Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Elektrycznych

im. Tadeusza Kościuszki

ul. Tadeusza Kościuszki 39-41, 45-062 Opole
tel./fax (77) 454-45-24, tel. (77) 454-23-10
www:   http://www.elektryk.opole.pl
ZSE na Facebooku
e-mail:   elektryk@elektryk.opole.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 20328 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 (4 lata)


SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA NR 3


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE:

- technik elektryk 311303
- technik informatyk 351203
- technik teleinformatyk 351103


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 w Opolu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".Historia szkoły sięga czasów, kiedy to należała ona w okresie międzywojennym do pruskiego systemu oświaty. Dziś możemy pochwalić się dobrą bazą dydaktyczną, która gwarantuje kształcenie na wysokim poziomie. Szkoła proponuje i kształci młodzież w najbardziej popularnych i rozwojowych zawodach, zapewniając zajęcia praktyczne i laboratoryjne oraz praktyki zawodowe. Szkoła gwarantuje zajęcia w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach z doświadczonymi nauczycielami, posiadającymi uprawnienia Egzaminatora OKE. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym z wieloletnim doświadczeniem, a dotychczasowa zdawalność jest na wysokim poziomie.

Nasi uczniowie zdobywają miejsca na podium, nagrody oraz wyróżnienia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych, konkursach prac dyplomowych i konkursach związanych z kształceniem zawodowym.

Szkoła gwarantuje zajęcia praktyczne w pracowniach specjalistycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Torowej 7.


Firma eltrox.pl przekazała szkole sprzęt w postaci: kamer IP, kamer analogowych, rejestratora hybrydowego oraz przełączników i zasilaczy. W czasie negocjacji duża rolę w przekonaniu firmy do współpracy ze szkołą odegrał Przewodniczący Rady Rodziców w Zespole Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu Pan Mariusz Lorenc. Obecnie sprzęt wykorzystywany jest na zajęciach w klasach teleinformatycznych. Daje to możliwość zdobycia przez naszych uczniów dodatkowych umiejętności potrzebnych na rynku pracy.

Patronat firmy Elemont
Elemont Spółka z o.o. największa firma w regionie w branży elektrycznej i automatyki, wykonawca instalacji elektrycznych bloków energetycznych w ELEKTROWNI OPOLE obejmie patronatem wszystkie klasy w zawodzie technik elektryk i elektryk w Zespole Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu od roku szkolnego 2016/2017.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Uczestnikami kursu mogą być osoby zainteresowane zdobyciem dodatkowej kwalifikacji zawodowej – absolwenci liceum, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej (jeśli ma 18 lat), a także osoby czynne zawodowo, bądź pozostające bez pracy, które z uwagi na potrzeby rynku pracy i pracodawców chcą się przekwalifikować. Po ukończeniu kursu, każdy uczestnik może przystąpić do egzaminu zewnętrznego potwierdzającego zdobycie konkretnej kwalifikacji w zawodzie. Potwierdzeniem tego będzie świadectwo wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu.

Jako Szkoła posiadamy duże doświadczenie w tym zakresie, wyróżniające wyniki egzaminów zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje zawodowe, sprawdzoną kadrę nauczycielską i odpowiednie zaplecze technodydaktyczne oraz dobrą współpracę z Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu.

Zajęcia dodatkowe

Uczniowie dodatkowo rozwijają swoje zainteresowania w ramach szeregu zajęć dodatkowych:
 • zajęcia wyrównawcze
 • przygotowanie do matury z informatyki
 • koło języka niemieckiego
 • zajęcia przygotowujące do konkursu Odyseja Umysłu i Euroscoli
 • SKS - siatkówka, koszykówka, gry zespołowe
 • koło szachowe
 • koło języka angielskiego
 • Szkolne Koło LOK, PCK
 • Orkiestra Dęta
 • Opolska Liga Robotów
 • koło historyczne
 • Elektronika w teleinformatyce
 • Szkolny Klub Górski


Biblioteka Zespołu Szkół Elektrycznych

Elektryczniak może poszczycić się swoimi zasobami bibliotecznymi. Oprócz potężnej kolekcji książek technicznych - jesteśmy w końcu specyficzną szkołą - gromadzimy również literaturę piękną, popularnonaukową, podręczniki i lektury.

W księgozbiorze podręcznym, znajdującym się w czytelni, dostępne są encyklopedie (ogólne i specjalistyczne), słowniki (językowe i rzeczowe), poradniki, podstawowe wydawnictwa prawne, leksykony, informatory. W czytelni udostępniamy najnowsze wydania czasopism, jakie prenumerujemy.

Biblioteka to: czytelnia, stanowiska komputerowe stanowisko katalogu elektronicznego, wypożyczalnia i część magazynowa.

Orkiestra Dęta

Tradycje muzyczne i kulturalne w Zespole Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki sięgają lat pięćdziesiątych XX wieku.

Orkiestra Dęta jest obecnie najstarszą i jedną z nielicznych tego typu orkiestr szkolnictwa średniego - technicznego w regionie. Działała w latach 1950 - 1958 i działa po reaktywacji nieprzerwanie od 1978 roku. Jej dyrygentem jest Przemysław Ślusarczyk - kompozytor, dyrygent, animator kultury.

Repertuar orkiestry obejmuje szerokie spektrum gatunków muzycznych od marszów, standardów jazzowych poprzez muzykę taneczną, pop, opracowania muzyki poważnej i improwizację. Obecne czasy stawiają nowe wyzwania - zespół musi się rozwijać i stale doskonalić swoje umiejętności, musi być konkurencyjny wobec innych. Orkiestra osiąga to poprzez regularną pracę z dyrygentem oraz dzięki corocznym, tygodniowym warsztatom muzycznym, których inicjatorem i współorganizatorem jest dyrygent. Wtedy zespół przygotowuje nowy repertuar na kolejny sezon artystyczny. Zespół wykonuje autorskie kompozycje i aranżacje pisane specjalnie dla zespołu przez obecnego prowadzącego orkiestrę.

Strona www zespołu: www.odzse.art.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie