Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 12 czerwca 2024 » Jakie zabawki dla 1,5 ...

Jakie zabawki dla 1,5 rocznego dziecka?

W wieku 18 miesięcy mali odkrywcy są bardzo ciekawi świata. Interesuje ich dosłownie wszystko, co mogą wziąć do rączki albo sprawdzić pierwszymi ząbkami. Potrafią już wspinać się, bardzo często już chodzić, dlatego przedmioty znajdujące się na stole, komodzie czy wersalce także są w ich zasięgu. Jest to też ten moment, kiedy koniecznie trzeba odciągnąć ich uwagę od telefonu, zegarka, torebki, i jednocześnie w umiejętny sposób zaprosić do bezpiecznej zabawy. Jakie zabawki okażą się tu pomocne? Podpowiadamy!

Co zainteresuje i chłopca, i dziewczynkę w tym wieku?

Dziecko uczy się przez zabawę w sposób intuicyjny i nieświadomy. Dzięki zabawie opanowuje mnóstwo podstawowych umiejętności, trenuje małą i dużą motorykę. Trening logiczny i manualny jest wręcz wskazany, a zabawki edukacyjne sprawdzą się tu znakomicie. Zabawki typu przybijanka z piłeczkami, sortownik z klockami czy skaczące zwierzaczki będą ćwiczyć refleks, zwinność i wspomogą malucha w logicznym myśleniu. Ponadto ich barwny i przyjemny dla oka wygląd sprawi, że dzieci same będą chętnie po nie sięgać. Takie zabawki będą absorbować uwagę dziecka i rozładują nadmiar energii, szczególnie podczas kiepskiej pogody na zewnątrz. To, co przekonuje do ich wyboru, to także możliwość zabrania ich na urlop, na wyjazd do babci czy nawet do restauracji, gdzie jak wszyscy wiemy, na wagę złota jest zainteresowanie malucha zabawą.

Chodziki i pchacze - sprawdzeni partnerzy dla 1,5 rocznego dziecka

Drewniane wózki albo pchacze są znakomitymi pomysłami na zabawę dla małych dzieci. Wózek tego typu sprawdzi się zarówno kiedy maluch dopiero stawia pierwsze kroki, jak i kiedy radośnie bryka już po całym mieszkaniu. Wózek pełni wiele funkcji - może służyć do przewożenia innych zabawek czy klocków, a dzięki wyposażeniu w dodatkowe gry maluch zyska dodatkowe zajęcie w pokoju. Umieszczone na ściankach chodzika gry świetnie absorbują uwagę dziecka i pozwalają złapać chwilę oddechu pomiędzy jednym a drugim treningiem w chodzeniu.

Drewniane zjeżdżalnie

Półtoraroczne dzieci lubią kiedy coś interesującego dzieje się wokół nich, dlatego zjeżdżalnie na samochody czy kulki będą na pewno ciekawym elementem w pokoju chłopca czy małej dziewczynki. To zabawka, która nie tylko przeciwdziała monotonii podczas zabawy, ale także sprytnie wspiera intelektualny rozwój dziecka. Maluszek musi umieć chwycić autko czy kuleczkę, by umieścić ją na zjeżdżalni, a potem zacznie obserwować co będzie się dalej działo, kiedy kuleczka się rozpędzi i będzie pokonywać drogę ze szczytu na sam dół.

Konik na biegunach

Półtoraroczne dzieci najczęściej potrafią już siadać i stabilnie utrzymywać się na siodełku, dlatego konik na biegunach będzie bardzo interesującym dodatkiem w dziecięcym pokoju. W sklepach można znaleźć takie zabawki także dla mniejszych dzieci z wygodnym i bezpiecznym oparciem, dzięki czemu bujanie nie skończy się upadkiem na podłogę. Konik można przenosić albo ustawić w salonie czy na tarasie. Ważne jest jednak, by zapewnić dziecku sporo przestrzeni do bujania się, w innym wypadku zabawka będzie uderzać o inne meble czy ściany, prowadząc do sporych zniszczeń w pomieszczeniu.

Interaktywne pudełka

Ostatnią pozycją na liście propozycji zabawek dla 1,5 rocznego dziecka są interaktywne pudełka. To nic innego jak kostka, która na każdej ściance ma do zaoferowania różne gry i zabawy. Jakie atrakcje czekają na małego odkrywcę, zależy już od samej zabawki. Jedno jest pewne - maluch nie będzie narzekać na nudę, bo na ściankach kostki najczęściej znajdują się zwierzątka do przesuwania, sortowniki z klockami, liczydełka, literki czy spirale.

Jeśli jedna ścianka się znudzi, to dziecko szybko odwraca kostkę na inną stronę i może dalej kontynuować zabawę. Taką zabawkę można zabrać na dłuższą podróż czy odwiedziny do babci, bo nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku. Rodzice chętnie wybierają takie akcesoria, bo oprócz zabawki, są świetnym narzędziem do intelektualnego i manualnego rozwoju dziecka.

Więcej pomysłów na zabawki dla 1,5 rocznego dziecka

Duży wybór zabawek dla 1,5 rocznego dziecka można znaleźć w internetowym sklepie polskiego producenta zabawek drewnianych - Leomark. Lista polecanych zabawek dostępna jest pod adresem: https://leomark.pl/zabawki-dla-dzieci-od-1-5-roku na który serdecznie zapraszamy.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie