Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Elektrycznych

im. prof. Janusza Groszkowskiego

ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 14, 15-111 Białystok
tel. (85) 651-21-74, fax (85) 651-20-93
www:   http://www.zse.biaman.pl
e-mail:   zse@zse.biaman.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16479 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM ELEKTRYCZNE (4 lata)ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 1
(3 lata)


SZKOŁA POLICEALNA Nr 2

Zespół Szkół Elektrycznych istnieje od 1948 roku. Od 1995 roku Zespół mieści się w nowoczesnym budynku. Szkoła posiada sale lekcyjne, laboratoria specjalistyczne elektryczne, elektroniczne, radiotechniczne, maszyn i napędu elektrycznego, energoelektroniki i automatyki, telekomutacyjne i teleinformatyczne, układów mikroprocesorowych i mikrokomputerów, oraz pracownie komputerowe.

Szkoła podłączona jest do sieci Internet. W budynku znajduje się biblioteka, czytelnia, sala audiowizualna oraz cały kompleks sal gimnastycznych wyposażony w najnowsze urządzenia sportowo-rekreacyjne i boisko sportowe. Ponadto w budynku znajduje się kompleks gastronomiczny.

Uczniowie uczą się zawodu i kształcą swoje umiejętności w laboratoriach specjalistycznych, na warsztatach szkolnych oraz w zakładach produkcyjnych w czasie odbywania 4-tygodniowych praktyk zawodowych.

Oprócz działalności dydaktycznej i zawodowej bardzo wiele czasu poświęcamy wychowaniu młodzieży poprzez organizację wycieczek i rajdów turystyczno-krajoznawczych, wycieczek do teatru, imprez artystycznych, wieczorków poetyckich i muzycznych. W szkole istnieje orkiestra młodzieżowa, zespół wokalno-instrumentalny, kółka zainteresowań i zespoły sportowe.

Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, o czym świadczy udział w wielu olimpiadach przedmiotowych, szczególnie w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej, Olimpiadzie Elektryczno-Elektronicznej oraz Informatycznej zajmują czołowe lokaty w kraju.

Praktyczna nauka zawodu - zajęcia w Centrum Kształcenia Praktycznego
Praktyczna nauka zawodu jest nieodłączną częścią kształcenia w szkole zawodowej. Ma zapewnić uczniom opanowanie umiejętności manualnych z zakresu obsługi maszyn, podstawowych operacji technologicznych, posługiwania się narzędziami, przyrządami pomiarowymi, wykorzystania dokumentacji technicznej i właściwej organizacji stanowiska pracy.
W warsztatach szkolnych uczniowie zdobywają profesjonalne przygotowanie, uczestnicząc w wytwarzaniu określonych wyrobów lub wykonując usługi.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

W Zespole Szkół Elektrycznych prowadzone są różnorodne zajęcia pozalekcyjne, głównie zespoły sportowe, kółka zainteresowań, przede wszystkim przygotowujące do olimpiad przedmiotowych, itp. Zajęcia i koła zainteresowań w ZSE:
 • Kino ELEKTRYK
 • radiowęzeł szkolny
 • klub krótkofalarski
 • koło teatralne
 • klub robotyki
 • Szkolna Telewizja Internetowa
 • zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności z przedmiotów zawodowych przygotowujące uczniów do udziału w ogólnopolskich olimpiadach technicznych
 • sekcje sportowe: piłka ręczna, piłka nożna, siatkowa, koszykówka, unihokej, tenis stołowy, sekcja lekkiej atletyki, sekcja biegów przełajowych.

Klub robotyki posiada zestawy rozszerzone Lego Mindstorms 2.0 oraz liczne zestawy innych marek. Staramy się stworzyć przyjemną atmosferę pracy w grupie oraz dajemy możliwości wykorzystywania zaawansowanych narzędzi do których uczniowie nie mają dostępu na zwykłych zajęciach. Uczestniczymy w wielu przedsięwzięciach takich jak Eastrobo OPEN ogranizowanych przez Politechnikę Białostocką, Targi szkół średnich oraz imprezy na których prezentowaliśmy swoje osiągnięcia. Organizujemy także wiele imprez wewnątrz szkoły

W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, do którego zapraszamy wszystkich chętnych i kreatywnych uczniów naszej szkoły. Ponadto w ramach dodatkowych zajęć uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach wyrównujących szanse edukacyjne oraz rozwijać swoje umiejętności z poszczególnych zajęć, poprzez uczestnictwo w zajęciach językowych, wycieczkach i innych formach w zależności od zgłaszanych potrzeb i zainteresowań.

Od kilku lat chlubą szkoły jest Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Bardzo młody zespół w krótkim czasie i w dobrym stopniu opanował repertuar i przygotował zróżnicowany program artystyczny. Muzycy oraz tańczące dziewczęta uświetniają różnorodne imprezy okolicznościowe organizowane w rodzinnej miejscowości. Zespół posiada również dwa ciekawe programy musztry paradnej, które mogą uświetnić każde wydarzenie wymagające bogatszej i ciekawszej oprawy.

Orkiestra posiada bardzo szeroki repertuar różnych rodzajów muzyki: klasycznej, filmowej, rozrywkowej, okolicznościowej, marszowej, liturgicznej.

W szkole działa elektryk.tv to szkolna telewizja internetowa Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Powstała z inicjatywy trzech uczniów. Niezwykły zapał i cierpliwość pozwoliły na stworzenie w pełni działającego studia telewizyjnego. Ekipa wraz ze swoim opiekunem oraz dzięki wsparciu pani dyrektor wyposażyła studio w niezbędny sprzęt, pozwalający na nagrywanie i nadawanie na żywo strumieni audio i wideo w postaci cyfrowej. Dzięki temu zdobyła cenne doświadczenie, które z pewnością przyda się w przyszłości.

elektryk.tv, choć działa od niedawna, już może pochwalić się znacznym zasobem materiałów filmowych z wydarzeń z życia szkoły. Uczniowie będący w zespole szkolnej telewizji wykorzystują istniejącą infrastrukturę sieciową.

BIBLIOTEKA

Biblioteka powstała 16 czerwca 1948 roku wraz z utworzeniem Państwowego Liceum Elektrycznego w Białymstoku. Zajmuje dwa pomieszczenia. Pierwsze to sala z księgozbiorem, czytelnią z miejscami do samodzielnej nauki i Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej (kilka stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu), a drugie to zaplecze. Zagospodarowana została też część holu szkolnego przy bibliotece szkolnej ("kącik biblioteczny"), gdzie prezentowane są wystawy, udostępniane czasopisma i informatory.

Księgozbiór biblioteki liczy ponad 18 tysięcy woluminów. Gromadzimy:
 • literaturę piękną (młodzieżową, lektury)
 • literaturę popularnonaukową
 • książki techniczne, zgodnie z profilem szkoły, z następujących działów: elektronika, elektrotechnika
 • aparaty i urządzenia elektryczne, maszyny elektryczne, miernictwo elektryczne, instalacje elektryczne, automatyka, informatyka

Warsztat informacyjny biblioteki obejmuje:
 • tradycyjne katalogi kartkowe: alfabetyczny, rzeczowy, audiowizualny (uzupełniane do roku 2006 włącznie)
 • kartotekę zagadnieniową (uzupełnianą do roku 1989 włącznie)
 • katalog komputerowy
 • księgozbiór podręczny (encyklopedie, słowniki, informatory, poradniki)
 • atlasy na CD-ROM-ach
 • Internet dostępny w godzinach otwarcia biblioteki
 • w czytelni udostępniamy czasopisma

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie