Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. Jana Pawła II w Pobierowie

ul. Kościuszki 2, 72-346 Pobierowo
tel./fax (91) 386-42-00
www:   http://zsopobierowo.edupage.org
e-mail:   zsopob@szkolnictwo.pl
zsopobierowo@rewal.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16286 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


ZAPRASZAMY NAD MORZE - OFERTA KOLONIJNA

- możliwość organizacji kolonii letnich
  i obozów sportowych

- 200m od morza, piękna okolica
- bogate zaplecze sportowe
- sale 3 i 4 osobowe
- sale wieloosobowe (5-12 osób)
- stołówka oferująca bardzo smaczne
  posiłki

 

KATOLICKIE PRZEDSZKOLE

- troskliwa opieka
- nauka i wychowanie
- wszechstronny rozwój dziecka
- bezpieczeństwo, przyjazna atmosfera
- podział na grupy wiekowe

KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA
z oddziałami gimnazjalnymi

- wysoki poziom nauczania
- nauka języka angielskiego i niemieckiego
- opieka logopedy
- opieka w świetlicy
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- udział w projektach i programach
  edukacyjnych oraz prozdrowotnych

- stołówka szkolna

Głównym celem Zespołu Szkół Ogólnokształcących jest stworzenie optymalnych warunków zapewniających uczniom możliwość pełnego rozwoju intelektualnego, fizycznego i duchowego w duchu moralności katolickiej przy równoczesnym poszanowaniu godności osobistej oraz wolności wyznaniowej i światopoglądowej.

ZSO realizuje zadania systemu oświaty w zakresie publicznej szkoły podstawowej i gimnazjum publicznego w szczególności poprzez wychowanie uczniów w poszanowaniu tradycji i historii narodowej przy zachowaniu szacunku dla innych kultur, zapewnienia uczniom opieki w czasie zajęć szkolnych, a we współpracy z rodzicami dodatkowo wspiera działania wychowawcze rodziny w formach dostosowanych do potrzeb, umożliwienie uczniom pogłębianie formacji religijno-moralnej.

Szkoła za patrona wybrała Jana Pawła II ze względu na Jego niekwestionowany autorytet i filozofię wiary w siłę i moc młodego pokolenia, które jest przyszłością narodu i od którego zależy jutrzejszy dzień. Słowa Papieża, jego nauki i przesłania stanowią treść codziennego życia szkoły. W pamięci społeczności szkolnej pozostaje 15 maja 2005 roku - dzień nadania sztandaru ZSO w Pobierowie. Do dziś wspomina się również bezpośrednie spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli z Janem Pawłem II w Watykanie.

ZSO mieści się w przestronnym budynku, wyposażonym w salę gimnastyczną, świetlicę, stołówkę, nowoczesną pracownię komputerową i bibliotekę służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela, wspieraniu rodziców w wypełnianiu zadań wychowawczych oraz służącą realizowaniu innych zadań szkoły, zgodnie z odrębnymi przepisami. Klaso-pracownie są wyposażone w pomoce dydaktyczne niezbędne do nauczania poszczególnych przedmiotów.

Ilość uczniów w klasach w szkole podstawowej nie przekracza 18, a w gimnazjum 20, co gwarantuje dobre warunki pracy i właściwy poziom nauczania, a także sprawia, że w szkole panuje atmosfera ciepła, przyjaźni i zaufania. Uczniowie uczestniczą w konkursach i olimpiadach, od przedmiotowych po festiwale piosenki, konkursy twórczości literackiej, ortograficzne, plastyczne oraz zawody sportowe.

Biblioteka szkolna dostarcza różnorodnych materiałów bibliotecznych niezbędnych w procesie dydaktycznym i wychowawczym szkoły. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice. Organizuje i prowadzi działalność informacyjną i przysposabia do czytelnictwa, umiejętności korzystania ze źródeł informacyjnych a także wyszukiwania informacji na dany temat. Współdziała z nauczycielami i wychowawcami w realizacji celów wychowawczych szkoły. Włącza się do życia kulturalnego uczniów.

W Szkole działa świetlica. Jest placówką dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz dla dzieci wychowujących się w warunkach niekorzystnych dla ich rozwoju. Opieką świetlicy objęte są również dzieci dojeżdżające do szkoły z pobliskich miejscowości. Świetlica jest czynna w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole.


Szkoła w Pobierowie, będąc szkołą katolicką, uwrażliwiona jest na pielęgnowanie tradycji chrześcijańskich i narodowych. Służą temu m.in. spotkania przy obiedzie wigilijnym i stole wielkanocnym, obchody rocznic narodowych wspólnie z miejscową społecznością. Współpraca ze środowiskiem lokalnym jest jednym z głównych zadań placówki.

Szkoła jest otwarta, podejmuje ciekawe i wartościowe inicjatywy, sprzyjające właściwemu rozwojowi młodego człowieka.

Model absolwenta szkoły
 • absolwent ZSO w Pobierowie wyposażony jest w wiedzę i umiejętności, umożliwiające mu funkcjonowanie we współczesnym świecie
 • zna historię swojego kraju i świata
 • jest tolerancyjny, wrażliwy na piękno świata i człowieka
 • umie poruszać się w świecie kultury i sztuki
 • potrafi wyrazić własne przeżycia, emocje i doświadczenia
 • potrafi twórczo spożytkować wolny czas, talent i młodzieńczą energię, a tym samym uniknąć zjawisk szkodliwych społecznie - uzależnień i nieprzystosowań
 • jest sprawny komunikatywnie, promuje siebie i swe pozytywne wartości w środowisku

Zajęcia pozalekcyjne
 • koło polonistyczne
 • zajęcia muzyczne
 • SKS
 • zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów
 • koło biologiczno-ekologiczne
 • koło języka angielskiego
 • zajęcia umuzykalniające
 • gimnastyka korekcyjna
 • harcerstwo
 • koło chemiczne
 • koło plastyczne
 • koło języka niemieckiego
 • zajęcia opiekuńcze
 • koło matematyczne
 • koło fizyczne
 • gry i zabawy matematyczne

OFERTA KOLONIJNA

Wypoczynek, kolonie, noclegi...

Proponujemy wszystkim zainteresowanym możliwość organizacji kolonii letnich i obozów sportowych w oparciu o obiekt Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie. Szkoła położona jest zaledwie 200 m od morza. Uczestników i kadrę kolonii (obozów) kwaterujemy w salach lekcyjnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie. Ilość osób kwaterowanych w danej sali jest uzależniona od jej wielkości.

Dysponujemy salami 3 i 4 osobowymi oraz salami wieloosobowymi (w zależności od wielkości 5-12 osób). Każda sala wyposażona jest w tapczany, pościel, szafy lub (i) szafki. Sale nie posiadają łazienek, ale na każdym piętrze budynku znajdują się toalety z łazienkami. Na parterze budynku znajdują się pomieszczenia natrysków - oddzielne dla dziewcząt i chłopców. W budynku znajduje się stołówka na której podajemy bardzo smaczne posiłki.

Zaplecze sportowe (sala gimnastyczna, plac zabaw) stanowi doskonałą bazę dla obozów sportowych i kondycyjnych. W pobliżu szkoły znajduje się także kompleks sportowo-rekreacyjny z boiskami do piłki nożnej, siatkowej, koszykowej, kortami do tenisa ziemnego, bieżnią skate-parkiem. Wokół szkoły rozciągają się piękne lasy sosnowo-świerkowe z utwardzonymi ścieżkami - idealnymi do treningu biegowego.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie