Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. K. F. Libelta w Krotoszynie

Plac Jana Pawła II nr 5, 63-700 Krotoszyn
tel. (62) 725-22-28
www:   http://www.zsp2.krotoszyn.net
ZSP nr 2 na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zsp2.krotoszyn.net
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 19782 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM Nr 2
(4 lata po gimnazjum i 5 lat po SP)


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 2
(3 lata)

- przetwórca mięsa

O Nas

Nasza szkoła to nowoczesna i przyjazna uczniowi placówka o ponad 65-letniej tradycji w kształceniu ludzi kreatywnych i odpowiedzialnych. Zapewniamy młodzieży wszechstronny i harmonijny rozwój, oraz stymulujemy najlepsze cechy, aby właściwie przygotować ich do wyboru dalszej drogi życiowej. Nasza propozycja to technikum, a także szkoła branżowa, kształcące w ciekawych i potrzebnych na rynku pracy zawodach.
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, Technikum NR 2 jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2019”.

Dlaczego nasza szkoła?

Jakość kształcenia - osiągamy bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym i egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Nasza szkoła uzyskała tytuł "Srebrna Szkoła" w rankingu fundacji Perspektywy, w którym jest najwyżej sklasyfikowanym technikum w naszym regionie.

Możliwości rozwoju - każdy uczeń miał możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji uczestnicząc w różnych wycieczkach, przedsięwzięciach i zajęciach pozalekcyjnych oraz kołach zainteresowań.

Aktywizacja uczniów - możliwość włączania się uczniów w podejmowanie decyzji dotyczących życia szkolnego, w działania różnych organizacji uczniowskich.

Doradztwo zawodowe - nasi uczniowie są objęci Wewnątrzszkolnym Systemem Doradztwa Zawodowego, który wspiera w procesie wyboru dalszego kształcenia i planowania kariery zawodowej.

Dogodna lokalizacja - ścisłe centrum miasta, liczne przystanki autobusowe, w tym główny przystanek Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, na którym krzyżują się drogi większości autobusów.

Szkoła bez barier - szkoła przystosowana dla uczniów niepełnosprawnych.

"Najlepsi w projektach" - od kilku lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w różnych projektach, których beneficjentami są uczniowie "Dwójki". Szkoła jest lokalnym liderem wzięło udział blisko 280 uczniów zdobywając doświadczenie, kwalifikacje i uprawnienia.

Współczesna szkoła musi być atrakcyjna dla uczniów i my taką szkołę wspólnie współtworzymy - szkołę inspirującą, stwarzającą możliwości zdobywania wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Poprzez uczestnictwo w projektach współfinansowanych z EFS uczniowie naszej szkoły uzyskują dodatkowe kwalifikacje, zwiększają swoje kompetencje zawodowe i zwiększają swoje szanse na rynku pracy. Udział w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - to atrakcyjne zajęcia, które umożliwiają zdobycie nowych kompetencji i potwierdzonych kwalifikacji.

Baza dydaktyczna

Szkoła mieści się w budynkach, które są położone w najbardziej urokliwej części miasta, przy Placu Jana Pawła II nr 5 w Krotoszynie. Dogodne położenie szkoły, w centrum miasta niedaleko Kościoła p.w. św. Ap. Piotra i Pawła, Muzeum Regionalnego i Parku Wojska Polskiego, jest jej dużym atutem.

Posiadamy nowoczesną i bogatą bazę dydaktyczną, na którą składają się między innymi:
  • kilkanaście klasopracowni przedmiotowych, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, w tym sprzęt multimedialny
  • pracownie informatyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy, pracujący w szkolnej sieci komputerowej połączonej z siecią Internet przy pomocy łącza szerokopasmowego
  • wydzielony serwer z indywidualnymi kontami uczniowskimi dostępnymi na każdym komputerze w sieci
  • bezpłatny dostęp do sieci WiFi na terenie szkoły
  • szkolne centrum multimedialne, dostępne dla wszystkich uczniów, wyposażone w kilka nowoczesnych komputerów połączonych z siecią Internet przy pomocy łącza szerokopasmowego
  • biblioteka
  • sala gimnastyczna wraz z zapleczem socjalnym
  • boisko sportowe
  • kuchnia i sala gastronomiczna


Istotne miejsce w działalności szkoły zajmuje współpraca zagraniczna. Współpraca polega na wymianie doświadczeń pedagogicznych, dydaktycznych, poznanie kultury, obyczajów, pogłębienie znajomości języków obcych. Młodzież ma możliwość odbywania praktyk zawodowych, odbywają się szkolenia prezentujące osiągnięcia i rozwiązania w zakresie organizacji i zarządzania oświatą w poszczególnych krajach. Nawiązywane są kontakty koleżeńskie między młodzieżą i rodzinami. Wszystkie te formy wzbogacają proces dydaktyczno-wychowawczy szkoły i zbliżają one do zjednoczonej Europy.

W chwili obecnej najintensywniej współpracujemy z Berufsbildende Schulen w niemieckim Lingen. W roku 2015 obchodziliśmy jubileusz 10-lecia wymian i praktyk uczniowskich, w których do tej pory wzięło udział 150 uczniów polskich i niemieckich. Realizacja tego zadania jest w dużej mierze możliwa dzięki wsparciu fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM).

Działalność szkoły nie ogranicza się tylko do pracy dydaktycznej. Działają także organizacje uczniowskie, zespoły sportowe, młodzież redaguje gazetkę "Echo Dwójki". Gazetka "Echo Dwójki" jest najstarszą gazetką szkolną w naszym powiecie. Ukazuje się nieprzerwanie już od ponad 20 lat i wielokrotnie w swej historii zdobywała wyróżnienia i nagrody. Znaczenie gazetki potwierdziło wyróżnienie, które otrzymała w konkursie na najbardziej profesjonalną gazetkę województwa wielkopolskiego „Meteor Moraski 2015”. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych gazetek oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań prasowo-wydawniczych i dotyczących warsztatu dziennikarskiego.

Nasi uczniowie angażują się w życie szkoły poprzez udział w różnorodnych konkursach, turniejach, zawodach. W Mistrzostwach Szkolnych Kół LOK nasi strzelcy odnieśli duże sukcesy: drużyna zajęła pierwsze miejsca w strzelaniu tak z karabinu, jak i pistoletu pneumatycznego.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie