Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Miejskie Nr 14

w Świdnicy

ul. M. Kozara Słobódzkiego 10, 58-105 Świdnica
tel./fax (74) 852-17-42
www:   http://republika.pl/przedszkole_nr14_swidnicae-mail:   pm14-swidnica@rubikon.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8098 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE MIEJSCKIE NR 14
w ŚwidnicyBudynek i pomieszczenia przedszkola zaprojektowane na 4 oddziały, sala gimnastyczna, wspaniała kuchnia, świetni pedagodzy, przepiękny ogród z dużą ilością urządzeń do zabawy, górka oraz mini boisko do gier zespołowych to wielkie atuty naszej placówki.

Sektory, oddzielone alejkami żywopłotami sprzyjają bezpiecznej zabawie dzieci. Taras, bieżnia w kształcie pętli, służą do wyścigów i do jazdy na rowerach i hulajnogach i wrotkach, które znajdują się w altance. Górka z mini boiskiem to doskonale miejsce do zabaw ruchowych w ciepłych porach roku a zimą do jazdy na nartach i sankach (w altance wg wielkości do wyboru - dla każdego dziecka).

Wiele różnorodnych urządzeń w ogrodzie, piaskownica - dzięki aktywnemu uczestnictwu rodziców w pracach społecznych na rzecz przedszkola przez wszystkie lata oraz zaangażowaniu pracowników placówki, zachęcają dzieci do zabaw ruchowych. Wiosną 2003 roku niektóre metalowe urządzenia zostały wymienione na nowe drewniane urządzenia.

Przedszkole od początku swojego istnienia było i jest systematycznie wyposażane w nowoczesne zabawki, gry dydaktyczne, układanki i puzzle. Bogaty wachlarz pomocy wychowawczo - dydaktycznej, znajdujących się na placówce jest nieodzowny w prowadzeniu ciekawych zabaw i zajęć: środki audiowizualne - radiomagnetofony w każdej grupie, nowy telewizor i video (2002) na sali gimnastycznej, epidiaskop, rzutniki, teatrzyki cieni i teatrzyki przenośne - zrobione społecznie przez rodziców, instrumenty muzyczne - pianino, organy elektryczne, gitara, ksylofon, metalofon, dzwonki, mini akordeon itp.

Od zawsze w przedszkolu kładziono nacisk na rozwój sprawności fizycznej dzieci, duża sala gimnastyczna z drabinkami gimnastycznymi (wymienione w 1999r. na nowe) znacznie to ułatwia. Poza tym wyposażona jest ona w bogaty sprzęt sportowy: piłki i piłeczki różnego typu, rollery, szarfy, chorągiewki, chusteczki, wstążeczki na patyczkach, woreczki, obręcze, krążki, laski, kije hokejowe, bramki, siatki do gry, tarczce i kosze do celowania, komplet materacy rehabilitacyjnych w różnych kształtach, itd. Tak bogaty sprzęt jest bardzo pomocny w prowadzeniu zabaw i zajęć z elementami różnych metod (Orffa, Labana, Kniessów).

Ważnym ogniwem w procesie wychowawczo - dydaktycznym jest poznawanie nie tylko bliskiego środowiska, ale także dalszego. Oprócz tradycyjnych wycieczek (poczta, mleczarnia, piekarnia, szewc, straż pożarna, zegarmistrz, zakład krawiecki, ciepłownia, biblioteka, szkoła, itp.) dzieci mają możliwość uczestniczenia w wielu dalekich wycieczkach: do Boleścina, Książa, Czarnego Boru, Zagórza Śl., Ząbkowic Śl., do Jaworzyny Śl., Grochowa, Rzeczki, Jugowic, Mokrzeszowa, Wambierzyc, Barda Śl.., Wojsławic, na górę Ślężę, Wielką Sowę itd.

Tradycje rodzinne przybliżane są dzieciom co roku szczególnie podczas przygotowywania i uczestnictwa w Wigilii grupy sześciolatków. Dzieci, pod kierunkiem katechetki i wychowawczyń, przygotowują się do tej uroczystości wykonują dekoracje Bożonarodzeniową, pieką i ozdabiają pierniczki, uczą się śpiewać kolędy.

Wigilia z udziałem księdza, poprzedzona jest zawsze Misterium Bożonarodzeniowym. przygotowywanym przez dzieci pod kierunkiem katechetki. Religii uczą od roku 1992, w ramach zajęć dodatkowych, nauczycielki tego przedszkola. Na Misterium, zapraszane są grupy młodsze i pracownicy placówki.

Misterium Bożonarodzeniowe przedstawiane jest przez dzieci w Świdnickim Przeglądzie Kolędniczym. Dzieci biorą w nich udział w pięknych strojach. co roku wzbogacanych przez rodziców. Od 5 lat z powodzeniem - co półrocze są nagradzane. Radiomagnetofony, aparaty fotograficzne zdobyte w corocznych. Przeglądach - wzbogaciły niejedne zabawy i zajęcia na placówce. Inne zajęcia dodatkowe to: nauka języka angielskiego i zajęcia rytmiczno - taneczne.

W tym przedszkolu zawsze zwracano wielką uwagę zarówno na różnorodność posiłków (podwójne surówki do wyboru przez dzieci, pierogi i makaron ręcznie robiony przez kucharki, pieczone ciasta w przedszkolnej kuchni), jak i na estetykę ich spożywania. W ostatnich latach zakupiono na miarę czasów nowe, wzorzyste, kolorowe naczynia z arcorocu oraz trzymające długo ciepło tace, salaterki, dzbanki i inne naczynia z nierdzewnej stali, z której nakłada się jedzenie dla dzieci. Zmieniono wyposażenie kuchni przedszkolnej.

Rodzice od kilku lat mają możliwość uczestniczenia w układaniu jadłospisu dla dzieci decydowania o tym. co można włączyć do jadłospisu przedszkola. W przedszkolu działa Rada Przedszkola, która czynnie włącza się w życie Przedszkola, pomagając rozwiązywać niektóre problemy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie