Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa nr 1

im. Tadeusza Kościuszki

ul. Mickiewicza 1, 59-800 Lubań
tel./fax (75) 722-29-57
www:   http://www.lubansp1.republika.pl
http://www.sp1.luban.pl
e-mail:   lubansp1@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4517 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

- bardzo dobre wyniki sprawdzianu szóstoklasisty
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych

- nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny i komputerowy
- biblioteka z czytelnią
- swietlica szkolna, stołówka
- sala gimnastyczna
- kort tenisowy
- kompleks boisk sportowych
- wysoki poziom nauczania
- zaangażowanie w problemy uczniów
- współpraca zagraniczna

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu należy do najstarszych placówek w regionie. Była pierwszą, którą otwarto po II wojnie światowej przy obecnej ul. Mickiewicza 1. Inauguracja roku szkolnego miała miejsce 3.09.1945 r. pod Basztą Bracką. Wówczas do placówki zaczęło uczęszczać trzydzieścioro uczniów do trzech oddziałów.

Szkoła otwarta jest na potrzeby środowiska. Współpracuje z różnymi instytucjami. Od roku 2001 decyzją Rady Pedagogicznej, przyznawana jest statuetka "Przyjaciel szkoły" osobom, które pomogły dzieciom i przyczyniły się do rozwoju placówki.

Szkoła dobrze współpracuje z Gminą Miejską Lubań, Kuratorium Oświaty oraz innymi podmiotami. Obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu włączona jest do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. W 2005 roku przyznano nam certyfikat "Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo". W 2007 roku szkoła uzyskała certyfikat "Szkoła bez Przemocy". Podjęte kroki umożliwiły wymianę doświadczeń podczas spotkań warsztatowych, wyzwoliły nową energię, która jest wykorzystywana na rzecz ucznia, dostrzegania jego potrzeb oraz oczekiwań. Potwierdzeniem dobrej pracy nauczycieli i uczniów jest wynik sprawdzianu szóstoklasisty. W roku szkolnym 2008 /2009 uczniowie uplasowali się w ósmym stopniu w skali staninowej z dziewięciu.

W placówce wykonano wiele remontów. Posiadamy własną salę gimnastyczną (również odremontowaną), w której wymieniono okna i oświetlenie. Na terenie szkoły znajduje się kompleks boisk sportowych. Placówka, jako jedyna w regionie może poszczycić się kortem tenisowym z widownią na około pięćset osób. Szkoła objęta jest monitoringiem elektronicznym.


Szkoła posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia podczas zajęć:
 • ogólnorozwojowych
 • gimnastyki korekcyjnej
 • koła muzycznego
 • koła języka angielskiego
 • na basenie
 • gier i zabaw
 • koła tanecznego
 • koła recytatorskiego
 • koła plastycznego
 • koła matematycznego
 • koła przyrodniczego
 • SKS-ów
 • koła polonistycznego
 • koła turystycznego
 • koła teatralnego

Baza szkoły została doposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny i komputerowy. Wśród sal lekcyjnych są gabinety nauczania zintegrowanego i gabinety przedmiotowe. W każdej klasie nauczania zintegrowanego znajduje się wydzielone miejsce do zabaw integracyjnych, co jest ważne w rozwoju młodego człowieka.

Do najlepiej wyposażonych należą:
 • gabinet j. niemieckiego
 • gabinet j. angielskiego
 • gabinet polonistyczny
 • gabinet matematyczny
 • gabinet przyrodniczy
 • pracownia informatyczna
 • pracownie nauczania początkowego, które wyróżniają się kolorowymi i funkcjonalnymi meblami

W szkole działa biblioteka z czytelnią, z której chętnie korzysta wielu uczniów. Mają oni do dyspozycji komputer z dostępem do Internetu oraz możliwość korzystania z dydaktycznych programów multimedialnych.

Przestronne hole, toalety na każdym piętrze, kąciki zieleni, interesujące gazetki ścienne tworzą przyjazny klimat szkoły. Uczniowie chętnie dbają o estetykę pomieszczeń i gablot. Profilaktyką i higieną zajmuje się pielęgniarka szkolna.

Placówka posiada oddzielny budynek (przy ulicy Bankowej), w którym mieści się świetlica szkolna i stołówka.

Nauczyciele są bardzo zaangażowani w pracę, stale pogłębiają wiedzę, co sprawia, że grono tworzy dobry zespół solidnych i wykształconych ludzi, dbających o wizerunek placówki i mających na uwadze przede wszystkim dobro ucznia i jego bezpieczeństwo. Uwieńczeniem pracy nauczycieli, uczniów i rodziców są doskonałe wyniki dydaktyczne i sportowe w mieście, powiecie, województwie i kraju.

Miła i serdeczna atmosfera, wysoki poziom nauczania, zaangażowanie w problemy uczniów, troska o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne naszych podopiecznych, organizowanie czasu wolnego sprawia, że rodzice chętnie zapisują dzieci do naszej szkoły.

Dobrze zaplanowana i zorganizowana praca nauczycieli, dotycząca zaznajamiania dzieci z różnymi zagrożeniami i sposobami reagowania na nie, organizowanie kursów pomocy przedmedycznej, czytelne regulaminy, wdrażanie projektów np. patriotycznych, ekologicznych, prorodzinnych itd. oraz programów "Jedynka szkołą bez przemocy", "Bezpieczna Szkoła" zaowocowały wzrostem bezpieczeństwa uczniów i wiedzą społeczną.

W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, który wydaje gazetkę szkolną "Luzak szkolny". Dużą zaletą placówki jest współpraca ze szkołą w Bautzen.
Polega ona na:
 • udziale w warsztatach i lekcjach otwartych z gośćmi z Niemiec
 • wyjazdach uczniów do szkoły w Bautzen na zajęcia warsztatowe
 • udziale w imprezach okolicznościowych

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie