Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Górniczo - Hutnicza

im. Stanisława Staszica w Krakowie

al. A. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
tel. (012) 634-17-04
www:   http://www.agh.edu.pl/
e-mail:   okon@agh.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5039 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Akademia Górniczo - Hutnicza Akademia Górniczo - Hutnicza jest uczelnią o unikalnej strukturze w skali kraju, a także w Europie. W uczelni naszej mamy wydziały zajmujące się zagadnieniami technicznymi, przyrodniczymi, podstawowymi i społecznymi. Jest to typowy uniwersytet techniczny. W kształceniu i w badaniach naukowych reprezentowane są zarówno tradycyjne dziedziny z rozwiązaniami wykorzystującymi współczesne zdobycze nauki i techniki jak również najnowsze i przyszłościowe wprowadzające nas w XXI wiek. W AGH zajmujemy się bardzo szeroko rozumianymi zagadnieniami górnictwa i hutnictwa, geologii i ochrony środowiska. Niezwykle ważnym obszarem naszej pracy są informatyka, telekomunikacja i elektronika oraz badania materiałowe, w których na szczególne podkreślenie zasługuje nanotechnologia i biomateriały.

Akademia Górniczo - Hutnicza

AGH należy do największych i najważniejszych wyższych uczelni technicznych w kraju, w rankingach zajmuje zawsze czołowe miejsca, dysponuje bogatą kadrą 460 samodzielnych pracowników naukowo-dydaktycznych i kształci ok. 30000 studentów w tym jedną trzecią na studiach niestacjonarnych. W Uczelni mamy dobre warunki techniczne i bardzo dobry klimat dla prowadzenia badań naukowych i rozwoju kadry. Studentom oferujemy bardzo dobre warunki studiowania zapewniając wysoko wykwalifikowaną kadrę i dobre warunki socjalne.

Uczenia odegrała bardzo ważną rolę w rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki. Już w okresie przedwojennym wykształciła ok. 800 inżynierów, którzy zasilili rozwijający się przemysł. W swej 87 letniej historii wykształciła ponad 80000 absolwentów różnych specjalności, którzy byli poszukiwani i znajdowali zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki w całym kraju, a częściowo także za granicą. Wielu z nich zajmuje dziś wysokie stanowiska w decydujący sposób wpływając na rozwój kraju. Obecnie Uczelnia dostarcza na rynek pracy ponad 3000 rocznie bardzo dobrze wykształconych absolwentów m.in. informatyków, teleinformatyków, automatyków, mechaników a także niezbędnych do dalszego funkcjonowania polskiej gospodarki górników, metalurgów i geologów oraz specjalistów zarządzania.. Szkoły wyższe i instytucje naukowe zasilane są przez absolwentów Uczelni w zakresie fizyki i matematyki. Absolwenci większości kierunków studiów prowadzonych w AGH nie mają trudności ze znalezieniem pracy.

Uczelnia dysponuje bardzo dobrą bazą informatyczną. Pracownicy i studenci oprócz wydziałowych zasobów informatycznych mogą korzystać z usług Uczelnianego Centrum Informatyki oraz Cyfronetu.

Kierunki kształcenia:

Wydziały Kierunki
Wydział Górnictwa i Geoinżynierii
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
Wydział Odlewnictwa
Wydział Metali Nieżelaznych
Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu
Wydział Zarządzania
Wydział Paliw i Energii
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej
Wydział Matematyki Stosowanej
Wydział Nauk Społecznych Stosowanych
Międzywydziałowa Szkoła Energetyki
Międzywydziałowa Szkoła Inżynierii Biomedycznej


LEGENDA:DzienneZaoczne
Studia I-go stopniaIDIZ
Studia II-go stopniaMUDMUZ

Dlaczego warto u nas studiować

Zapewniamy wysoki poziom kształcenia, a sprzyja temu liczna, wysoko wykwalifikowana kadra pracowników naukowo dydaktycznych oraz dobra baza laboratoryjna i informatyczna. Większość prowadzonych u nas kierunków studiów uzyskało akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej, Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych bądź też Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej. Najlepszym studentom oferujemy możliwość studiów indywidualnych, a najlepszym absolwentom podjęcie dalszego kształcenia na studiach doktoranckich.

Decydując się na studia w naszej Uczelni macie do wyboru 21 kierunków studiów, z licznymi atrakcyjnymi specjalnościami dobrze przygotowującymi do przyszłej pracy.

Naszym podstawowym założeniem jest silne powiązanie kształcenia z prowadzonymi na wysokim poziomie badaniami naukowymi, bo tylko pracownicy uczestniczący w nowoczesnych nurtach badawczych mogą swoim studentom przekazać wiedzę aktualną przydatną w przyszłej pracy w szybko zmieniających się warunkach technologicznych i ekonomicznych. Podejmujemy działania mające na celu uwzględnienie potrzeb i wykorzystanie doświadczeń funkcjonujących w naszym regionie jednostek gospodarczych i firm zagranicznych w naszych programach nauczania. Współpracujemy intensywnie z wieloma jednostkami gospodarczymi w kraju i za granicą Taka współpraca umożliwia np. odbywanie praktyk studenckich w renomowanych firmach w kraju i za granicą stanowiących doskonały start do pracy zawodowej.

Od kandydatów na naszą Uczelnię oczekujemy predyspozycji do przedmiotów ścisłych i technicznych. Studia w AGH nie należą do łatwych i wymagają systematycznej pracy. Ale to się opłaca, bo stwarzamy możliwości uzyskania bardzo dobrego wykształcenia i przygotowania do przyszłej pracy. Warto podkreślić, że absolwenci AGH stanowiący kadrę kierowniczą i techniczną odegrali znaczącą rolę w rozwoju naszego przemysłu i gospodarki zarówno w okresie międzywojennym jak i po drugiej wojnie światowej. Teraz stajemy wobec nowych wyzwań w związku z przystąpieniem do Unii Europejskiej, wzrostem konkurencyjności, ale również nowymi możliwościami finansowymi. I Ty możesz w przyszłości podjąć te wyzwania.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie