Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 3

im. Henryka Sienkiewicza

ul. Jeleniogórska 19, 58-150 Strzegom
tel./fax (74) 649-19-30
www:   http://www.psp3strzegom.szkolnastrona.pl
e-mail:   szko.nr3@gazeta.pl
szko_nr3@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3064 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W STRZEGOMIU

- język angielski
- język niemiecki
- wykwalifikowana kadra
- przyjazna atmosfera
- bogata oferta dydaktyczna
- wiele zajęć pozalekcyjnych
- zajęcia profilaktyczne
- imprezy, wydarzenia
- konkursy, zawody sportowe, liczne sukcesy
- organizacje w szkole
- wycieczki, obozy wakacyjne
- współpraca z innymi szkołami
- współpraca z instytucjami
- świetlica, dowożenie uczniów

O NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła mieści się na obrzeżach miasta, w środowisku o dużym bezrobociu. Wielu uczniów mieszka na wsi. Jesteśmy szkołą bezpieczną, nie występują u nas "wagary", problemy uzależnień, nie ma aktów przemocy. Zapewniamy wszechstronny rozwój osobowości ucznia. Dbamy o dobry klimat, każdy uczeń jest zdolny, indywidualizujemy proces nauczania i w miarę możliwości uzupełniamy i zapewniamy dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych. Jasno i dokładnie omawiane są wymagania edukacyjne z poszczególnych przedmiotów, poprzez kontrakty z nauczycielami, uczniami i rodzicami.

Dzieci prezentują swoje osiągnięcia biorąc udział w konkursach, olimpiadach, wystawach itp. na forum szkoły, gminy, powiatu i kraju. Wypracowaliśmy tradycję szkoły, dbamy o zachowanie obrzędowości w czasie imprez ogólnoszkolnych. Aktywnie współpracujemy ze sponsorami i środowiskiem lokalnym. Wspólnymi siłami organizujemy imprezy integrujące całą społeczność dzielnicy Graby,aby na trwałe zapisywać się w pamięci mieszkańców Strzegomia.

NA CO KŁADZIEMY NACISK


Szczególny nacisk kładziemy na edukację w zakresie języków obcych, umiejętności informatyczne oraz praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy z poszczególnych przedmiotów edukacyjnych. Ponadto wdrażamy do dbałości o zdrowy styl życia i umiejętność spędzania czasu wolnego. Kształcimy młodych ludzi tak, aby dbali o swoją kondycję i czerpali radość z wysiłku fizycznego. Uwrażliwiamy uczniów na problemy związane z ochroną środowiska. Chcemy, aby nasi uczniowie umieli funkcjonować w grupie, obcować z innymi ludźmi i czuli potrzebę kontaktów interpersonalnych. Dążymy do tego, żeby wyposażyć ich w takie umiejętności życiowe, jakie pozwolą im dokonywać mądrych wyborów i unikać zagrożeń. Pragniemy utrwalać w naszych podopiecznych potrzebę samorozwoju i poszukiwania własnej drogi życiowej zgodnej z ich mocnymi stronami i zainteresowaniami. Chcemy kształcić pokolenie młodych Polaków dążących do wnoszenia pozytywnych zmian w życiu społeczności szkolnej, lokalnej i ogólnej.

CO NAS WYRÓŻNIA

Podejmujemy działania skierowane na promocję zdrowia poprzez wszystkie możliwe formy aktywności wewnątrzszkolnej oraz na forum gminy i powiatu. Tradycją jest organizacja Dnia Służby Zdrowia dla środowiska medycznego z naszego terenu. Zawsze angażujemy społeczność lokalną, pozyskujemy sponsorów i staramy się, aby w tym dniu podsumować wszystkie działania związane z promocją zdrowia w naszej szkole. Bierzemy udział i staramy się być organizatorami zajęć sportowych w ramach akcji gminnej "sobota na sportowo". Jesteśmy organizatorami od kilku lat festynu rodzinnego dla całej społeczności lokalnej. Chcemy i dążymy do tego, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli zapewnione jednakowe możliwości do osiągania sukcesów edukacyjnych. Organizujemy pomoc koleżeńską, dodatkowe zajęcia, zajęcia specjalistyczne oraz pomoc charytatywną. Wpływamy na postawy rodziców poprzez spotkania ze specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Policji, Sądu i innych instytucji wspierających pracę szkoły.

OFERTA SZKOŁY

Zajęcia pozalekcyjne: w ramach kół zainteresowań poszerzamy umiejętności i wiadomości z zakresu: informatyki, turystyki, ekologii i matematyki. Prowadzimy koła : SKS, redakcyjne, teatralne, recytatorskie, matematyczne, ekologiczne, turystyczne, informatyczne. Udział uczniów jest bezpłatny.

Dla szczególnie zdolnych oraz z trudnościami: uczniowie szczególnie zdolni mają możliwość aktywnego udziału w kołach zainteresowań, olimpiadach, konkursach, wyjazdach oraz projektach edukacyjnych. W czasie planowych zajęć lekcyjnych mają powierzane dodatkowe zadania związane z wyższym stopniem trudności. Staramy się objąć opieką uczniów z trudnościami edukacyjnymi poprzez organizację zajęć wyrównawczych, logopedycznych, socjoterapeutycznych. Jak uczymy języków: uczniowie klasy I i II mają możliwość nauki dwóch języków obcych ( j.angielski-2 godz.; j.niemiecki -2 godz.) Pracują w małych grupach. Uczniowie klas IV-VI i 0 korzystają z dwóch godzin nauki języka niemieckiego. Liczebność tych grup nie przekracza 23 uczniów. Dodatkowo nauczycielka języka niemieckiego prowadzi indywidualną pomoc dla uczniów wybitnie zdolnych oraz z trudnościami w opanowaniu nauki języka niemieckiego.

Imprezy, wydarzenia: festyn rodzinny - całodniowa impreza dla całego środowiska połączona z konkursami indywidualnymi i rodzinnymi, zawodami sportowymi w których nauczyciele wspólnie z rodzicami organizują konkurencje. Ogólnopolska akcja "Rusz się człowieku" organizowana przez PZU. Przeprowadzona została metodą projektu przy współudziale wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Zakończona twórczością literacko- plastyczną. Ogólnoszkolna akcja rodzinna - makiety, "Zamki w Polsce", "Szopki noworoczne".

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie