Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 10

ul. Żeromskiego 8/12, 60-544 Poznań
tel. (61) 847-25-02, fax 847-29-55
www:   http://www.viilo.poznan.pl
e-mail:   sekretariat@viilo.poznan.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5715 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNE

- Celem gimnazjum dwujęzycznego jest przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia w liceum dwujęzycznym, gdzie procent zajęć prowadzonych dwujęzycznie powinien przekraczać 50%. Tak postawiony cel wymaga od absolwenta gimnazjum nie tylko perfekcyjnego przygotowania z języka obcego, ale także dobrze opanowanej bazy językowej w zakresie słownictwa fachowego.

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
profile klas:

- humanistyczna
- biologiczno - chemiczna
- przyrodnicza
- politechniczna
- dwujęzyczna

Dąbrówka jest jedną z najstarszych szkół w Polsce. Jesteśmy szkołą bardzo dobrą, o naszej specyfice decyduje to, że od zawsze ważniejsze od tak zwanego sukcesu jest tu bycie mądrym człowiekiem, który umie w natłoku pozorów odkryć te rzeczywiście ważne wartości i wiele im poświęcić.

Klimat Szkoły
Gimnazjaliści i licealiści tworzą zgraną społeczność, która pobudza do twórczego myślenia i działania. Siódemka zawsze była szkołą, gdzie panuje swoista moda na odważne myślenie, niezależność i kreatywność. Jest to miejsce, w którym młodzi ludzie swobodnie szukają swego miejsc w życiu bez lęku przed zagrażającym ich niepowtarzalności rygoryzmem, jednocześnie czują się bezpieczni, bo zawsze mogą liczyć na szczerość, wyrozumiałość i czujność swoich pedagogów.

To tu młodzież od kilkunastu lat podejmuje trud organizacji jednego z największych w Wielkopolsce sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując na charytatywne cele akcji ogromne sumy zebrane podczas całodziennej kwesty.

Tradycją szkoły są słynne już przedstawienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, podczas których uczniowie i nauczyciele wspólnie stają na scenie i tworzą czasami wyjątkowo odważne kreacje aktorskie (galeria). To tu w ważnej konkurencji corocznej Ligi Liceów jednym z uczestników sztafety biegaczy jest zawodnik niepełnosprawny – bo ważniejsza od ambicji bycia najlepszym jest ambicja wspólnoty i przyjaźni.

Języki obce
Od roku szkolnego 1994/95 szkoła nasza prowadzi klasy dwujęzyczne. Dwujęzyczność polega na tym, że niektóre przedmioty ogólne są realizowane w obu językach: polskim i niemieckim. Od roku 1999 uczniowie klas dwujęzycznych, oraz klasy z alternatywnym programem języka niemieckiego mają możliwość zdawania egzaminu Deutsches Sprachdiplom Stufe II (DSD II) organizowanego przez Kultus Minister Konferenz (KMK). Uczniowie, którzy pomyślnie zdali egzamin otrzymują certyfikat, który upoważnia do studiów na uczelniach niemieckich bez zdawania egzaminu z języka.

Specyfika edukacji dwujęzycznej powinna:
  • wprowadzać ucznia w świat nauki poprzez poznanie języka, pojęć, twierdzeń i metod właściwych dla wybranych dyscyplin naukowych na poziomie umożliwiającym dalsze kształcenie,
  • rozbudować indywidualne zainteresowania ucznia,
  • wprowadzać ucznia w świat kultury,
  • rozwijać umiejętności społeczne ucznia przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej,
  • poprzez perfekcyjne poznanie języka, lepiej zrozumieć odmienności kulturowe,
  • umożliwić absolwentowi w miarę możliwości, swobodne posługiwanie się językiem obcym, także w zakresie słownictwa potrzebnego w późniejszym życiu zawodowym.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie