Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Sióstr Urszulanek

w Zespole Szkół Urszulańskich

al. Niepodległości 41, 61-714 Poznań
tel. (61) 852-89-48, fax (61) 855-14-00
www:   http://www.gimsu.poznan.pl
Gimnazjum Sióstr Urszulanek na Facebooku
e-mail:   sekretariat.zsu.poznan@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10413 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM SIÓSTR URSZULANEK

- wysokie wyniki dydaktyczne
- podział na klasy żeńskie i klasy męskie
- doskonała baza sportowa
- nowocześnie wyposażone sale
  lekcyjne

- poszukiwanie nowych form przekazu
  wiedzy

- udział w licznych projektach
  edukacyjnych

- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych: koła
  przedmiotowe, kółka rozwijające
  zainteresowania, zajęcia sportowe

- wycieczki krajowe i zagraniczne
- współpraca z zagranicznymi szkołami
- troska o wychowanie

Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej to publiczna szkoła katolicka dla dziewcząt i chłopców prowadzona od 1991 roku przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek. Nauczanie i wychowanie opiera się na zasadach doktryny chrześcijańskiej.

Program wychowawczy szkoły obejmuje:
 • kształtowanie postaw chrześcijańskich
 • wychowanie patriotyczne
 • rozwijanie osobowości

Pierwszorzędnym celem jest kształtowanie pełnego człowieka i harmonijny jego rozwój. Obejmuje więc wszystkie dziedziny: umysłową, fizyczną, społeczną, moralną, religijną, patriotyczną i kulturalną. Celom wychowawczym przyznaje się pierwszeństwo przed nauczaniem. Realizuje się je zarówno na lekcjach wszystkich przedmiotów, godzinach wychowawczych, apelach, spotkaniach pozalekcyjnych, uroczystościach kościelnych, państwowych, szkolnych itp. Program wychowawczy czerpie swą moc z myśli założycielki Zakonu św. Anieli Merici i urszulańskiej.

W gimnazjum obowiązkowe są dwa języki obce:
 • język angielski - grupa początkująca i kontynuacja
 • j. niemiecki - grupa początkująca i kontynuacja, j. francuski, j. hiszpański i j. włoski - grupa początkująca

Nauczanie realizowane jest według programu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu. Liczba godzin poszczególnych przedmiotów jest większa od przewidzianej przez MEN. Ponadto zajęcia z fizyki, chemii, biologii, informatyki i plastyki są prowadzone w grupach.

Fachowa kadra pedagogów, wychowawców i nauczycieli przedmiotów, przekazuje uczennicom wiedzę, rozbudza zainteresowania, ale przede wszystkim stara się poprzez osobisty kontakt i własny przykład ukazać prawdziwe, chrześcijańskie wartości.

Dostępne są koła przedmiotowe i zajęcia wyrównawcze.
 • zajęcia przedmiotowe (matematyczne, biologiczne, matematyczne, chemiczne, geograficzne)
 • zajęcia wyrównawcze
 • koło muzyczne
 • koło plastyczne
 • koło teatralne
 • koło dziennikarskie
 • taniec towarzyski
 • koło teatralne
 • koło biblijne
 • wolontariat
 • koło gitarowe
 • taniec nowoczesny-aerobik
 • zajęcia sportowe
 • szermierka

W kształceniu kulturalnym wykorzystujemy wyjścia do kin, opery i baletu, muzeów, zwiedzanie wystaw. Zapraszamy artystów poznańskich scen, śpiewaków i muzyków, poetów i pisarzy. Tradycją szkoły jest wysoki poziom nauczania, poszukiwanie nowych form przekazu wiedzy i troska o wychowanie. W dni nauki wplatają się zabawy szkolne (andrzejki, dyskoteki, odwiedziny św. Mikołaja, Dzień Językowy, Dzień Zdrowia, itd.).

Wyposażenie szkoły to przestronne sale lekcyjne, pracownia komputerowa z dostępem do Internetu, gabinety: biologiczny, chemiczny, fizyczny, geograficzny, językowe, muzyczny, plastyczny, biblioteka oraz aula ze sceną. Korytarze szkoły upiększają prace i rysunki wykonane przez uczniów. Baza sportowa to: bieżnia, dwa boiska na zewnątrz budynku, dwie sale wewnątrz budynku. Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Poznaniu realizują projekt budowy sali gimnastycznej na terenie ogrodu przylegającego do budynku szkoły.

TRADYCJE SZKOLNE, STRÓJ SZKOLNY

Gimnazjum Sióstr Urszulanek w Poznaniu pielęgnuje tradycje urszulańskiego szkolnictwa. W ostatnim dziesięcioleciu wypracowało także nowe zwyczaje, dzięki którym nasza szkolna społeczność tworzy wspólnotę wiary i stale się rozwija. Do tradycji Gimnazjum należą także wydarzenia, wpisane w codzienność szkoły oraz w dni świąteczne:
 1. Wspólna modlitwa w kaplicy lub w auli, którą rozpoczynamy dzień nauki.
 2. Eucharystia stanowi centrum wspólnie przeżywanych świąt kościelnych i uroczystości szkolnych. Praktykujemy tradycje szkolnych mszy św. w pierwsze piątki miesiąca. Uczniowie mają możliwość przystępowania przed uroczystościami do sakramentu pojednania w szkole.
 3. Uroczystość patronki szkoły poprzedzona jest duchowym przygotowaniem, na które składa się konferencja zaproszonego kapłana, adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta.
 4. W Adwencie podejmujemy wspólne postanowienia i pracę duchową. Włączamy się też w Roraty, które odprawiane są przed lekcjami w kaplicy szkolnej.
 5. Spotkanie opłatkowe całej szkoły i przeżywane w klasach są okazja do podkreślenia życzliwych więzów, które nas łączą.
 6. Rodzinne śpiewanie kolęd w pierwszą niedzielę stycznia gromadzi w auli szkolnej uczennice, uczniów oraz ich najbliższych. Wielu z nich akompaniuje śpiewom kolęd na różnych, czasem egzotycznych instrumentach.
 7. Rekolekcje wielkopostne pozwalają lepiej poznać prawdy wiary i samego siebie.
 8. Niedziela Palmowa gromadzi w szkolnej kaplicy całą wspólnotę szkolną i rodziny.
 9. Czcimy rocznice narodowe i pamięć polskich patriotów. Szkoła utrzymuje kontakt z kombatantami poznańskich oddziałów AK.

Pasja tworzenia
 • w chórze szkolnym i zespołach instrumentalnych, które ubogacają liturgię i oprawę szkolnych uroczystości utworami wielkich mistrzów, pieśniami kościelnymi i patriotycznymi, piosenką ewangelizacyjną
 • na scenie szkolnego teatru - aula ze sceną umożliwia prezentowanie repertuaru religijnego, klasyki polskiej i obcej literatury oraz utworów współczesnych, a także baśni i bajek
 • przy sztalugach - rysunki i obrazy upiększają korytarze szkoły, trafiają na wystawy pozaszkolne, a dwa razy w roku są eksponowane na kiermaszu i aukcji, organizowanych przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy

  Wierni absolwenci
  Oficjalnie spotkanie Absolwentów Gimnazjum odbywa się w pierwszą niedzielę po uroczystości św. Urszuli, ale byli uczniowie odwiedzają szkołę także w ciągu roku, co dowodzi przyjaznych więzów zawiązanych między nimi a siostrami, wychowawcami i nauczycielami. Przeżywają z nami uroczystości szkolne zwłaszcza święto patronalne czy imieniny Siostry Dyrektor.

  Obowiązujący strój:
  w naszej szkole obowiązuje tradycyjny mundurek urszulański (codzienny i galowy). Ubiorem codziennym dla dziewcząt jest granatowa bluza z kołnierzem marynarskim i biała bluzka letnia. Strojem galowym dla dziewcząt jest granatowa bluza z białym kołnierzem marynarskim i granatowa spódnica. Galowym strojem dla chłopców jest tradycyjny ciemny garnitur i biała koszula a ubiorem codziennym jest granatowa bluza.

  Serdecznie zapraszamy!

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
  Skontaktuj się z redakcją katalogu,
  ustal atrakcyjne warunki współpracy.
  Ilość odwiedzin katalogu szkół:
  wrzesień 2014 - 1.760.993
  październik 2014 - 1.807.983
  listopad 2014 - 1.782.702
  styczeń 2015 - 2.003.589

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie