Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wojskowa Akademia Techniczna

Wydział Mechatroniki i Lotnictwa

ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa
tel.:261 839-555, 261 837-645, fax: 261 837-581
www:   http://www.wml.wat.edu.pl
https://www.youtube.com/user/UczelniaWAT
WAT na Facebooku
e-mail:   dziekanat.wml@wat.edu.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 12317 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


<<< lista wydziałów

strona www Wydziału Mechatroniki

Powstanie Wydziału związane było z modernizacją Sił Zbrojnych, a przede wszystkim z wprowadzeniem pod koniec lat pięćdziesiątych techniki rakietowej. Wydział kształci na potrzeby Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej oraz Wojsk Lądowych oficerów z wyższym wykształceniem technicznym (magistrów inżynierów, inżynierów) na studiach dziennych i zaocznych oraz prowadzi ogólnodostępne, odpłatne studia zaoczne na kierunku mechatronika. Na dorobek Wydziału składa się wiele osiągnięć naukowych w postaci wdrożeń nowych kierunków, metod, technologii, patentów i zgłoszeń mających zastosowanie w przemyśle cywilnym i wojsku.

Wydział oferuje interdyscyplinarne wykształcenie techniczne z naciskiem na umiejętności absolwentów w zakresie wszechstronnego wykorzystania metod komputerowych w działalności inżynierskiej. Wydział posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę naukową i uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych w zakresie dyscypliny mechanika oraz wnioskowania o nadanie tytułu profesora. Zakres badań naukowych wydziału ukierunkowany jest głównie na potrzeby obronności i obejmuje problemy, które są obiektem zainteresowania zarówno Sił Zbrojnych RP, jak i terenowych organów samorządowych oraz podmiotów gospodarczych.


Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie