Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

w Dąbiu

Dąbie 5a, 59-230 Prochowice
tel. (76) 858-43-22
www:   http://www.szkoladabie.pl
e-mail:   szkola@szkoladabie.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2552 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W DĄBIU

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- bogata tradycja
- opieka pedagogiczna
- pracownia komputerowa z dostępem do internetu
- biblioteka, świetlica
- szkolne boisko

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W DĄBIU

- realizacja programu wychowania przedszkolnego
- zajęcia w kilku salach
- plac zabaw dla maluchów

Krótko o nas

Szkoła Podstawowa w Dąbiu istnieje od ponad 60 lat. W ciągu tych wszystkich lat zmieniała swój kształt i przechodziła wiele reorganizacji. Obecnie mieści się w nowoczesnym budynku, przypominającym mały zamek. Po gruntownym remoncie nasza szkoła dysponuje bardzo dobrą bazą lokalową zapewniającą właściwą organizację procesu edukacyjnego oraz prawidłową realizację wszystkich zadań statutowych.

Baza szkoły

Nasza placówka dysponuje salami lekcyjnymi, biblioteką, salą do ćwiczeń ruchowych, pracownią komputerową oraz świetlicą. Ponadto istnieje u nas oddział przedszkolny, którego zajęcia prowadzone są w dwóch salach. O samopoczucie oraz zdrowie dzieci dba szkolny pedagog oraz pielęgniarka szkolna.

Pracownia komputerowa z całodobowym dostępem do internetu wyposażona jest w 12 komputerów, drukarkę, projektor, skaner, aparat cyfrowy i inny sprzęt . W pracowni zainstalowany jest program „Beniamin”, który blokuje dostęp do treści niepożądanych. Jest on aktualizowany na bieżąco. Odbywają się tu zajęcia z informatyki dla wszystkich klas, a także zajęcia z innych przedmiotów. Z pracowni uczniowie mogą korzystać również po lekcjach w ramach kółek pozalekcyjnych, zajęć świetlicowych i bibliotecznych.

Posiadamy dobrze wyposażoną kuchnię
do przechowywania i wydawania żywności. MW naszej szkole nikt nie może być głodny, prowadzone jest dożywianie uczniów, w postaci drugiego śniadania oraz kartoniku mleka.

Dzieci pragnące wiedzy książkowej zapraszamy do naszej biblioteki, w której znajdą niezbędny dla swojej edukacji księgozbiór.

Na szkolnym boisku znajduje się plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową. Urządzenia te służą przede wszystkim dzieciom z oddziałów przedszkolnych i najmłodszych klas. Starsi uczniowie korzystają z boiska sportowego, który znajduje się w najbliższej okolicy.

Kadra nauczycielska

Kadrę pedagogiczną stanowią wysoko wykwalifikowani nauczyciele, którzy są bardzo zaangażowani w swoją pracę. Lubią pracę z dziećmi i nieustannie podnoszą swoją wiedzę i umiejętności. Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w konkursach przedmiotowych, artystycznych, zawodach sportowych na różnych szczeblach, osiągając wysokie lokaty. To świadczy w dużym stopniu o efektywności naszej kadry.

Bogata tradycja

Na przestrzeni lat wykształciliśmy bogatą tradycję. Posiadamy własny hymn, organizujemy różnorodne stałe apele i uroczystości. Według ustalonego ceremoniału szkolnego odbywają się uroczystości rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, pożegnanie absolwentów, dzień nauczyciela, Święto Niepodległości.

"Szkoła myśląca o każdym"

Najbardziej atrakcyjnym obszarem działalności naszej szkoły są organizowane wycieczki turystyczno- krajoznawcze. Środki na wyjazdy pozyskujemy miedzy innymi pisząc projekty i programy edukacyjne dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. W latach 2006-2008 w trakcie realizacji programu „Smok”  szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły Myślącej o Każdym”.

Szkoła prowadzi również szeroką edukację prozdrowotną realizując programy prozdrowotne, dba o bezpieczeństwo uczniów, do czego najbardziej przyczynia się praca wychowawców klas, pedagoga szkolnego i opiekunki dzieci dojeżdżających.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie