Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Samorządowa Szkoła Podstawowa
w Międzylesiu

ul. Bolesława Chrobrego 2, 57-530 Międzylesie
tel./fax (74) 812-63-28
www:   https://mieszkola.szkolnastrona.pl
Samorządowa Szkoła Podstawowa na Facebooku
e-mail:   mieszkola@op.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 20855 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieBAZA NOCLEGOWA PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W MIĘDZYLESIU

- komfortowe pokoje
- istnieje możliwość korzystania z bazy
  dydaktyczno - sportowej szkoły

 

SAMORZADOWA SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana i doświadczona kadra
  pedagogiczna

- wysoki poziom nauczania
- nauka dwóch języków:
  angielskiego, niemieckiego

- "Szkoła bez przemocy"
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- biblioteka, świetlica, stołówka
- realizacja projektu "umiem pływać"
- wymiana młodzieży

O szkole

Nasza szkoła jest społecznością, którą jednoczy wspólne przesłanie "Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia". Konsekwentnie wdrażamy te motto w codziennej nauce oraz pracy na miarę swoich możliwości. Zespół Szkół w Międzylesiu jest szkołą kreowania aspiracji edukacyjnych młodzieży. Stwarza uczniom warunki do uzyskania wykształcenia i wychowania na wysokim poziomie oraz rozwoju indywidualnych zainteresowań, poprzez możliwości udziału w różnorodnych zajęciach dodatkowych.

Nasza szkoła kładzie nacisk na wyrobienie charakteru uczniów i na wzbogacanie ich wielu przydatnych umiejętności. W szkole odbywa się dużo konkursów i imprez.

Oferujemy uczniom różnorodną ofertę edukacyjną, zapewniając dobre wykształcenie. Wspomagamy wszechstronny rozwój ucznia, zgodnie z osobistymi potrzebami i możliwościami. Zapewniamy uczniom dobre warunki do nauki. Dobrze przygotowujemy ucznia do życia społecznego w rodzinie, środowisku lokalnym i Ojczyźnie.

Rodzice są partnerami szkoły, aktywnie włączonymi do współpracy z dyrektorem i nauczycielami.

Atmosfera wśród społeczności szkolnej jest przyjazna. Szkoła jest bezpieczna.

   Nasza szkoła oferuje uczniom:

 • Klub Europejski
 • Klub Młodego Odkrywcy
 • koło teatralne
 • koło matematyczne
 • koło informatyczne
 • koło plastyczne
 • zajęcia sportowe SKS

Baza dydaktyczna

Posiadamy trzy pracownie komputerowe z dostępem do Internetu. Uczniowie korzystają z biblioteki szkolnej. Mamy również własną salę gimnastyczną, siłownię, świetlicę. oraz gabinet rehabilitacyjny. Uczniowie mają również do dyspozycji dwa boiska szkolne, mogą korzystać także ze stołówki szkolnej.

Biblioteka Zespołu Szkół w Międzylesiu powstała w 2006r. z połączenia biblioteki Szkoły Podstawowej i biblioteki Gimnazjum. Składa się z dwóch pomieszczeń: czytelni i wypożyczalni. W 2006r. biblioteka otrzymała Internetową Pracownię Biblioteczną.

Świetlica zapewnia młodzieży zorganizowaną opiekę wychowawczą, pomoc w nauce oraz odpowiednie warunki do nauki własnej, rekreacji i rozwijania własnych zainteresowań.

Wymiana międzynarodowa

Nasza szkoła od 2004 roku prowadzi wymianę młodzieży z uczniami z niemieckiej miejscowości Lohne. Kontakty z Lohne zostały nawiązane przez władze naszej gminy. Właśnie tam zostali przesiedleni mieszkający w przedwojennym Międzylesiu Niemcy. W czasie pobytu w Międzylesiu młodzież niemiecka zamieszkała w domach naszych gimnazjalistów i przez kilka dni uczestniczyli w ich życiu. Poza tym pokazali naszą szkołę, wzięli udział w zajęciach lekcyjnych, zwiedzili Międzylesie, uczestniczyli w zajęciach sportowych, warsztatach teatralnych, wspólnej dyskotece, zwiedzili Hutę Szkła w Stroniu Śląskim oraz tamtejsze Muzeum Minerałów. Uczniowie niemieccy byli również w Międzygórzu, gdzie zobaczyli wodospad "Wilczki", "Ogród Bajek", oraz sanktuarium na Marii Śnieżnej. Odbyła się również wycieczka do Wrocławia, podczas której uczniowie zwiedzili katedrę, uniwersytet, rynek, ogród botaniczny, Panoramę Racławicką i Halę Ludową.

W kolejnym roku nasi uczniowie pojechali do Lohne. Mieszkali oni również w rodzinach niemieckich. Zwiedzali miasto, szkołę, okolicę. Poznawali ich przyzwyczajenia, tradycję oraz zainteresowania.

Nauczyciele w szkole:

 • tworzą uczniom przyjazną atmosferę
 • sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi uczniów
 • zapewniają poczucie bezpieczeństwa
 • uczą pozytywnego myślenia i twórczego działania
 • nauczyciele stosują różnorodne aktywne metody i formy pracy
 • pracują indywidualnie z uczniem zdolnym i mającym problemy w nauce
 • organizują różnorodne konkursy szkolne i międzyszkolne

Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie