Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 20 lutego 2023 » Kurs pedagogiczny ...

Kurs pedagogiczny uprawniający do pracy w szkole – dla kogo i na czym polega?


Kurs pedagogiczny uprawniający do pracy w szkole – dla kogo i na czym polega? Znalezienie pracy w szkole wymaga od potencjalnych kandydatów odpowiedniego przygotowania. Mowa nie tylko o ukończonych studiach licencjackich lub magisterskich, ale także o podyplomówce czy specjalnym szkoleniu, które pozwalają zdobyć lub podnieść kwalifikacje potrzebne do zatrudnienia się w placówce edukacyjnej. Dlaczego kurs pedagogiczny uprawniający do pracy w szkole jest dobrym wyborem, co warto o nim wiedzieć oraz czy możesz go ukończyć przez Internet? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czy kurs pedagogiczny jest dla ciebie?

Jeśli wiążesz swoją przyszłość z branżą pedagogiczną i chcesz pracować w placówce edukacyjnej, to zdecydowanie warto rozważyć kurs pedagogiczny uprawniający do pracy w szkole. To przede wszystkim łatwy i szybki sposób na zdobycie niezbędnej wiedzy i kwalifikacji, które przydadzą ci się w pracy jako nauczyciel lub pedagog specjalny. Oczywiście, warto pamiętać, że na kurs pedagogiczny mogą zapisać się wyłącznie absolwenci studiów wyższych I lub II stopnia. Wcześniejsze przygotowanie pedagogiczne nie jest obowiązkowe.

Co warto wiedzieć o kursie pedagogicznym uprawniającym do pracy w szkole?

Jak sama nazwa wskazuje, kurs pedagogiczny uprawniający do pracy w szkole pozwala zdobyć uprawnienia niezbędne do znalezienia zatrudnienia w placówce edukacyjnej – podstawówce, liceum czy technikum. Co istotne, zarówno uzyskane kwalifikacje, jak i przebieg wspomnianego kursu muszą być zgodne z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Samo szkolenie jest prowadzone w taki sposób, aby umożliwić absolwentom pracę z różnymi uczniami – najmłodszymi, zmagającymi się z problemami behawioralnymi albo niedosłyszącymi.

Uczęszczając na kurs pedagogiczny uprawniający do pracy w szkole, zdobędziesz wiedzę z zakresu historii i teorii wychowania, pedagogiki, dydaktyki i psychologii ogólnej, diagnostyki i badań pedagogicznych, socjologii i pedagogiki społecznej oraz z etyki i filozoficznych koncepcji człowieka. Jak widzisz, kurs porusza różnorodną tematykę, aby mieć pewność, że po jego ukończeniu poradzisz sobie z każdym wyzwaniem zawodowym związanym z pracą w szkole.

Wygodne rozwiązanie: przygotowanie pedagogiczne online

Jeżeli chcesz się zapisać na kurs pedagogiczny uprawniający do pracy w szkole, jednak z uwagi na obowiązki zawodowe lub prywatne nie masz możliwości uczęszczać na takie szkolenie w formie stacjonarnej, to warto rozważyć przygotowanie pedagogiczne online oferowane między innymi przez Centrum Doskonalenia Zawodowego. Możesz się na nie zapisać na tej stronie: https://epedagog.edu.pl/mobile/kursy/94. Możliwość nauki przez Internet to wygodne i jednocześnie elastyczne rozwiązanie, które dopasowuje się do ciebie, a nie odwrotnie. Za pośrednictwem platformy e-learningowej, do której otrzymujesz dostęp po pozytywnym wyniku w rekrutacji, możesz zapoznać się ze wszystkimi materiałami edukacyjnymi, podejść do testów cząstkowych, a na zakończenie kursu pedagogicznego uprawniającego do pracy w szkole – przygotować pracę zaliczeniową i podejść do egzaminu praktycznego.Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie