Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2

w Szczecinie

ul. Kopernika 16a, 70-241 Szczecin
tel. (91) 489-53-10, fax (91) 489-53-19
www:   http://www.zso2.szczecin.pl
e-mail:   sekretariat@zso2.szczecin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13355 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieGIMNAZJUM nr 32
z Oddziałami Dwujęzycznymi

- klasa dwujęzyczna z językiem
  hiszpańskim
(drugi język obcy: niemiecki
  lub hiszpański)

- klasa dwujęzyczna z językiem
  angielskim
(drugi język obcy:
  angielski)

 

XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
z Oddziałami Dwujęzycznymi

- klasa matematyczno-technologiczna
  (rozszerzony program języka
  angielskiego, matematyki i do wyboru
  spośród: fizyki, geografii i chemii)

- klasa biochemiczna
  (rozszerzony program języka
  angielskiego, matematyki i do wyboru
  spośród: fizyki, geografii i chemii)

- klasa dwujęzyczna z językiem
  angielskim, jako drugim językiem
  nauczania

  (rozszerzony program języka
  angielskiego, historii, geografii)

- klasa dwujęzyczna z językiem
  hiszpańskim, jako drugim językiem
  nauczania

  (rozszerzony program języka
  angielskiego, historii, geografii)

XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2016".

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 tworzą dwie szkoły: XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Gimnazjum nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Obie szkoły mieszczą się w budynku przy ulicy Kopernika 16a, mają wspólne pracownie i kadrę. Szkoła dba o bezpieczeństwo uczniów, jest w pełni monitorowana. Uczniowie posiadają identyfikatory i noszą mundurki. Każdy uczeń korzysta z własnej szafki szkolnej.


Baza dydaktyczna

Uczniowie gimnazjum korzystają wspólnie z licealistami z pracowni i sal lekcyjnych, wyposażonych w sprzęt audiowizualny, dostęp do Internetu oraz liczne pomoce naukowe. Szkoła posiada 2 laboratoria językowe, bibliotekę literatury hiszpańskiej, centrum multimedialne w czytelni szkolnej oraz 2 pracownie komputerowe. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w nowoczesnej sali gimnastycznej, z pełnym zapleczem sanitarnym oraz na boisku sportowym "Orlik". Każdy uczeń korzysta z indywidualnej szafki w szatni, a wejścia do szkoły są zabezpieczone przed obcymi osobami i monitorowane.

Zajęcia dodatkowe

W szkole działa zespół teatralny,który przygotowuje spektakle w języku hiszpańskim. Rokrocznie nasi aktorzy są wyróżniani w konkursie teatrów szkolnych sekcji dwujęzycznych. Młodzież zainteresowana sportem uczestniczy w zajęciach sportowych (piłka siatkowa, piłka nożna, koszykówka, pływanie) i osiąga sukcesy w zawodach międzyszkolnych i ligach sportowych. W szkole działa redakcja gazetki szkolnej i radiowęzeł. Przygotowując się do startu w olimpiadach przedmiotowych licealiści uczestniczą w zajęciach kół zainteresowań: biologicznego, ekologicznego, geograficznego, historycznego, matematycznego.

Od wielu lat w szkole organizowane są imprezy o charakterze kulturalnym i naukowym tj. "Tydzień Ekologiczny", Dni Humanisty", "Dzień Kultury Hiszpańskiej", "Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych". Uczniowie biorą udział w projektach np.: "Akademia programowania", Fundacji Tygodnika Powszechnego "Lekcje czytania", "Rodzina w teatrze", Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży i Narodowego Banku Polskiego "Dotknij ekonomię" oraz warsztatach np. Wolontariat Europejski, warsztaty społeczno-ekonomiczne. Wspierają czynnie akcje charytatywne np. WOŚP. Uczniowie z powodzeniem starują w olimpiadach i konkursach przedmiotowych takich jak: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego, Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu, Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach. Młodzież zainteresowana sportem uczestniczy w zajęciach sportowych i osiąga sukcesy w zawodach międzyszkolnych i ligach sportowych. Absolwenci "czternastki" z powodzeniem kontynuują naukę na wyższych uczelniach w Polsce i za granicą.

Sukcesy

Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Uczniowie LO od lat odnoszą sukcesy w nauce i sporcie, uczestniczą z powodzeniem w wielu konkursach. Uczniowie zdobywają tytuły laureatów i finalistów w Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego, Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i in. Zajmują czołowe lokaty w konkursach geograficznych, literackich, biologicznych itd. Skuteczność szkoły potwierdzają dobre wyniki egzaminów maturalnych i rekrutacji na wyższe uczelnie, w tym również za granicą tj. Universidad de Granada, University of Birmingham.

Uczniowie gimnazjum uczestniczą w wielu konkursach przedmiotowych i artystycznych. Zdobywają wyróżnienia w konkursach recytatorskich, wokalnych i literackich. Uczniowie gimnazjum uzyskują w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty tytuły Laureatów i Finalistów w każdym z konkursów: polonistycznym, matematycznym, fizycznym, chemicznym, geograficznym, historycznym, informatycznym, języka angielskiego.
W konkursach Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej uczniowie szkoły walczą z powodzeniem w finałach o tytuły Laureatów.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Szkoła chce wspierać rodzinę w jej pracy wychowawczej, mądrze towarzyszyć uczniowi w jego rozwoju oraz stwarzać mu wartościowe środowisko wychowawcze. Nauczyciele i rodzice mają poczucie wspólnoty celu, którym jest wszechstronny rozwój dziecka.

Tradycją szkoły jest coroczne organizowanie imprez naukowych: Dni Humanisty, Tydzień Ekologiczny, Dzień Kultury Hiszpańskiej, Dzień Języków Obcych. Podczas kolejnych edycji proponuje się uczniom różnorodne formy zajęć (np. z zakresu ochrony środowiska, konkursy w języku polskim, angielskim i hiszpańskim, przedstawienia teatralne).

Gimnazjum

Jest jedyną szkołą w województwie oferującą naukę na poziomie dwujęzycznym z wiodącym językiem angielskim lub hiszpańskim. Klasy z językiem hiszpańskim objęte są programem kształcenia wspieranym przez rząd hiszpański. Uczniowie na lekcjach języka obcego mają możliwość pracy z native speakerami, a program nauczania wzbogacony jest o naukę przedmiotów w języku obcym, angielskim lub hiszpańskim. Szkoła zapewnia wysoki poziom kształcenia, uczniowie we wszystkich częściach egzaminu gimnazjalnego, uzyskują wyniki w najwyższym staninie. Szkoła została bardzo wysoko oceniona w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”(2015), który porównuje edukacyjną wartość dodaną. Według tego rankingu Gimnazjum nr 32 plasuje się na trzeciej pozycji w województwie zachodniopomorskim w nauczaniu matematyki. Atmosfera panująca wśród uczniów sprzyja procesowi uczenia się i rozwijania swoich osobistych zdolności i talentów.

XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi

XIV Liceum Ogólnokształcące jest to jedyna szkoła w województwie zachodniopomorskim, która prowadzi oddziały dwujęzyczne zarówno z wiodącym językiem hiszpańskim jak i językiem angielskim. Absolwenci mają możliwość przystąpienia nie tylko do matury polskiej, ale również obcojęzycznej, w klasach dwujęzycznych z językiem hiszpańskim do matury Titulo de Bachiller, w klasach z językiem angielskim do certyfikatu TOEFL ITP. Skuteczność szkoły potwierdzają bardzo dobre wyniki egzaminów maturalnych (od wielu lat 100% zdawalność).

Kontakty zagraniczne

Szkoła działa pod merytorycznym patronatem Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie. Uczniowie biorą udział w konkursach i wyjazdach edukacyjnych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Hiszpanii. Organizowane są spotkania z przedstawicielami hiszpańskich uniwersytetów i ośrodków kultury, wycieczki zagraniczne. Nasi uczniowie z LO w październiku 2015 roku przebywaliśmy w hiszpańskim Logroño, gdzie swoją siedzibę ma szkoła I.E.S. Mateo Sagasta.


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie