Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
II Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej

ul. Jutrzenki 13, 43-300 Bielsko-Biała
tel./fax (33) 812-21-65
www:   http://www.asnyk.edu.pl
e-mail:  

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11048 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa humanistyczno – językowa
- klasa geograficzno–społeczna z autorskim
  programem edukacji lekkoatletycznej

- klasa matematyczno-geograficzna
  o charakterze menadżerskim

- klasa biologiczno - chemiczna

Oferujemy

- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- pracownia komputerowa z dostępem do
  Internetu

- wymiany międzynarodowe
- wolontariat młodzieżowy i inne
  organizacje szkolne

- pomoc psychologa, pedagoga,
  pielęgniarki

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej jest najstarszą polską szkołą w regionie. Tradycja, jaką wypracowała nasza szkoła przez szereg lat, spowodowała, że społeczność asnykowska żyje w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, uczniowie są tu bezpieczni, a problemy, które się pojawiają, są rozwiązywane natychmiast z pozytywnym skutkiem. Dlatego właśnie przychodzą do nas kolejne pokolenia. W czasie przeszło 100-letniej działalności szkoły odnotowano wiele sukcesów jej absolwentów, którzy stali się znanymi osobistościami w świecie nauki, sztuki i sportu, a także innych dziedzin życia społecznego w kraju i poza jego granicami.


   Oferujemy
  • wszechstronny rozwój osobowości ucznia uwzględniający indywidualne zainteresowania, uzdolnienia i predyspozycje psychofizyczne
  • wyposażanie uczniów w nowoczesną wiedzę humanistyczną, przyrodniczą, matematyczną i społeczną
  • coroczną wymianę młodzieży z niemieckim Gymnasium Schkeuditz - Markranstädt
  • konsultacje maturalne
  • młodzieżowe mini przedsiębiorstwo
  • zajęcia z przedsiębiorczości - Klub Impuls
  • możliwość działalności w organizacjach: LOP, PCK, wolontariacie, Samorządzie Uczniowskim
  • udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, warsztatach
  • udział w projekcie Comenius

Co roku organizujemy wyjazdy naukowe na spektakle: ciekawe, nowatorskie, dyskusyjne – po prostu dobre. Odwiedzamy sceny bielskie, cieszyńskie, najlepsze teatry w Katowicach i Krakowie. Nasi uczniowie mają okazje wybrania się m.in. na wycieczkę "Śladami Stanisława Wyspiańskiego", na której odwiedzamy miejsca związane z życiem i działalnością poety i malarza. A także pójść na spektakl do teatru, tego samego, w którym przed stu laty swoje sztuki wystawiał i reżyserował sam Wyspiański i gdzie grała Helena Modrzejewska.

Budynek szkolny posiada nowoczesną salę gimnastyczną, stołówkę. Biblioteka wyposażona jest w komputery multimedialne, które mają dostęp do internetu. Dzięki czemu uczniowie mogą korzystać z różnorodnych programów edukacyjnych. Zajęcia sportowe odbywają się również na basenie i kortach tenisowych. Szkoła nasza pracuje w systemie jednozmianowym. Po zajęciach oferujemy atrakcyjne koła pozalekcyjne (np. koło fotograficzne, koło języka angielskiego).

KLASY W LICEUM

Klasa humanistyczno – językowa, z rozszerzoną liczbą godzin z: języka polskiego, języka angielskiego, historii.

Języki obce: angielski, włoski lub francuski oraz dodatkowo edukacja łacińska.
Dodatkowym przedmiotem są zajęcia artystyczne.

Klasa rozwija zainteresowania humanistyczne i artystyczne, oferując udział w pracach koła artystycznego, które przygotowuje spektakle teatralne prezentowane szerokiej lokalnej publiczności. Ciekawą propozycją dla uczniów tej klasy będą zajęcia kulturalno – medialne w ramach których realizowane będą działania naukowe i artystyczne, także w dziedzinie filmoznawstwa we współpracy ze Stowarzyszeniem „Montaż” i Centrum Sztuki Filmowej. Klasa rozwija zainteresowania humanistyczne i artystyczne, daje możliwość przygotowania spektakli teatralnych, a także organizowania wystaw twórczości własnej, fotografii, koncertów, etiud teatralnych.


Klasa geograficzno - społeczna (z autorskim programem edukacji lekkoatletycznej) z rozszerzoną liczbą godzin z: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego

Języki obce: angielski i niemiecki.
Dodatkowym przedmiotem jest ekonomia w praktyce oraz rozszerzone zajęcia sportowe w formie edukacji lekkoatletycznej oraz siatkarskie.

Klasa przeznaczona dla kandydatów zainteresowanych sportem, a w przyszłości także kierowaniem sprawnością i karierą sportową innych. Tradycja sportowa szkoły wynika z umiejętnego łączenia dydaktyki, zdobywania wiedzy z prawdziwą pasją sportową, ale także poprzez współpracę z klubami sportowymi. Od lat szkoła jest liderem sportowym w mieście i rejonie, zdobywając najważniejsze trofea w LA, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej i nożnej oraz tenisie stołowym.

Co istotne, uczniowie osiągają jednocześnie dobre wyniki maturalne pozwalające podejmować studia wyższe. Swoje pasje rozwijają ponadto poprzez koła sportowe SKS, treningi w klubach zawodniczych, udział w obozach sportowych (żeglarskich, narciarskich, rowerowych ), wycieczkach turystycznych. Mogą także skorzystać z oferty udziału w wymianach międzynarodowych, wyjść do kina, teatru i innych form kształcenia kulturalno – sportowego.


Klasa matematyczno-geograficzna o charakterze menadżerskim z rozszerzoną liczbą godzin z: matematyki i geografii

Języki obce: angielski i niemiecki.
Dodatkowy przedmiot to ekonomia w praktyce, firma i finanse jako pierwsze kroki do marketingu i ABC finansów oraz języki i techniki programowania,

Znaczące rozszerzenia z matematyki i geografii przygotują uczniów do studiów na kierunkach politechnicznych, ekonomii, finansach i rachunkowości, towaroznawstwie, zarządzaniu i marketingu, międzynarodowych stosunkach gospodarczych, transporcie, logistyce. Jako drugi język realizowany będzie język niemiecki. Ponadto uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, organizując od podstaw firmy uczniowskie, tworząc biznesplany, powołując zarząd firmy. Naszymi sukcesami są wysokie lokaty w corocznej Olimpiadzie Ekonomicznej, Przedsiębiorczości.


Klasa biologiczno - chemiczna z rozszerzoną liczbą godzin z: biologii, chemii i języka angielskiego

Języki obce: angielski oraz francuski lub włoski – do wyboru.
Dodatkowym przedmiotem jest łacina medyczna.
W klasie drugiej proponujemy przedmiot rozszerzający wiedzę przyrodniczą - zajęcia terenowe i laboratoryjne.

To klasa rozwijająca zainteresowania naukami przyrodniczymi, środowiskiem, przygotowująca m.in. do studiów medycznych, biologiczno-chemicznych, farmaceutycznych, psychologii, fizykoterapii.

Uczniowie mogą ponadto rozwijać swoje zainteresowania poprzez pracę w kołach pozalekcyjnych, np. biologicznym, PCK oraz działać jako wolontariusz. Kształcenie kulturalne, wykłady, wyjazdy naukowe, wyjścia do kina i teatru, udział w konkursach i projektach (unijnym projekcie COMENIUS, w wymianie międzynarodowej polsko – niemieckiej, w młodzieżowym mini przedsiębiorstwie, program unijny ENTERPRISE WITHOUT BORDERS). Mają one za zadanie ukształtować absolwenta wyposażonego w nowoczesną wiedzę, ale także otwartego, światłego i wrażliwego na potrzeby drugiego człowieka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie