Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Technikum Nr 27 w Zespole Szkół Nr 21

im. prof dr Józefa Zawadzkiego
(dawne Technikum Chemiczne Nr 3)

ul. Saska 78, 03-914 Warszawa
tel. (22) 617-33-74
www:   http://www.technikum27.edu.ple-mail:   zs21@edu.um.warszawa.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 32353 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM NR 27
(4 lata po gimnazjum)

- technik analityk
  1TA - (rozszerzona chemia i j. angielski)

- technik analityk
  1TB - (rozszerzona chemia, matematyka)

- technik usług fryzjerskich
  1FA - (rozszerzony język polski)

- technik chłodnictwa i klimatyzacji
  (rozszerzona matematyka i fizyka)


TECHNIKUM NR 27
(5 lat po SP)

- technik analityk
  1TAp - (rozszerzona chemia, biologia)

- technik analityk
  1TBp - (rozszerzona chemia i matematyka)

- technik usług fryzjerskich
  1FA - (rozszerzony język polski)

- technik chłodnictwa i klimatyzacji
  (rozszerzona matematyka i fizyka)

O Nas

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 27 im. prof. Józefa Zawadzkiego w Warszawie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019".

Szkoła jest dobrze wyposażoną placówką w szereg nowoczesnych pomocy dydaktycznych, środków audiowizualnych, salę informatyczną z dostępem do Internetu, nowoczesny sprzęt i aparaturę chemiczną, laboratoria chemiczne i pracownie fryzjerskie. W szkole znajdują się również: biblioteka multimedialna, gabinet medyczny, dwie dobrze wyposażone sale gimnastyczne, siłownia, sala fitness oraz bilard. Uczniowie obok zajęć obowiązkowych rozwijają swoje zainteresowania w ramach szeregu zajęć dodatkowych, m.in. mogą uczestniczyć w kołach przedmiotowych, konsultacjach, zajęciach wyrównawczych, zajęciach sportowych oraz wielu innych ciekawych zajęciach pozalekcyjnych.


Nauka w naszym technikum kończy się maturą. Aby uzyskać tytuł technika analityka absolwent musi zdać egzaminy z dwóch kwalifikacji zawodowych:
  • AU.59 Przygotowanie sprzętu, odczynników chemicznych i próbek do badań analitycznych
  • AU.60 Wykonywanie badań analitycznych

Uzyskany tytuł uprawnia do podjęcia pracy w laboratoriach zakładów i firm związanych z branżą chemiczną w instytutach naukowych oraz uczelniach. Większość naszych absolwentów kontynuuje naukę na wydziałach Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Uczymy w dobrze wyposażonych salach lekcyjnych i pracowniach chemicznych:


  • języka angielskiego (na różnych poziomach) oraz języka niemieckiego lub języka hiszpańskiego jako drugiego (głównie od podstaw)
  • przedmiotów ogólnokształcących, tak jak w liceum ogólnokształcącym
  • przedmiotów zawodowych teoretycznych – chemia na poziomie rozszerzonym, podstawy technik laboratoryjnych, organizacja pracy w laboratorium, podstawy chemii analitycznej, podstawy chemii analitycznej instrumentalnej, materiałoznawstwo, badania bioanalityczne i środowiskowe, język obcy zawodowy, działalność gospodarcza w branży chemicznej
  • przedmiotów zawodowych praktycznych - zajęcia pracowniane w nowoczesnych laboratoriach z technik laboratoryjnych, analityki chemicznej, analityki chemicznej instrumentalnej i technicznej, analityki środowiska i bioanalityki

Obecnie wprowadziliśmy nauczanie modułowe, które polega na połączeniu teorii z praktyką. W trakcie kształcenia uczniowie odbywają sześciotygodniową praktykę zawodową, w tym dwutygodniową, realizowaną w drugiej klasie na terenie szkoły oraz czterotygodniową realizowaną w trzeciej klasie w instytutach naukowych i na wyższych uczelniach. Szkoła od lat współpracuje z Wydziałem Chemicznym, Wydziałem Inżynierii Materiałowej, Wydziałem Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej, z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziałem Chemii i Nowych Technologii Wojskowej Akademii Technicznej oraz wieloma instytutami naukowymi i badawczymi.

W 2010r. dawne Technikum Chemiczne Nr 3 zostało przekształcone w Technikum Nr 27. Pozwoliło to na otwarcie nowego kierunku kształcenia jakim jest technik usług fryzjerskich. Uczniowie na kierunku technik usług fryzjerskich mają do dyspozycji trzy nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone pracownie fryzjerskie.

W technikum usług fryzjerskich uczniowi zdają egzaminy zawodowe z dwóch kwalifikacji:
  • AU.19 Wykonywanie usług fryzjerskich
  • AU.23 Wykonywanie projektów fryzur

Wszyscy uczniowie w trzeciej klasie odbywają czterotygodniową praktykę zawodową w salonach fryzjerskich. Miejsce praktyk zapewnia szkoła.

Od roku szkolnego 2016/2017, odpowiadając na zapotrzebowanie pracodawców, proponujemy nowy zawód - technik chłodnictwa i klimatyzacji. To zawód o dynamicznych perspektywach w różnych gałęziach przemysłu, od spożywczego i farmaceutycznego po samochodowy i budowlany. Chłodnictwo jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin przemysłu, a monterzy i serwisanci klimatyzacji należą do grupy najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy. Osoby przedsiębiorcze mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą.

Uczeń w trakcie nauki zdaje dwa egzaminy potwierdzające kwalifikację w zawodzie:
  • EE.30 Montaż, eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji chłodniczych
  • EE.31 Montaż, eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych
W trakcie nauki uczniowie odbywają praktykę zawodową: w klasie 3 praktyka 160 godzinna (4 tygodnie) u pracodawcy.

Serdecznie Zapraszamy do naszego Technikum!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie