Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

w Stradomi Wierzchniej

Stradomia Wierzchnia 64, 56-500 Syców
tel./fax (62) 785-13-88
www:   http://www.spstradomiawierzchnia.pl
e-mail:   spstradomia64@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2678 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W STRADOMI WIERZCHNIEJ

- wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna
- wysoki poziom nauczania
- specjalistyczne pracownie przedmiotowe
- realizowanie projektów edukacyjnych
- biblioteka, świetlica, stołówka
- koła zainteresowań
- zajęcia dla 4- i 5- latków

Historia szkoły podstawowej w Stradomi Wierzchniej sięga 1763 roku. Budowa nowej szkoły rozpoczęła się w 1973 roku i trwała dwa lata.

Świetlica


W świetlicy, uczniowie mają możliwość skorzystania z pomocy nauczyciela lub sprzętu komputerowego z dostępem do Internetu, podczas odrobienia zadań domowych. Zajęcia na świetlicy, to nie tylko nauka. Odbywają się tu ciekawe zajęcia takie chociażby, jak teatrzyk kukiełkowy, w trakcie którego dzieci przeistaczają się w postaci bajkowe. Forma odgrywania ról - ma funkcje terapeutyczną, motywacyjną i rozwija wyobraźnię.

Program edukacyjny dla przedszkolaków


W celu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci 4-, 5- letnich w Szkole Podstawowej w Stradomi Wierzchniej realizowany jest program „Witaj w szkole przedszkolaku”.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godziny, w formie wspólnych zabaw, gier i zajęć dydaktycznych. Celem zajęć jest wspomaganie rozwoju emocjonalno-społecznego dzieci w wieku przedszkolnym. Program ma za zadanie zintegrowanie dzieci w oddziale przedszkolnym. Uczestnicząc w zajęciach dzieci rozwijają umiejętności współpracy w grupie, doskonalą percepcję słuchowo-wzrokowo-ruchową oraz koncentrację uwagi. Wzbogacają słownictwo, opanowują reguły poprawności stylistycznej i gramatycznej wypowiedzi. Mają również szansę udziału w zajęciach sportowych kształtując się postawy prozdrowotne, a zajęcia artystyczne rozbudzają wrażliwość na sztukę i dają im możliwość twórczej ekspresji.

Uczestnicy programu mają również szansę brać udział w dodatkowych zajęciach i imprezach szkolnych takich, jak spotkania z ciekawymi osobami, konkursy, wyjazdy na wycieczki i do teatru.

Cała Polska Czyta Dzieciom


Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W ramach tej akcji realizowany jest projekt „Baj… Baj… Bajki”.
Organizujemy „Cykl Spotkań z Pisarzami”. Zapraszamy autorów do naszej szkoły, gdzie w ramach krzewienia kultury czytelniczej zapoznają nas ze swoją twórczością.
Ponad to, uczniowie klasy „0” wraz ze sowimi rodzicami, tworzą zbiór bajek, gdzie dzieci są pomysłodawcami i ilustratorami bajek. Rodzice towarzyszą swoim pociechom w procesie twórczym, ich rola polega na spisywaniu opowiadanych przez dzieci bajek.

Wydarzeniami towarzyszącymi projektowi są wyjazdy dzieci do teatru oraz samodzielne przez nich przygotowanie krótkich inscenizacji dla pozostałych uczniów i środowiska lokalnego.

Baw się zdrowo i wesoło


Jest to propozycja, która zainteresuje zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Zajęcia realizowane są w trybie pozalekcyjnym na sali gimnastycznej naszej szkoły. W zabawach ruchowych uczestniczą zespoły reprezentujące „rodziny klasowe”. Zabawy obejmują 8 konkurencji w formie wyścigów. Poszczególne konkurencje poprzedzone są omówieniem połączonym z pokazem zadania.
Celem turnieju jest wzmacnianie więzi rodzinny i właściwych relacji między rodzicami a dziećmi, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wpajanie zasad fair play.

Radosna szkoła


„Radosna szkoła– Kraina sprawności i zdrowia” to rządowy program wspierający Nową Podstawę Programową. Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej jak wiele innych szkół uzyska pomoc w utworzeniu sali zabaw. Celem stworzenia sali zabaw jest zaspokojenie potrzeby ruchu i zabawy, właściwej dla dzieci w młodszym wieku szkolnym, w połączeniu z kształtowaniem koncentracji i uwagi.

Do głównych zadań programu należą:
  • ułatwienie 6-latkom rozpoczęcie nauki w szkołach poprzez dostosowanie warunków nauki do wieku rozwojowego dzieci
  • umożliwienie dzieciom z terenów wiejskich dostępu do nowoczesnych pomocy edukacyjnych
  • stworzenie takich warunków wyposażenia szkół, aby były dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w młodszym wieku szkolnym

Koła zainteresowań


Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w specjalnie dla nich organizowanych zajęciach pozalekcyjnych:
  • Klub Miłośników Stradomi
  • ekologia
  • koło matematyczno - informatyczne
  • teatrzyk kukiełkowy


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie