Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół dla Dorosłych "Profesja"

ul. Osadnicza 2A, 63-700 Krotoszyn
tel. kom. 797 001-656
(budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3)
www:   http://www.szkolaprofesja.pl
Profesja na Facebooku
e-mail:   sekretariat@szkolaprofesja.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 19623 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH Z ZAWODEM
(Technikum Symultaniczne)

 

POLICEALNA SZKOŁA MEDYCZNA


POLICEALNA SZKOŁA DLA DOROSŁYCH


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
zawody kształcone na kwalifikacyjnych kursach zawodowych:


KURSY ZAWODOWE I SZKOLENIA

- kurs pedagogiczny dla instruktorów
  praktycznej nauki zawodu

- opiekun w żłobku lub klubie
  dziecięcym

- kurs obsługi kas fiskalnych
- kurs obsługi programu AUTO CAD
- kurs I-go i II-go stopnia programu FUSION
  360 lub INVENTOR

Jesteśmy Szkołą wszechstronną, kształcimy uczniów i słuchaczy w wielu zawodach.

Nasza placówka jako jedna z pierwszych i nielicznych w Polsce uzyskała zatwierdzenie programów nauczania przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej!

Jesteśmy Szkołą najmłodszą, a jednocześnie najstarszą i najbardziej fachową. Najmłodszą, ponieważ otwieramy nowe i nowocześnie prowadzone kierunki. Najstarszą i najbardziej fachową, ponieważ kultywujemy wielopokoleniowe tradycje tych starych murów szkolnych, w których się znajdujemy.


Tworzymy zespół szkół niepublicznych z uprawnieniami szkół publicznych. Cały czas wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną szkół o nowe kierunki kształcenia.

Wszystkie szkoły niepubliczne posiadające uprawnienia szkół publicznych:
 • realizują programy sporządzone zgodnie z podstawą programową dla kształcenia ogólnego i poszczególnych zawodów zatwierdzoną przez MEN
 • wystawiają świadectwa ukończenia szkoły będące dokumentem urzędowym na druku MEN, pozwalającym przystąpić do zewnętrznego egzaminu zawodowego
 • organizują egzaminy maturalne oraz egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w kształconych zawodach


W naszych szkołach możesz uzupełnić wykształcenie i zdobyć kwalifikacje zawodowe, pomagające w zdobyciu ciekawej i atrakcyjnej pracy.

"Profesja" w Krotoszynie realizuje cele kształcenia wynikające bezpośrednio z potrzeb rynku pracy oraz z wymagań stawianych przez właściwe ministerstwo. Kształcenie odbywa się w oparciu o programy nauczania tworzone przez zespoły doświadczonych nauczycieli. Nasze szkoły zapewniają odbycie praktyk zawodowych u pracodawców. Minimum 50% wszystkich zajęć edukacyjnych z przedmiotów zawodowych odbywa się w formie praktycznej, w odpowiednio wyposażonych pracowniach.


Nasze atuty
 • zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
 • przygotowujemy do egzaminów zawodowych i maturalnych
 • wydajemy zaświadczenia do WKU, ZUS, KURS itp. oraz legitymacje szkolne
 • duża szansa dla osób po gimnazjum lub szkole podstawowej na awans zawodowy poprzez zdobycie wykształcenia średniego i dobrego zawodu na poziomie technika
 • nasi słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych mogą jednocześnie z nauką uczęszczać na KKZ (kursy kwalifikacji zawodowych) w wybranych zawodach
 • niektóre kierunki kształcenia pozbawione opłat czesnego
 • możliwe darmowe kształcenie na kierunkach medycznych


Nasze Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych zawsze dokonuje naboru.
Czas kształcenia w LO zależy od dotychczasowego wykształcenia:
 • zasadniczej szkoły zawodowej - od 2019r. 3 lata nauki - słuchacz przyjmowany jest od razu do drugiej klasy L.O.
 • gimnazjum lub ośmioklasowej szkoły podstawowej - wykorzystaj szansę wykształcenia z którym znajdziesz dobrą pracę od 2019 roku 4 lata nauki
 • oraz dla osób które z różnych powodów przerwały naukę w szkole ponadgimnazjalnej (liceum, technikum lub "zawodówki") - czekamy na was, prosimy przynieś świadectwa i pozytywne nastawienie - uzupełnij swoje wykształcenie !

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe zastąpiły formy szkolne w kształceniu osób dorosłych. Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe realizują obowiązek nauki. Obecnie zawody technikalne podzielone są na 2 lub 3 kwalifikacje, dzięki czemu słuchacz może zdobyć tylko potrzebną mu w pracy kwalifikację np. w 2 semestry. Jeżeli słuchacz chce uzyskać tytuł technika, to zdobywa wszystkie kwalifikacje w zawodzie technika oraz musi ukończyć Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Nasze szkoły wystawiają legitymacje szkolne i wszystkie niezbędne zaświadczenia świadczące o kontynuowaniu nauki. Po ukończeniu nauki w szkole lub na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym umożliwiamy zdawanie egzaminu maturalnego oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje organizowanych przez OKE. Posiadamy status ośrodka egzaminacyjnego w szkołach i zawodach, w których kształcimy.

Policealna Szkoła Medyczna
Oferujemy naukę w zawodach medycznych. Edukacja prowadzona przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę medyczną, w dobrze wyposażonych pracowniach oraz w placówkach opieki zdrowotnej. Stwarzamy duże szanse na zdobycie kwalifikacji oraz pewnej pracy. Szkoła policealna jest źródłem podnoszenia kwalifikacji dla absolwentów szkół średnich. Nie jest wymagane świadectwo maturalne.


Więcej informacji na naszej stronie internetowej

Serdecznie Zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie