Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Montessori Przedszkole Niepubliczne

ul. Koralowa 18, 83-021 Rokitnica
tel. kom. 604-80-20-80
www:   http://www.akademia-montessori.pl
Akademia Montessori na Facebooku
e-mail:   przedszkole@akademia-montessori.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 12309 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

W RAMACH CZESNEGO OFERUJEMY:

- całodzienną opiekę
  metodyczno - pedagogiczną

- zajęcia dydaktyczne prowadzone metodą
  Dr Marii Montessori

- naukę języka angielskiego przez cały
  dzień

- zajęcia ruchowe metodą W. Sherborne
- dramę pedagogiczną
- zajęcia muzyczne
- zajęcia teatralne

- zajęcia taneczno - rytmiczne
- gimnastykę korekcyjną

- zajęcia plastyczne
- warsztaty ceramiczne

- świat książki
- krainę nauki
- spotkania z ciekawymi ludźmi
- przedstawienia okolicznościowe
- zajęcia z logopedą
- współpracę z poradnią
  psychologiczno - pedagogiczną

Pomóż mi zrobić to samodzielnie
Maria Montessori


Inspiracje


Akademia Montessori Przedszkole Niepubliczne jest dwujęzyczną placówką oświatowo-wychowawczą. Akademia Montessori powstała z myślą o wszechstronnym rozwoju i dobrym wychowywaniu naszych dzieci, wśród ważnych wartości takich jak: miłość, szacunek, zrozumienie, odpowiedzialność, empatia czy dbałość o przyrodę. Dzieci otaczamy troskliwą opieką i stwarzamy im warunki do naturalnego przyswajania wiedzy z różnych dziedzin życia i dajemy im szansę na wielojęzyczność.
W naszej Akademii idziemy śladem najlepszych montessoriańskich tradycji. W myśl zasady „pomóż mi zrobić to samodzielnie” – nie wyręczamy dziecka, lecz wspieramy jego działania tak, aby było przekonane, że samo poznaje, odkrywa i zdobywa doświadczenie w otaczającym go rzeczywistym świecie. W tym też celu dołożyliśmy wszelkich starań, aby stworzyć odpowiednie warunki do naturalnego rozwoju naszych przedszkolaków.


Nasza placówkaPrzedszkole zostało wpisane do ewidencji placówek niepublicznych z dniem 1 stycznia 2010 przedszkole. Nadzór pedagogiczny nad naszym przedszkolem sprawuje Pomorski Kurator Oświaty w Gdańsku. Realizujemy Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego dla Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych w Szkołach Podstawowych zatwierdzoną przez MEN (obowiązuje od 1 września 2009).
Grupy przedszkolaków są mieszane wiekowo, ponieważ taki układ odpowiada rzeczywistości, w której żyjemy.


Dzieci młodsze uczą się od starszych, starsze pomagają młodszym i biorą za nie odpowiedzialność. Nie ma obawy, że komuś stanie się krzywda. Uczymy dzieci szacunku wobec siebie, wychowując je w życie codzienne, sensoryka - kształcenie zmysłów, matematyka, język, kultura). Codzienna praca dydaktyczno-wychowawcza prowadzona jest według zasad "nie rań, nie niszcz, nie przeszkadzaj" w oparciu o program: "Odkryjmy Montessori raz jeszcze...". Jest to program wychowania przedszkolnego opracowany na podstawie założeń pedagogiki Marii Montessori.. Zajęcia dydaktyczne prowadzone metodą Dr Marii Montessori prowadzone są w odpowiednio przygotowanych salach edukacyjnych z oryginalnymi materiałami Montessori. Język angielski jest w naszym przedszkolu integralnym elementem programu. Wszystkie aktywności, którym poświęcamy naszą uwagę na co dzień, odbywają się również w języku angielskim. Bawimy się, uczymy, odkrywamy i poznajemy interesujące nas zjawiska w dwóch językach.
Nauka języka obcego jako integralna część programu edukacyjnego podnosi kompetencję językową i rozwija zdolność rozumienia i komunikacji, a poprzez zróżnicowane metody i formy zajęć, stymuluje motywację i zachęca do używania nowego języka. Zajęcia odbywają się w godzinach od 7:00 do 17:00.

Posiłki


Oferujemy całodzienne wyżywienie, przygotowane na miejscu, opracowane przez dietetyka. Posiłki zawarte w menu: śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, posiłek świetlicowy (drugi podwieczorek), przekąski w ciągu dnia (owoce i warzywa).


Zajęcia adaptacyjno-integracyjne


Przed rozpoczęciem roku przedszkolnego organizujemy zajęcia adaptacyjno-integracyjne dla wszystkich przyjętych do Akademii Przedszkolaka maluchów i ich Rodziców. Dzieci będą miały okazję uczęszczać na cykl zajęć adaptacyjnych. W tych dniach odbędą się wspólne gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne czy specjalnie przygotowane zajęcia integracyjne. Jest to również doskonały czas dla rodziców i dzieci do bliższego poznania „montessoriańskiego” otoczenia i zasad w nim panujących.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie