Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Biuro Turystyczne - Gaudeamus

ul. Plac Szczepański 8/206, 31-011 Kraków
tel. (12) 430-07-64, tel. kom. 501-515-179
www:   http://www.gaudeamus.com.pl
e-mail:   admin@gaudeamus.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4039 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

KURSY W ZAKRESIE:

- wychowawcy kolonijni
- kurs pilota
- kurs przewodnika krakowskiego
- kurs przewodników beskidzkich
- kurs kierownika
- marketing w turystyce
- kurs pierwszej pomocy

Nasze kursy

Kurs wychowawców kolonijnych

To praca ciekawa lecz czasami trudna. Ale doświadczenia, jakich nabędziecie w trakcie wykonywania tego zawodu to bogata wiedza praktyczna o odpowiedzialności, psychologii, współpracy w grupie, a tak naprawdę wspaniała możliwość sprawdzenia siebie jako przywódcy, opiekuna, wychowawcy, przyjaciela. Zawód wychowawcy to również szansa na poznanie i zwiedzenie wielu miejsc w Polsce i Europie. Oczywiście to możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Program kursu:
 • Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży
 • Prace społecznie użyteczne, ich cele i zadania
 • Ogólne cele pracy wychowawczej
 • Planowanie pracy wychowawczej
 • Organizacja pracy wychowawczej
 • Struktura organizacyjna Placówki
 • Udział dzieci w kierowaniu Placówką
 • Sposoby organizowania zajęć
 • Zespół norm i przepisów obowiązujących kadrę i uczestników
 • Praca z dziećmi niepełnosprawnymi
 • Podanie literatury do omawianego tematu
 • Tradycje, zwyczaje i obrzędy
Kurs Kierowników koloni i wycieczek

Przeznaczony jest dla osób, które będą w przyszłości pełniły rolę, wykonywały zawód Kierownika Placówki Wypoczynku, czyli najczęściej kolonii lub zimowiska czy obozu młodzieżowego (w kraju i za granicą) oraz dla nauczycieli bądź innych osób, którzy będą pełnić rolę Kierownika Wycieczki. Aby przystąpić do tego Kursu należy być osobą pełnoletnią z wykształceniem co najmniej średnim oraz posiadać, co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy opiekuńczo-wychowawczej lub dydaktyczno-wychowawczej.

Szkolenie jest wykładnią przepisów i aktów prawnych, ale również wykładem mającym na celu przybliżenie specyficznych stosunków społecznych panujących na krótkich i długoterminowych wyjazdach.

Osoby, które prowadzą zajęcia to praktycy w swym „fachu”. Wykład nie jest nudny i nawet doświadczeni nauczyciele dowiadują się rzeczy bardzo przydatnych w „uprawianiu” ich zawodu. Jako organizator kolonii, zimowisk, obozów młodzieżowych posiadamy duże doświadczenie, którym chcemy podzielić się w trakcie szkolenia. Dlatego znaczną część wykładów i ćwiczeń stanowią praktyczne przykłady z naszych placówek. Od wielu lat ten sposób prowadzenia zajęć, jak i możliwość zatrudnienia w naszym Biurze stanowi o popularności naszego Kursu.

Kurs pilotów wycieczek

Jako "Organizator Imprez Turystycznych" często podejmujemy współpracę z naszymi absolwentami. Po każdym kursie część kursantów wyjeżdża z nami na imprezy stażowe! Prowadzimy "bazę danych" , gdzie rozsyłamy oferty zatrudnienia pilotów, przysyłane do naszego biura z całej Polski. Wszystkie nasze programy turystyczne są autorstwa byłych Uczestników kursu pilotów wycieczek. Zapraszamy!

Program merytoryczny kursu:
 • Geografia atrakcji turystycznych Polski i Europy - na podstawie omawianych prezentacji multimedialnych przedstawiamy najważniejsze atrakcje turystyczne poszczególnych regionów.
 • Obsługa ruchu turystycznego - prezentacja metodyki obsługi grup przyjazdowych i wyjazdowych ze szczególnym uwzględnieniem roli Pilota Wycieczki. W trakcie tych zajęć Uczestnicy często występują z własnymi prezentacjami. Również na zajęciach ORT-u rozwiązujemy dużo testów tożsamych w swej formie z testami egzaminacyjnymi.
 • Elementy psychologii - ciekawe zajęcia realizowane na podstawie prezentacji multimedialnych oraz reżyserowanych autorsko scenkach rodzajowych (nawiązanie do najczęstszych zachowań na wyjazdach) z uczestnictwem Kursantów.
 • Elementy Prawa - w głównej mierze szczegółowe omówienie Ustawy o Usługach Turystycznych.
 • Problemy ekonomiczne i społeczne - politologia w pigułce.
 • Historia Sztuki - czyli jak nie pomylić gotyku z neogotykiem.
 • Pierwsza pomoc medyczna - czyli pomóż turyście, który mdleje w autokarze.
Kurs przewodników po Krakowie

Przewodnik w Krakowie jest osobą niezastąpioną zarówno dla coraz liczniejszych turystów zagranicznych jak i polskich wycieczkowiczów... Przewodnik w Krakowie zajmuje się przede wszystkim oprowadzaniem grup po zabytkach i ciekawych miejscach Krakowa, ale także doradzeniem gdzie dobrze zjeść czy zabawić się. Na rynku turystycznym Krakowa wciąż brakuje dobrych przewodników miejskich!

Zajęcia odbywać się będą 3 razy w tygodniu - w poniedziałki i czwartki w godz. 18.00 - 21.30 oraz w soboty w godzinach 10.00 - 14.00 (czasami w wybrane niedziele). Dokładny, szczegółowy harmonogram zostanie podany na pierwszych zajęciach.

Program zajęć praktycznych przewiduje więc ponad 100 godzin wędrówek dydaktycznych z wykładowcami - przewodnikami, w czasie których realizowane będą cele poznawcze, dydaktyczne i metodyczne. Konsekwencją każdego działu praktycznego będzie stosowny egzamin, podczas którego uczestnicy będą oprowadzali grupę koleżanek i kolegów z Kursu pełniąc rolę przewodnika po wybranym regionie miasta. Będziemy się starali aby nasz Kurs "wyprowadzić" z sal dydaktycznych na ulice Starego Krakowa, Kazimierza, Nowej Huty, Podgórza. Zajęcia w plenerze "Magicznego Krakowa" są najbardziej efektywne i efektowne.

Serdecznie Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie