnieniem chorobowy. Osoba pracująca często nie potrzebuje takiego zwolnienie jeśli np. złamie nogę i bariera fizyczna jest jedyną, która utrudnia wykonywanie obowiązków zawodowych.

Niezaniedbywanie życia rodzinnego

Osoba, która jest zatrudniona na pełny etat w biurze średnio spędza w pracy 40 godzin tygodniowo. Często zdarza się też, że małżonkowie pracują w różnych godzinach tak, że akurat mijają się ze sobą w domu. Problem robi się jeszcze większy kiedy trzeba zajmować się dziećmi oraz odbierać i zawozić je do przedszkola czy szkoły. Praca zdalna może pomóc wyeliminować, albo chociaż zmniejszyć ten problem.

Oszczędność

Praca w domu to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Wykonując swoje zawodowe obowiązki zdalnie nie trzeba tracić czasu na poranne przygotowania i dojazdy do pracy przez zatłoczone miasto. Dojazd do miejsca pracy również generuje koszty i w zależności od tego jak się poruszamy, mogą one być naprawdę spore. Pracując w domu można również zaoszczędzić pieniądze na jedzeniu. Codzienne kupowanie obiadu czy lunchu na mieście wychodzi zdecydowanie drożej niż gotowanie samemu w domu.

Większa motywacja

Częstą obawą odnośnie pracy w domu może być strach przed zmniejszeniem produktywności. Jest to rzecz, której najczęściej obawiają się zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Statystyki wskazują jednak, że osoby pracujące w domu mogą być tak samo, a nawet bardziej produktywne, niż te pracujący w biurze. Może to wynikać z wielu czynników, jednak zazwyczaj pracownicy, którzy działają bez bezpośredniego nadzoru bardziej angażują się w swoją pracę.Nie ważne jest jaki i kiedy wykonasz swoja pracę, tylko liczą się efekty tej pracy w odpowiednim terminie, co daje pracownikowi możliwość podejścia do danego zadania po swojemu.

Wygoda

Pracując we własnym domu możemy bez problemu dostosować miejsce pracy do własnych potrzeb. Gdy naszym głównym zadaniem są np. pozycjonowanie stron internetowych czy prowadzenie kampani Google Ads, naturalnie bardzo dużo czasu musimy spędzić siedząc przy biurku. Będąc w domu nie jesteśmy zależni od tego jakie biurka i krzesło zakupił nasz pracodawca tylko możemy zakupić meble o najwyższej jakości, które będą w pełni dostosowane do naszych preferencji. Tak samo wygląda sprawa z resztą rzeczy przy naszym stanowisku pracy. Wszystkie dodatki, kolory czy akcesoria mogą być dobrane, tak aby miejsce wykonywania naszych obowiązków zawodowych było dla nas jak najbardziej komfortowe.

Brak rozpraszaczy

Pracując w przestrzeni typu open space bardzo ciężko jest zachować pełne skupienie. Cały czas można słyszeć stukanie w klawiaturę, odbierane telefony czy konsultacje między pracownikami.Zamykając się w pokoju szanse na jakiekolwiek rozproszenie są zdecydowanie mniejsze, a nawet jeśli coś się stanie, zawsze jakiś sposób żeby temu zaradzić czy odłożyć pracę na inną godzinę, a może nawet dzień.

Podsumowanie

Praca w domu zdecydowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Warto jednak pamiętać, że każdy pracownik jest inny i każdy potrzebuje innych warunków, aby komfortowo i produktywnie wykonywać swoje zadania. Dlatego warto zastanowić się w jakich warunkach lepiej nam się pracuje: czy lubimy harmider i atmosferę rywalizacji w biurze, czy jednak korzyści, które niesie ze sobą praca zdalna przemawiają do nas bardziej.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie