Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 8

im. Jana Wyżykowskiego

ul. Parkowa 2, 59-300 Lubin
tel./fax (76) 746-83-46
www:   http://www.sp8lubin.pl
e-mail:   sp8.sekretariat@lubin-edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10821 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. JANA WYŻYKOWSKIEGO W LUBINIE

- liczne certyfikaty: "Szkoły z Klasą", "Szkoły dbającej o bezpieczeństwo", "Szkoły energicznie chroniącej środowisko" oraz "Szkoły promującej ekorozwój"
- działalność harcerska
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- ciekawa oferta edukacyjna
- bogata baza dydaktyczna
- terapia logopedyczna
- cyklicznie organizowane imprezy szkolne

O nas

Ogólne cele i priorytety naszej placówki:

Naszym głównym celem jest wspieranie rodziny w procesie nauczania i wychowania, stwarzając uczniom bezpieczne i optymalne warunki do prawidłowego i wszechstronnego rozwoju intelektualnego, fizycznego i społecznego w przyjaznej atmosferze.

W naszej szkole dążymy do wychowania ucznia mającego świadomość, że jest członkiem społeczeństwa. Uczymy szanować ludzi i żyć kulturą oraz tradycją narodu polskiego, Dolnego Śląska i Lubina.

Jednocześnie wychowujemy naszych podopiecznych do szacunku, współpracy i otwartości innych narodów europejskich, ucząc obok polskiego innych języków, kultury, historii itp. Wychowujemy ucznia świadomego, operatywnego i odpowiedzialnego, posiadającego wiedzę i umiejętności konieczne do przyszłego funkcjonowania we współczesnym świecie, troszczącego się ponadto o środowisko, w którym żyje.

Chcemy, aby nasi uczniowie byli dobrze przygotowani do sprawdzianu w klasie VI i bez problemów kontynuowali naukę w gimnazjum, dlatego nauczyciele naszej szkoły w procesie kształcenia zwracają szczególną uwagę na:
 • dostosowanie przekazywanej wiedzy, kształtowania umiejętności i postaw do wieku uczniów
 • poznawanie przez uczniów otaczającego je świata wspomagając ich samodzielność uczenia się
 • inspirowanie uczniów do wyrażania własnych myśli i przeżyć
 • rozbudzenie ciekawości poznawczej oraz motywacji do dalszej edukacji
 • stworzenie przyjaznej atmosfery i pomaganie dziecku w dobrym funkcjonowaniu w społeczności szkolnej i lokalnej

Ponadto stwarzamy uczniom bezpieczne warunki nauczania i wychowania oraz opieki. Organizujemy edukację uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jesteśmy znani w środowisku dzięki licznym działaniom charytatywnym, ekologicznym, artystycznym (zespoły taneczne, teatr, artyści indywidualni) oraz osiągnięciom sportowym i turystycznym.

Naszą kadrę tworzy zespół nauczycieli nastawionych na działanie, dokształcanie i doskonalenie. Jesteśmy otwarci na środowisko i współpracę z rodzicami, strukturami samorządowymi i innymi organizacjami działającymi na rzecz edukacji i pomocy społecznej.

Chętnie bierzemy udział w projektach, programach i konkursach, osiągając zamierzone cele. Doskonalimy efekty naszej pracy oraz planujemy procesy edukacyjne. Posiadamy odpowiednie warunki lokalowe i wyposażenie. Dyrektor, rodzice i nauczyciele dbają o estetyczny wygląd szkoły, sale lekcyjne, tereny wokół budynku. Dyrektor szkoły na bieżąco przeprowadza wymagane dla bezpieczeństwa remonty, a także doposaża sale w nowoczesne środki dydaktyczne.

Bardzo ważną częścią składową każdej szkoły jest jej kadra pedagogiczna. Nad rozwojem uczniów czuwa bowiem wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna, stosująca nowoczesne metody nauczania i wychowania. Zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli dba o ciepło, przyjazną i życzliwą atmosferę w szkole, która ma na względzie przede wszystkim dobro dziecka.

Dlaczego warto zatem wybrać naszą szkołę?

Przede wszystkim zapewniamy wysoki poziom nauczania, dając uczniowi możliwość samodzielnego zdobywania wiedzy, gwarantując przy tym pomoc wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, umożliwiając jednocześnie korzystanie z nowoczesnego wyposażenia szkoły i zapewniając bardzo dobre warunki do realizacji procesu edukacyjnego oraz osiągnięcia sukcesu na miarę swoich możliwości.

Nasza placówka jest:
 • otwarta
 • partnerska
 • nowoczesna
 • bezpieczna
 • tolerancyjna
 • twórcza

Naszym celem jest ponadto zapewnienie uczniom możliwości opanowania języka angielskiego i niemieckiego na wysokim poziomie z bogatym słownictwem i umiejętnościami komunikacyjnymi. Nie rezygnujemy przy tym z wysokiego poziomu kształcenia ogólnego. Jesteś ambitny i chciałbyś uczęszczać do dobrej szkoły? Obawiasz się jednak, bo nigdy nie uczyłeś się języka angielskiego lub niemieckiego? Nie martw się! Języka nauczymy cię od podstaw. Nasi uczniowie z powodzeniem biorą udział w konkursach organizowanych przez rozmaite instytucje.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie