Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkolenia Lotnicze Salt Aviation

ul. Generała Wiktora Thommee 1a, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
tel. kom. 601-282-808, 515-199-883
www:   http://salt.aero
e-mail:   info@salt.aero
d.malec@salt.aero
a.peksa@salt.aero

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3405 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OFERUJEMY:

- szkolenie PPL na pilota turystycznego
- szkolenie na Licencję Pilota Zawodowego CPL
- szkolenie przygotowujące do latania w nocy
- szkolenie TR na typ śmigłowca
- szkolenie FI (H) na instruktura śmigłowca
- szkolenia na wiatrakowce


Spółka Salt Aviation (dawniej EasyAir D.Malec s.j.) jest posiadaczem floty samolotów i śmigłowców, którymi operuje zgodnie z otrzymanym Certyfikatem Operatora Lotniczego (AOC) i Certyfikatem Usług Lotniczych (AWC) w zakresie przewozów i usług lotniczych.
Salt Aviation posiada również certyfikaty FTO (ośrodek szkolenia lotniczego) oraz CAMO (organizacja zarządzania ciągłą zdatnością do lotu).

Siedziba spółki znajduje się na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Przegląd szkoleń

Szkolimy zarówno tych, którzy chcą latać dla przyjemności, jak i tych, którzy planują zajmować się lotnictwem zawodowo. Nasz ośrodek posiada certyfikat uprawniający do szkolenia na śmigłowcach, samolotach, wiatrakowcach oraz na samolotach ultralekkich. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu Air Modlin — firmy zajmującej się kompleksowymi przeglądami i naprawami statków powietrznych — studenci mają dostęp do pomocy naukowych w postaci zdemontowanych podzespołów śmigłowców i samolotów.

Dzięki temu nawet umysły nietechniczne mogą naocznie poznać zasady działania poszczególnych elementów układów sterowania, przenoszenia mocy, napędowych, a także urządzeń pokładowych. Zrozumienie zasady pracy tych urządzeń, poszerzanie wiedzy o ich działaniu, czyni pilota bardziej świadomym, a tym samym zwiększa jego bezpieczeństwo.
Dobry pilot wie, co dzieje się wokół niego, umie przewidzieć co może wydarzyć się za chwilę, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, zna swoje ograniczenia i wie, kiedy należy się wycofać.
Dążymy do tego, by nasi studenci nie tylko znali te zasady, ale przede wszystkim dogłębnie je rozumieli.

Szkolenie PPL na pilota turystycznego
Licencja PPL (Private Pilot License) helikopterowa (H) czy samolotowa (A) jest pierwszym stopniem wtajemniczenia w sztuce pilotażu i pozwala doświadczyć niezwykłości samodzielnego lotu. Licencja PPL jest podstawą do rozpoczęcia szkolenia na licencję zawodową CPL (Commercial Pilot License), która umożliwia wykonywanie zawodu pilota.

Licencja Pilota Zawodowego CPL upoważnia do wykonywania zawodu pilota
Program szkolenia obejmuje około 200 godzin wykładów oraz około 30 godzin lotów.

Szkolenie przygotowujące do latania w nocy
Celem szkolenia jest przygotowanie pilotów posiadających PPL (H) lub (A) do uzyskania kwalifikacji w lotach nocnych. Posiadacz licencji turystycznego pilota śmigłowców PPL(H) ubiegający się o wydanie kwalifikacji do lotów nocnych musi wylatać co najmniej 100 godzin jako licencjonowany pilot śmigłowca, w tym co najmniej 60 godzin jako dowódca śmigłowców (PIC) oraz 20 godzin w lotach nawigacyjnych. Szkolenie obejmuje 5 godzin wykładów i ćwiczeń oraz 15 godziny ćwiczeń w locie.

Szkolenie TR na typ śmigłowca
Kandydat pragnący uzyskać uprawnienia do lotu śmigłowcem określonego typu musi ukończyć szkolenie teoretyczne oraz wykazać się odpowiednim poziomem wiedzy dla bezpiecznego pilotowania danego typu śmigłowca.

W Salt Aviation szkolenie teoretyczne realizowane jest w trybie stacjonarnym i obejmuje 10 godzin zajęć. Szkolenie praktyczne wymaga wcześniejszego ukończenia i zaliczenia szkolenia teoretycznego. Szkolenie praktyczne trwa 5 godzin.

Szkolenie FI (H) na instruktora śmigłowca
Szkolenie praktyczne obejmuje co najmniej 30 godzin lotów szkolnych, z których 25 godzin ma być lotami z instruktorem na dwusterze. Pozostałe 5 godzin może być lotami wspólnymi kandydatów (np. dwóch kandydatów wykonuje wspólnie lot, w czasie którego ćwiczą czynności szkoleniowe).

Kandydat zainteresowany uzyskaniem uprawnień instruktorskich (FI) musi spełniać warunki:
  • ukończone 18 lat
  • co najmniej 250 godzin lotu w przypadku posiadania licencji CPL lub ATPL w tym 100 godzin lotu jako pilot–dowódca (PIC) lub 200 godzin lotu jako pilot–dowódca (PIC) w przypadku posiadania licencji turystycznej PPL wraz ze zdanym przed LKE egzaminem teoretycznym do CPL zdany praktyczny egzamin kwalifikacyjny

Szkolenia na wiatrakowce
Żeby zacząć szkolenie na pilota wiatrakowca wystarczy mieć ukończone 16 lat, posiadać orzeczenie lotniczo-lekarskie co najmniej drugiej klasy, wykształcenie co najmniej gimnazjalne lub równorzędne i można rozpocząć w naszym certyfikowanym ośrodku szkolenia lotniczego wspaniałą przygodę z lotnictwem na nietuzinkowym statku latającym.

Podczas szkolenia kandydaci na pilotów wiatrakowców posiądą wiedzę z zakresu: prawa lotniczego, przepisów lotniczych, ogólnej wiedzy o wiatrakowcu, osiągów i planowania lotu, człowiek – możliwości i ograniczenia, meteorologia, nawigacja, procedury operacyjne, zasady lotu, łączności, ogólnego bezpieczeństwa lotów.

Kurs kończy się egzaminem przed egzaminatorem ULC, po którym uzyskuje się polskie świadectwo kwalifikacji pilota wiatrakowca ultralekkiego.

Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie