Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1

im. Melchiora Wańkowicza

ul. Łąki 2, 05-870 Błonie
tel. (22) 725-48-48, tel. kom. 695 847-686
www:   http://www.zs1-blonie.pl
ZS Nr 1 na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zs1-blonie.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 21965 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


SZKOŁY WIECZOROWE

PUBLICZNA SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH (2-letnia)
wieczorowe


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
dla dorosłych


 

SZKOŁY DZIENNE

II PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
(3 lata po gimnazjum lub 4 lata po SP)

- klasa humanistyczno - dziennikarska
- klasa pożarniczo - ratownicza
- klasa psychologiczno-społeczny

PUBLICZNE TECHNIKUM Nr 1
(4 lata po gimnazjum lub 5 lat po SP)


BRANŻOWA SZKOŁA i STOPNIA

Szkoła nasza posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu zawodowym na poziomie technika i szkoły zawodowej. Posiadamy bogato wyposażoną pracownię do nauczania zawodowego. W roku 2012 w grudniu Zespół Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu obchodził "Złoty Jubileusz" - 50-cio lecie szkoły.
Oferta Liceum
Profil pożarniczo-ratowniczy w LO przygotowuje do podjęcia studiów na kierunkach medycznych np. ratownictwo, pielęgniarstwo, fizjoterapia oraz kierunkach związanych ze służbami mundurowymi: pożarnictwo, wojsko, policja, straż graniczna, służba celna oraz ochrona osób i mienia. W trakcie nauki oferowane są zajęcia z zakresu pierwszej pomocy w przypadkach szczególnych, ogólne podstawy pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego oraz promocja zdrowego stylu życia.

Profil humanistyczno-dziennikarski realizuje program autorski, 6 godzin języka obcego tygodniowo, realizowany jest rozszerzony program z języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze. Przygotowuje na kierunki studiów: polonistyka, historia, prawo, dziennikarstwo, psychologia, archeologia, slawistyka, filozofia, filologia angielska, kulturoznawstwo, etnografia, bibliotekoznawstwo oraz religioznawstwo.
Oferta Technikum
Technik ekonomista - przygotowujące do pracy w zawodzie technika ekonomisty. Zajęcia z ekonomii, rachunkowości, statystyki i prawa, dające możliwość pracy w banku, biurach rachunkowych, działach ekonomicznych czy działach finansowych

Technik logistyk - planowanie i organizowanie sprawnego funkcjonowania wszystkich ogniw łańcucha dostaw w zakresie produkcji, magazynowania, dystrybucji i transportu. Praca w szeroko rozumianej branży TSL w charakterze spedytora, magazyniera, technologa transportu czy administratora i zarządcy taborem. Wiedza i umiejętności zdobyte w procesie kształcenia pozwalają na uzyskanie certyfikatu Europejskiego Systemu Certyfikacji Flogistyków w Polsce.

Technik technologii żywności - wyszkoleni technicy mogą znaleźć pracę we wszystkich zakładach przetwórstwa spożywczego oraz w firmach pokrewnych, jak hurtownie spożywcze, placówki kontroli jakości żywności, laboratoria analizy żywności.

Technik mechatronik - kierunek o specjalizacji - obsługa i programowanie obrabiarek CNC. Możliwość pracy w zakresie obsługi i serwisu linii produkcyjnej, obsługi maszyn do obróbki skrawaniem oraz konserwacji urządzeń w zakładach produkcyjnych. Kształcenie zawodowe obejmuje: konstrukcje, urządzeń precyzyjnych, metaloznawstwo, metrologię, sterowanie numeryczne, procesy i technologie wspomagane komputerowo.
Kształcenie zawodowe
Jako jedna z nielicznych szkół, posiadamy halę maszyn wyposażoną we wszystkie typy obrabiarek skrawających. W pracowniach mechatroniki, elektroniki, symulacji działania układów, posiadamy możliwości ich projektowania z wykorzystaniem najnowszych technik informatycznych, symulacje ich działania i praktycznej budowy.

Uwarunkowania te zapewniają dalszy sens nauki w tych kierunkach, natomiast młodym ludziom otrzymanie interesującej pracy zgodnie z kierunkiem nauczania i możliwości ich dalszego rozwoju.

Absolwenci naszego technikum są wręcz rozchwytywani przez pracodawców tej branży. Duże firmy chętnie współpracują z naszą szkołą. Umożliwiają poznanie specyfiki produkcji i parku maszynowego, w trakcie zwiedzania zakładów i odbywanych w nich praktyk zawodowych przez uczniów naszej szkoły.

Koła zainteresowań
 • zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, matematyki
 • konsultacje i zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego i niemieckiego
 • koło logistyczne
 • koło ekologiczne
 • konsultacje przygotowujące do egzaminu zawodowego dla ekonomistów
 • zajęcia religijne: artystyczno-patriotyczne, zespół wokalno-muzyczny
 • siłownia
 • SKS z piłki siatkowej i koszykowej
 • uczniowskie biuro prawne
 • zajęcia ekonomiczne
 • konsultacje przygotowujące do egzaminu zawodowego dla logistyków
 • koło teatralne
 • konsultacje z przedmiotów zawodowych - mechatronika
O bibliotece
Biblioteka zajmuje dwa pomieszczenia. Na parterze znajduje się wypożyczalnia, a na antresoli czytelnia, w której umieszczony jest księgozbiór podręczny (słowniki, encyklopedie, albumy) i czasopisma. Czytelnicy mają wolny dostęp do regałów z książkami. W bibliotece, do dyspozycji czytelników, jest bogaty wybór czasopism. Ze zbiorów biblioteki korzystają: uczniowie, absolwenci, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

W bibliotece funkcjonuje ICIM Internetowe Centrum Informacji Multimedialnych.

Profil gromadzenia zbiorów uwzględnia szeroki zakres zainteresowań zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a przede wszystkim uwzględnia programy nauczania w różnych typach szkół: Liceum Ogólnokształcącym, Technikum Ekonomicznym, Technikum Elektroniczno-Mechanicznym oraz Branżowej Szkole Zawodowej.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie