Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 14

im. Henryka III Głogowskiego

ul. Królewska 12, 67-200 Głogów
tel. (76) 834-72-95
www:   http://www.sp14.master.ple-mail:   sp-14@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9432 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 IM. HENRYKA III GŁOGOWSKIEGO W GŁOGOWIE

- tytuł "Szkoły z Klasą"
- zajęcia dodatkowe
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- ciekawa oferta edukacyjna
- aktywne formy pracy
- pomoc logopedy
- wykwalifikowana kadra nauczycieli

O nas

Nasi wychowankowie przebywają i uczą się w 21 salach lekcyjnych, dużej i małej sali gimnastycznej oraz świetlicy. Uczniowie, którzy napotykają na trudności w nauce mają możliwość uczestnictwa w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, które prowadzone są w klasach młodszych oraz z zakresu języka polskiego i matematyki w klasach starszych.

Ponadto nasi uczniowie codziennie korzystają z przyszkolnych boisk. Budynek szkoły jest duży, zaś w jego centrum znajduje się obszerny hol, na którym odbywają się wszystkie imprezy i uroczystości szkolne.

Podczas zajęć lekcyjnych nasi uczniowie wyposażani są w niezbędne wiadomości i umiejętności, które pozwalają im poznawać otaczający świat i podejmować nowe wyzwania, a także podejmować naukę na dalszych etapach kształcenia. Uczniowie ze swoimi wychowawcami rozmawiają na interesujące ich tematy, rozwiązują nurtujące problemy. W czasie zajęć plastycznych i technicznych wykonują wiele ciekawych prac, które następnie zdobią wnętrza naszej placówki.

Wychowankowie mają również możliwość doskonalenia swoich umiejętności na zajęciach pozalekcyjnych, które prowadzone są dla uczniów młodszych i starszych. Obecnie w szkole działa wiele kół zainteresowań, gdzie każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Każdy uczeń może zjeść smaczny, niedrogi obiad, a w okresie zimowym wypić szklankę gorącego mleka.

Świetlica szkolna...

Wielu naszych uczniów uczęszcza do świetlicy szkolnej, gdzie mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach świetlicowych. Ciekawie można spędzić czas także w czytelni i bibliotece szkolnej, gdzie znajduje się wiele ciekawych pozycji czytelniczych. W czytelni mamy również pracownię multimedialną, w której uczniowie mogą korzystać z Internetu i wielu ciekawych programów multimedialnych oraz edukacyjnych.

Nasi nauczyciele dbają, aby edukacja uczniów była wszechstronna i pełna. W związku z tym organizują wiele ciekawych wycieczek dydaktycznych i krajoznawczo-turystycznych, których organizacją zajmują się osobiście. Dzieci w świetlicy szkolnej mogą także poszerzać wiadomości i umiejętności poprzez udział w grach i zabawach dydaktycznych, które rozwijają pamięć, uwagę i myślenie - rozwiązują krzyżówki, rebusy, uczestniczą w grach towarzyskich. Ponadto dzieci uczęszczające do świetlicy mają zapewniony ruch na świeżym powietrzu.

Nasza świetlica to miejsce przyjazne dziecku. W miarę swoich możliwości staramy się otoczyć opieką jak największą liczbę dzieci, które z różnych względów nie mogą udać się po lekcjach do domu.

Nasza świetlica jest pomieszczeniem bardzo kolorowym, zadbanym i czystym. Wyposażona jest w sprzęt sportowy, zabawki, gry, pomoce dydaktyczne, materiały do zajęć. Jest ona także pięknie udekorowana pracami wykonanymi przez dzieci na zajęciach świetlicowych. Wystrój zmieniamy w zależności od pory roku i określonych uroczystości.

Świetlica odgrywa również dużą rolę w procesie dydaktycznym szkoły. Nasi podopieczni mogą tutaj uzyskać fachową pomoc przy odrabianiu zadań domowych, pomagamy też uczniom, którzy mają trudności w nauce. W świetlicy prowadzimy różnorodne formy działalności. Są to między innymi:
 • zajęcia żywego słowa
 • inscenizacje bajek, wierszy, opowiadań, zabawy i konkursy czytelnicze
 • różnego rodzaju zajęcia plastyczne, które rozwijają wrażliwość i poczucie estetyki - dzieci malują, rysują i wycinają, tworzą wydzieranki

...oraz biblioteka

Nasza biblioteka składa się z dwóch przestronnych i jasnych pomieszczeń - wypożyczalni i czytelni. Posiadamy niezwykle bogaty księgozbiór, zbiory audiowizualne i multimedia. Prowadzona jest również prenumerata czasopism o różnorodnej tematyce dla nauczycieli i uczniów.

Do poszukiwania potrzebnych informacji służy księgozbiór podręczny znajdujący się w czytelni, który zaopatrzony jest w słowniki, encyklopedie, atlasy geograficzne i informatory. W celu zaspokajania potrzeb informacyjnych naszych wychowanków wykorzystywana jest również technika informacyjna.

W ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. "Internetowe Centrum Infoemacji Multimedialnej" biblioteka otrzymała sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. W dużym stopniu ułatwia to i uatrakcyjnia oraz wzbogaca zdobywanie informacji. Dzięki temu nasi uczniowie mogą również korzystać z zasobów internetowych.

W czytelni uczniowie, poza pracą na komputerach, często odrabiają zadania domowe i przeglądają różne czasopisma. Nauczyciele natomiast mogą wykorzystywać znajdujący się tu sprzęt radiowo-telewizyjny do urozmaicania zajęć lekcyjnych projekcją filmów edukacyjnych.

Praca pedagogiczna biblioteki to między innymi:
 • udostępnianie zbiorów w bibliotece i czytelni
 • pomoc w doborze odpowiedniej literatury
 • rozmowy i dyskusje z uczniami na temat przeczytanych książek
 • wyrabianie nawyku poszanowania książek
 • współpraca z wychowawcami klas i nauczycielami poszczególnych przedmiotów
 • realizacja ścieżki czytelniczo-medialnej
 • organizowanie różnych konkursów czytelniczych
 • pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych
 • wystawy autorskie nowości czytelniczych
 • gazetki okolicznościowe
 • nagradzanie za aktywne czytelnictwo


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie