Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 22 czerwca 2024 » Książki edukacyjne dla ...

Książki edukacyjne dla dzieci w różnym wieku - co wybrać?Książki edukacyjne pomagają dzieciom w każdym wieku lepiej zrozumieć otaczający je świat. Czytanie na temat przyrody, historii, techniki, czy też funkcjonowania ludzkiego organizmu sprawia, że dzieci szybko przyswajają wiedzę i lepiej radzą sobie z nauką w szkole na kolejnych etapach. Po książeczki edukacyjne można sięgać już w wieku przedszkolnym, by maluchy przyzwyczaiły się do poszukiwania wiedzy w wartościowych publikacjach. Sprawdź, jakie publikacje wybierać zależności od ich wieku.

Książeczki edukacyjne dla przedszkolaków

W wieku przedszkolnym dzieci mogą sięgać po książeczki edukacyjne o prostej i krótkiej treści. W wieku 3-5 lat dzieci skupiają się jedynie na kilkanaście minut, dlatego długie encyklopedyczne opisy są dla nich zupełnie nieciekawe. Aby zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy od najmłodszych lat, warto sięgać po książki, w których znajdują się liczne obrazki i krótkie, zwięzłe opisy. Dzięki nim przedszkolak szybko zapamiętuje daną treść i lepiej ją rozumie. W ofercie Grupy Wydawniczej Foksal znajdują się liczne książeczki tego typu, przeznaczone na cały okres nauki w przedszkolu: https://www.gwfoksal.pl/ksiazki/dla-dzieci/dla-dzieci-3-5-lat/edukacyjne.html

Książki edukacyjne dla dzieci w wieku 3-5 lat często dotyczą przyrody. Opowiadają o życiu różnych zwierząt w lesie i na wsi, zagrożonych gatunkach, a także o różnych roślinach, które można spotkać w okolicy lub podczas wakacji w różnych częściach Polski. Z książeczek przedszkolaki dowiadują się więcej o porach roku i związanych z nimi zmianach w pogodzie. Ponadto treści obejmują wskazówki, jak zachowywać się w lesie, by nie wywołać pożaru i nie spłoszyć zwierząt, a także, w jaki sposób dbać o przyrodę w swojej okolicy.

Wartościowe informacje małe dzieci wynoszą także z publikacji o pracy rolnika, policjanta lub strażaka. Proste książeczki z treścią w postaci pytań i zwięzłych odpowiedzi umożliwiają maluchom lepsze zrozumienie, czym zajmują się poszczególne zawody, a także jakie korzyści przynosi ich praca dla ogółu społeczeństwa.

Ofertę wartościowych książeczek edukacyjnych dla przedszkolaków uzupełniają zeszyty ćwiczeń ze szlaczkami, zadaniami polegającymi na łączeniu kropek lub rysowaniu po numerach. Takie książeczki wspierają rozwój motoryki małej i przygotowują dzieci do nauki pisania w szkole. Dzięki nim dzieci uczą się przez zabawę, co przynosi doskonałe rezultaty.

Książki edukacyjne dla uczniów szkoły podstawowej

Oferta książeczek edukacyjnych na https://www.gwfoksal.pl/ksiazki/dla-dzieci/dla-dzieci-6-8-lat/edukacyjne.html to przede wszystkim tytuły, które wspierają naukę czytania. Książki edukacyjne dla dzieci w wieku 6-8 lat obejmują lektury o różnym stopniu trudności. Serie do nauki czytania pomagają dzieciom nauczyć się czytać i pokochać książki, by częściej sięgać po nie w przyszłości. Krótkie opowiadania z ciekawym przesłaniem i barwnymi bohaterami sprawiają, że najmłodsi czytelnicy wybierają je chętniej niż obowiązkowe lektury. Książki edukacyjne dla uczniów rozpoczynających naukę w szkole to także zeszyty ćwiczeń do kaligrafii polonistycznej i matematycznej. Książeczki, w których dzieci mogą ćwiczyć pisanie literek i cyferek po śladzie, a następnie powoli trenować tempo pisania, sprawiają, że nauka w szkole jest mniej stresująca, gdyż dziecko jest sprawniejsze manualnie.

Wśród książek edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-8 lat znajdują się również pierwsze encyklopedie obrazkowe. To przyjemne w odbiorze książki, w których znajdują się liczne obrazki i zwięzły opis. Wszystkie treści są napisane prostym do zrozumienia, jasnym językiem bez trudnych słów, a ewentualne trudniejsze pojęcia zawsze są tłumaczone. Zdjęcia i ilustracje z opisem pomagają zapamiętywać treści. Na uwagę zasługują zwłaszcza książeczki tematyczne, z których dzieci na początkowym etapie nauki w szkole mogą dowiedzieć się więcej np. o kosmosie i dinozaurach. Takie pozycje sprzyjają kształtowaniu zainteresowań i rozbudzają w dzieciach ciekawość świata.Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie