Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Integracyjne Przedszkole "Tęczowa Przygoda"

ul. Mickiewicza 4a, 73-110 Stargard
tel. kom. 604 488-449, 601 810-289, 601 653-870
www:   http://www.teczowaprzygoda.pl
Tęczowa Przygoda na Facebooku
e-mail:   msb@teczowaprzygoda.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13053 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

NIEPUBLICZNE INTEGRACYJNE PRZEDSZKOLE ORAZ KLUB DZIECIĘCY "TĘCZOWA PRZYGODA"

- oddziały zerowe
- zapraszamy do nas dzieci
  z niepełnosprawnościami

- opieka specjalistów m.in.:
  pedagogów specjalnych, psychologów,
  logopedy, neuroterapeuty

- całodzienna opieka wraz z wyżywieniem
- czynne w godzinach od 6:30 do 17:30
- program edukacji przedszkolnej
  zatwierdzony przez MEN

- autorskie programy nauczania
- ciekawe zajęcia dodatkowe m.in.:
  j. angielski, dogoterapia,
  rytmika z terapią mowy

O Nas

Wybór przedszkola dziecka, to jedno z ważniejszych wyborów jakie przed stoi przed Rodzicami. Powinno to być miejsce przede wszystkim bezpieczne, pełne pasji i miłości do dziecka. Miejsce bezpieczne i pełne innowacji oraz podążania za dzieckiem.

Dla Państwa i Państwa pociech stworzyliśmy miejsce Tęczowa Przygoda. Jest to miejsce, gdzie promuje się nauczanie włączające. Integracja naszych dzieci przebiega w ciągłym i codziennym życiu przedszkolaka.

Nasze przedszkole prowadzi obowiązkową edukację przedszkolną dla dzieci pięcioletnich oraz sześcioletnich, tak zwaną "zerówkę", również dla dzieci z niepełnosprawnościami. U nas dzieci realizują zajęcia w małych grupach.

Dzieci mają możliwość przebywania w przedszkolu, przez cały czas pobytu rodziców w pracy. Realizują program edukacji przedszkolnej zatwierdzony przez MEN i wzbogacony o autorskie programy naszych nauczycieli.

Zapewniamy indywidualne podejście do każdego dziecka, miłą atmosferę, różne zajęcia, gry i zabawy edukacyjne oraz zajęcia dodatkowe prowadzone przez fachową kadrę pedagogiczną. Zapewniamy również całodzienną opiekę wraz z wyżywieniem oraz dodatkowe zajęcia, które odbywają się na miejscu i nie wymagają dodatkowego dowożenia dzieci w inne miejsca w godzinach po pracy.

Dodatkowo dzieci mogą korzystać z zajęć reedukacyjnych, indywidualnych terapii pedagogicznych, opieki psychologa. Dbamy o to aby każde dziecko, które ukończy nasze przedszkole, wkroczyło w świat szkolnych trosk i obowiązków z pożyteczną wiedzą i uśmiechem na buzi, pełne wiary w siebie i własne możliwości.

Każde dziecko otrzymuje w Przedszkolu cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad II danie, obiad I danie, dwa podwieczorki. Zapisy dzieci przyjmowane są także w trakcie trwania roku szkolnego - w miarę posiadanych wolnych miejsc.

W ramach czesnego dzieci:
  • oprócz realizacji podstawy programowej biorą udział w oferowanych przez nas zajęciach dodatkowych
  • uczestniczą we wszystkich imprezach przedszkolnych: (Dzień chłopca, Pasowanie na przedszkolaka, Dzień pieczonego ziemniaka, Święto Pluszowego Misia, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia w przedszkolu, Spotkanie Świąteczne – Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Balik karnawałowy, Walentynki, Dzień kobiet, Święto wiosny, Wielkanoc – spotkanie z zajączkiem, Piknik rodzinny

Czesne pokrywa roczne zaopatrzenie dziecka w potrzebne przybory takie jak np. kredki, farby, bloki rysunkowe i kolorowe, plastelinę oraz świąteczne upominki.
W sierpniu dla nowo przyjętych przedszkolaków odbędą się zajęcia adaptacyjne, mające na celu usamodzielnienie dziecka, oraz jego spokojne i bezstresowe wejście w życie przedszkola.

Oferowane zajęcia

Język angielski - pełne zabawy, wesołe interaktywne spotkania z językiem angielskim prowadzone przez lektora ze szkoły językowej Mała Lingua. Zajęcia dla dzieci od 3 roku życia.

Dogoterapia - zajęcia dla dzieci w każdym wieku z udziałem wyszkolonego labradora. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci uczą się obcowania, dbania i opieki nad czworonogami. Zajęcia dla dzieci od 2 roku życia.

Zajęcia taneczne - wspaniałe lekcje tańca prowadzone przez jedną z najlepszych szkół tańca w regionie. Udział w nich biorą dzieci od 3 roku życia.

Rytmika z terapią mowy - wyjątkowe zajęcia z wysoko wyspecjalizowaną terapeutką wspierające prawidłowy rozwój mowy poprzez ćwiczenia i muzykę. Udział w nich biorą dzieci od 2 roku życia.

Globalne czytanie - metoda Domana - uczenia dzieci czytania poprzez wszechstronne obcowanie z wyrazami i zdaniami. Udział w nich biorą dzieci od 1 roku życia.

Bajkoterapia - to cudowne chwile z rodzicami, którzy przybliżają najmłodszym świat fantazji i baśni. Zajęcia dla dzieci i rodziców od 1 roku życia.

Globalna matematyka - wczesną naukę matematyki w formie zabawy, rozwija u dziecka logiczne myślenie. Zajęcia dla dzieci i rodziców od 3 roku życia.

Glottodydaktyka – edukacja językowa – to innowacyjna metoda przygotowująca dziecko do nauki czytania i pisania. Zajęcia dla dzieci i rodziców od 3 roku życia.

Kinezjologia edukacyjna - o nauka, która zajmuje się wpływem ruchu na procesy uczenia się. Zajęcia dla dzieci i rodziców od 3 roku życia.

Tęczowa Przygoda to również liczne spotkania okolicznościowe z Rodzicami, Dziadkami i Przyjaciółmi. Nie brakuje też wizyt teatrów, a nawet sami jeździmy do szczecińskiej Pleciugi. Uczymy się również od policjantów, strażaków, dentysty, a nawet od specjalistów od energetyki.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie