Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte

ul. Wzgórze Wolności 3, 83-300 Kartuzy
tel./fax (58) 681-07-35
www:   http://www.zsziok.boo.pl
ZSZiO na Facebooku
e-mail:   zsziok@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 26807 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa o profilu europejskim
  przedmioty rozszerzone:
  geografia, język angielski, matematyka

- klasa o profilu usportowionym
  przedmioty rozszerzone:
  biologia, geografia, matematyka

 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 1 (3 lata)

- sprzedawca
- wielozawodowa

TECHNIKUM NR 2

- technik ekonomista
  przedmioty rozszerzone:
  matematyka, język angielski

- technik handlowiec
  przedmioty rozszerzone:
  geografia, język angielski

- technik informatyk
  przedmioty rozszerzone:
  matematyka, język angielski

- technik reklamy
  przedmioty rozszerzone:
  geografia, język angielski

O Nas

Szkoła jest nowoczesną jednostką kształcącą absolwentów odnoszących sukcesy. Posiada dobrze przygotowaną kadrę pedagogiczną. czniowie klas biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym, międzyszkolnym i szkolnym - odnosząc przy tym znaczne sukcesy. Najlepsi uczniowie są stypendystami: Prezesa Rady Ministrów, Starosty Kartuskiego oraz Burmistrzów i Wójtów okolicznych gmin. Mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań w szkolnych kołach, tj.: Klub Wolontariatu, Klub Ekologiczny, Koło Regionalno - Turystyczne, koło strzeleckie, PCK, Klub Europejski, koło religijne, koło informatyczne, koło teatralno - literackie, UKS Orzeł, harcerstwo. Prowadzona jest współpraca polsko - niemiecka ze szkołą Eichsfeld Gymnasium Duderstadt.

W szkole działa 6 Pożarnicza Drużyna Harcerska, która jest sztandarową drużyną Hufca Kartuzy. Bierze udział w powiatowych i gminnych obchodach świąt państwowych.

Po raz kolejny nasza szkoła otrzymała tytuł "Złotej Tarczy" w Rankingu Perspektyw 2018.

III Liceum Ogólnokształcące

W klasie europejskiej uczniowie mają możliwość działalności w kole regionalno - turystycznym, ekologicznym, Klubie Unii Europejskiej oraz licznych zajęciach pozalekcyjnych, które pomogą im w rozwijaniu zainteresowań w zakresie przedsiębiorczości, dziennikarstwa, informatyki, fotografii, a także w licznych zajęciach sportowych. Mają także możliwość wzbogacania swojej wiedzy z zakresu przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, języków obcych poprzez udział w projektach współfinansowanych przez Unię Europejską, Urząd Marszałkowski i Powiat Kartuski.

W klasie usportowionej zajęcia z wychowania fizycznego będą realizowane w zakresie rozszerzonym z godzin do dyspozycji dyrektora i na zajęciach SKS. Uczniowie mają możliwość rozwoju fizycznego w Szkolnym Klubie Sportowym "Orzeł" w sekcjach: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy.

Mają także możliwość działalności w zajęciach pozalekcyjnych, m.in. w kole teatralnym, kole dziennikarskim i licznych zajęciach sportowych.

Szkoła zapewnia:
  • odbycie kilkugodzinnych praktyk w wybranych przez ucznia miejscach pracy w ramach realizacji projektu "Dzień Przedsiębiorczości"
  • cykl indywidualnych porad świadomego planowania kariery
  • biwak integracyjny odbywający się w miesiącu wrześniu

Uczniowie mogą wziąć udział w licznych konkursach organizowanych w naszej szkole takich jak: konkurs o prawach konsumenta, szkolne konkursy przedmiotowe, "Twoje zdrowie w Twoich rękach", konkurs piosenki, konkurs plastyczny, konkurs fotograficzny, sportowych.

Poznają tajniki przedsiębiorczości – "Miesiąc Przedsiębiorczości" oraz działania firm poprzez udział w wirtualnych konkursach: "Szkolna internetowa gra giełdowa" i "Biznes Junior". Nauka w III Liceum Ogólnokształcącym profesjonalnie przygotowuje do nauki na wyższych uczelniach, co potwierdza bardzo wysoki poziom zdawalności na maturze.

Technikum Nr 2


Praktyki zawodowe odbywają się w renomowanych firmach, bankach i Urzędzie Skarbowym, dla zainteresowanych praktyki zagraniczne w Niemczech, Anglii i Francji. Uczniowie tej szkoły biorą udział w licznych konkursach zawodowych i zdobywają czołowe miejsca. Laureaci konkursów zdobywają indeksy na wyższe uczelnie, np.: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, Konkurs "Mistrz Rachunkowości", Olimpiada „Wiedzy z Rachunkowości”, Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menadżerskich, Turniej Wiedzy o Prawach Konsumenta, konkurs na Najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca, konkurs Młodzieżowych Miniprzedsiębiorstw "Produkcik". Uczeń, który zda wszystkie wymagane kwalifikacje dla danego zawodu otrzymuje od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku Dyplom z tytułem zawodowym oraz Certyfikat Europass w języku polskim i angielskim potwierdzający zdobyte umiejętności i kompetencje.
Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych m. in. Szkolnym Klubie Przedsiębiorczości i Klubie Unii Europejskiej jak również brać udział w ogólnopolskich konkursach z przedmiotów zawodowych, dających możliwość zdobycia indeksu na wyższe uczelnie. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w licznych zajęciach sportowych.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 1

Uczniowie klasy sprofilowanej w zawodzie sprzedawca wiedzę teoretyczną z przedmiotów ogólnokształcących i przedmiotów zawodowych zdobywają w szkole. Praktyka zawodowa jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z uczniem umowę o pracę. Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.


Uczeń, który zda wymaganą kwalifikację K1 Prowadzenie sprzedaży (AU.20.) odbywającą się pod koniec drugiego semestru klasy trzeciej, otrzymuje od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku Dyplom z tytułem zawodowym oraz Certyfikat Europass w języku polskim i angielskim potwierdzający zdobyte umiejętności i kompetencje.

W klasie pierwszej i drugiej zajęcia edukacyjne realizowane są w szkole trzy razy w tygodniu, zaś zajęcia praktyczne dwa razy w tygodniu zgodnie z umową o praktyczną naukę zawodu. W klasie trzeciej zajęcia edukacyjne odbywają się dwa razy w tygodniu, zaś zajęcia praktyczne trzy razy w tygodniu.

Do klasy wielozawodowej może uczęszczać uczeń w wybranym przez siebie zawodzie; np. blacharz, blacharz samochodowy, cieśla, stolarz, elektromechanik, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, fotograf, kowal, krawiec, kucharz, lakiernik, piekarz, ślusarz lub każdy inny wybrany zawód przez ucznia.Kształcenie teoretyczne zawodowe odbywa się w formie kursów w Ośrodkach Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących uczniowie zdobywają w naszej szkole.Praktyka zawodowa jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z uczniem umowę o pracę.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie