Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 16 im. B. Prusa

w Siemianowicach Śląskich

ul. Szymanowskiego 11, 41-103 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 220-14-80
www:   http://www.zs1.siemianowice.pl
SP nr 16 na Facebooku
e-mail:   sp16@sp16.siemianowice.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16140 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

 


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16
IM. BOLESŁAWA PRUSA

- języki obce: angielski i niemiecki
- opieka logopedy, pedagoga i psychologa
- liczne kółka zainteresowań
- zajęcia wyrównawcze
- zajęcia świetlicowe
- udział w ciekawych projektach
  i programach edukacyjnych oraz
  prozdrowotnych

- doskonałe zaplecze sportowe
- świetna baza dydaktyczna
- biblioteka z czytelnią multimedialną
- smaczne i niedrogie obiady w szkolnej
  stołówce

- miła, przyjazna atmosfera
- zielone, spokojne otoczenie

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko uczyło się w bezpiecznej, nowoczesnej i dobrze wyposażonej szkole to zapraszamy Cię do nas.

W naszej szkole rozwijamy zainteresowania i zdolności naszych wychowanków. Nasza kadra pedagogiczna składa się wyłącznie z nauczycieli doświadczonych w swojej pracy, którzy nie boją się nowych czy trudnych wyzwań. Jesteśmy szkołą przyjazną, bezpieczną, pielęgnującą tradycje, otwartą na współpracę i potrzeby środowiska, której najwyższym dobrem jest drugi człowiek. Nauczyciele naszej szkoły w profesjonalny sposób poprzez ciekawe zajęcia przekazują uczniom wiedzę. Większość spośród zatrudnionych nauczycieli oprócz studiów magisterskich ukończyła także studia podyplomowe.

Szkoła usytuowana jest w centrum zadbanego osiedla Baogów w Siemianowicach Śląskich. Położenie z dala od centrum miasta i głównych ulic sprzyja bezpieczeństwu uczniów. Szkoła składa się z 5 segmentów dzięki temu młodsi uczniowie (oddział przedszkolny i edukacja wczesnoszkolna) mają zapewnioną własną przestrzeń (segment D). Segment E przeznaczony jest na zajęcia wychowania fizycznego.

Oferujemy doskonałe zaplecze sportowe:
 • duże sale gimnastyczne
 • sale do rytmiki
 • trzy boiska umożliwiające uprawianie najrozmaitszych dyscyplin sportowych (siatkówka plażowa, koszykówka)
 • możliwość korzystania, w razie potrzeb z boisk osiedlowych

Zespół Szkół nr 1 w Siemianowicach Śl. jako druga szkoła w regionie, przystąpiła do projektu "Szkoła dobrze wychowana".

Szkoła zapewnia uczniom nauczanie języków obcych na możliwie najwyższym poziomie, kładąc przy tym nacisk na praktyczna znajomość języka i umiejętność wykorzystania go w sytuacjach codziennych. Nauczyciele motywują uczniów do rozwijania talentów i umiejętności językowych poprzez wykorzystywanie na lekcjach języków obcych, Internetu i multimediów, możliwość żywego kontaktu z autentycznym językiem używanym przez native speakerów, wykorzystanie technologii komputerowej, stosownie na zajęciach możliwie różnorodnych metod pracy, czyniących je ciekawszymi, bardziej atrakcyjnymi, umożliwianie uczniom udziału w konkursach językowych, prowadzenie kółek zainteresowań z języków obcych, organizowanie wyjść na przedstawienia i warsztaty prowadzone w językach obcych.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16

Realizujemy różne projekty i programy, oraz uczestniczymy w różnego rodzajach akcjach. Posiadamy liczne certyfikaty, m.in.:
 • "Szkoła z klasą"
 • "Szkoła bez przemocy"
 • "Szkoła dobrze wychowana"
 • "I -pewniak"
 • "WF z Klasą"
 • należymy do klubu szkół UNICEF-u
Zapewniamy:
 • opiekę psychologa i pedagoga szkolnego
 • zajęcia logopedyczne
 • zajęcia wyrównawcze oraz wspomagające
 • opiekę pielęgniarki szkolnej
 • zajęcia świetlicowe
 • koła zainteresowań m.in.: kółko gier planszowych, chórek, kółko plastyczne, kółko twórczego dzieciaka, kółko matematyczne, taneczne, kółko teatralne

Uczniowie zdobywają czołowe miejsca biorąc udział w wielu konkursach, olimpiadach oraz festiwalach międzyszkolnych, miejskich, regionalnych i krajowych. Nasi uczniowie zdobywają również wysokie lokaty na zawodach i turniejach sportowych na różnych szczeblach.

BIBLIOTEKA

Biblioteka szkolna stanowi dla uczniów i nauczycieli centrum informacji, daje możliwość rozwijania zainteresowań i samokształcenia. Posiada w swoich zasobach ponad 4,2 tyś. woluminów. Obok lektur dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum mamy tu książki z różnych dziedzin wiedzy oraz bogatą beletrystykę. Wydzielony jest również księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki, albumy itp. Oprócz książek można poczytać także czasopisma, np. Dinozaury, Cogito, Świat nauki itp. W bibliotece znajdują się również obowiązujące przepisy wewnątrzszkolne, programy autorskie, konspekty lekcji, referaty itp.

Czytelnia multimedialna
Czytelnia Multimedialna powstała w wyniku uczestnictwa w programie współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych". W ramach tego programu biblioteka została wyposażona w sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem.
Uczniowie i nauczyciele mają możliwość skorzystania z kilku stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Ponadto czytelnia umożliwia drukowanie, kserowanie i skanowania dokumentów.

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie