Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. T. Kościuszki

ul. Sekulska 10, 08-110 Siedlce
tel. (25) 794-34-31; 794-34-30
www:   http://www.pg3.home.ple-mail:   gim3.siedlce@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6184 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM Nr 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

- oddziały integracyjne
- nowoczesne komputery z dostępem do
  Internetu

- liczna i ciekawa oferta zajęć
  pozalekcyjnych

- szkoła jest bezpieczna i przyjazna
- liczne interdyscyplinarne ogólnoszkolne
  projekty

- bogata oferta zajęć artystycznych
- język angielski, jezyk niemiecki
- dobrze wykształcona i przygotowana
  kadra nauczycielska

Gimnazjum nr 3 to szkoła przyjazna uczniom, dająca wszystkim możliwość właściwego i wszechstronnego rozwoju na miarę ich oczekiwań i możliwości, co zaowocowało już wieloma osiągnięciami i sukcesami uczniów. Zapewniamy naszym uczniom wysoką jakość nauczania i opieki, klimat życzliwości, bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: kół zainteresowań, kół przedmiotowych, zajęć wyrównawczych, sportowych, grup wsparcia oraz zajęć specjalistycznych: rewalidacyjnych, rehabilitacyjnych, logopedycznych.

Gimnazjum nr 3 w Siedlcach, to szkoła, która cieszy się uznaniem i zaufaniem wielu rodziców mieszkańców Siedlec, którzy chcą, aby ich dziecko właśnie w niej kontynuowało naukę, zgodnie z misją i wizją szkoły.

„Siebie samego zwyciężać, największe zwycięstwo”

Nowe wiadomości przekazywane są w sposób dostępny, metodami, które pozwalają na lepsze przyswojenie nowych treści (tablica multimedialna, komputer). Ciekawe zajęcia lekcyjne prowadzone są różnymi metodami (praca w grupach, metoda projektów, praca indywidualna). W czasie zajęć uczeń ma możliwość zadawania pytań, wykonywania prac dodatkowych a jego aktywność jest nagradzana.

Szkoła jest bezpieczna, na lekcji i zajęciach pozalekcyjnych opiekę sprawuje nauczyciel, nauczyciele pełnią dyżury podczas przerw. Boisko i budynek szkolny są monitorowane.

Integracja w Naszym Gimnazjum


W szkole kształci się również młodzież niepełnosprawna. Gimnazjum w swojej pracy respektuje Kartę Praw Osób Niepełnosprawnych.

Głównym celem kształcenia integracyjnego w naszej szkole jest zapewnienie uczniom wysokiej jakości nauczania i opieki, klimatu życzliwości oraz zmniejszenia niekorzystnych skutków choroby dziecka poprzez wspieranie rodziców w opiece i pracy z dzieckiem, gdyż "integracja zaczyna się w sercu człowieka". Aby zapewnić dziecku jak najlepszy rozwój dydaktyczny i społeczny, aby poznać jego szczególne potrzeby oraz możliwości, na początku roku szkolnego rodzice nowo przyjętych uczniów niepełnosprawnych spotykają się na indywidualnych konsultacjach z pedagogiem do spraw integracji oraz wychowawcą klasy.

Opieka i pomoc specjalistów
Podczas nauki w gimnazjum uczeń nie pozostaje sam – dbamy o wszystkie sfery jego życia szkolnego, zapewniamy stałą opiekę, np. poprzez dowozy do szkoły i do domu. Zachęcamy uczniów do udziału w życiu szkoły. Dziecko może brać udział w specjalnie dla niego przygotowanych zajęciach ze specjalistami: rewalidatorem, logopedą, rehabilitantem, pedagogiem do spraw integracji, psychologiem.

Rolą nauczyciela wspierającego jest diagnozowanie potrzeb uczniów niepełnosprawnych, ocena ich możliwości, dostosowanie programu nauczania oraz prowadzenie indywidualnych zajęć dydaktycznych i wyrównawczych. Nauczyciel wspierający prowadzi również działania zmierzające do integracji i bezpiecznego funkcjonowania ucznia niepełnosprawnego w społeczności szkolnej.

Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone są z dziećmi, które są zwolnione z lekcji wychowania fizycznego ze względu na swój stan zdrowia. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w małych grupach. Umożliwia to indywidualne dostosowanie działań w zależności od potrzeb poszczególnych uczniów. Z zajęć korzysta zarówno młodzież na wózkach inwalidzkich, jak również uczniowie z wadami postawy oraz z innymi schorzeniami. Uczniowie ćwiczą w miłej atmosferze przy muzyce oraz w otoczeniu wybranych przez siebie zapachów. W zależności od doboru olejków ich składniki powodują uspokojenie, wyciszenie stresu, poprawiają koncentrację myśli, stymulują proces uczenia się i przyswajania wiedzy, pobudzają zmęczony umysł.

W ramach umowy pomiędzy Miastem Siedlce, a Rejonem Wileńskim na Litwie, Gimnazjum nr 3 nawiązało w 2002 roku współpracę z Gimnazjum nr 1 w Niemenczynie. Jej przejawem są wizyty przedstawicieli nauczycieli i uczniów naszej szkoły na Litwie oraz Szkoły z Niemenczyna w naszym mieście i szkole. Nasze wyjazdy na Wileńszczyznę przyczyniły się zarówno do lepszego poznania piękna ojczyzny Mickiewicza i Miłosza, jak też do prezentacji osiągnięć artystycznych uczniów naszego Gimnazjum podczas Festiwalu „Kwiaty Polskie” w Niemenczynie.

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania poprzez udział w bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych.

Wśród nich znajdują się:
 • kółko teatralno-filmowe
 • koła przedmiotowe
 • koło teatralne
 • koło piosenkarskie
 • koło fotograficzne
 • koło plastyczne
 • koło taneczne
 • koło szachowe
 • koło dziennikarskie
 • koło turystyczne
 • koło europejskie
 • koło modelarskie
 • koło koła przedmiotowe
 • koło zajęcia wyrównawcze
 • koło strzeleckie
 • nauka języków obcych
 • PCK
 • Koło Młodego Odkrywcy
 • Harcerstwo
 • koło przyjaciół zwierząt
 • koło pierwszej pomocy
 • liczne dyscypliny sportowe w ramach SKSu

Bardzo aktywnie działa w naszej szkole samorząd uczniowski z wieloma sekcjami, wydając szkolną gazetkę. Aktywnie w szkole działają harcerze z "Błękitnej 6". Stworzyliśmy w szkole dogodne warunki do nauki, uczniów w nauce wspiera dobrze wykształcona i przygotowana kadra nauczycielska pracująca z wielkim zaangażowaniem, często wykorzystująca w pracy także nowoczesne komputery z dostępem do Internetu.

Szkoła kształtuje i rozwija wśród uczniów postawy patriotyczne i obywatelskie, poprzez udział i organizację licznych uroczystości z okazji świąt państwowych i narodowych, opiekę nad miejscami pamięci narodowej oraz poprzez spotkania z ludźmi zasłużonymi dla regionu.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie