Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

Witków 89, 58-379 Czarny Bór
tel. (74) 845-02-93
www:   http://www.spwitkow.ple-mail:   spwitkow@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3834 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W WITKOWIE

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- kształcenie zintegrowane w kl. I-III
- opieka psychologiczno-pedagogiczna
- oddział przedszkolny
- koło matematyczne
- zajęcia z komputerem
- nauka języka angielskiego

Szkoła Podstawowa w Witkowie powstała w 1896 roku. Nasza placówka umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły. Organizowane są tu również oddziały przedszkolne. Zapewniamy opiekę pedagogiczną i zdrowotną oraz warunki twórczego rozwoju wszystkim uczniom poprzez organizację różnorodnych zajęć towarzyszących zgodnie z ich potrzebami uzdolnieniami.

Kształcenie zintegrowane

Kadra pedagogiczna w kształceniu zintegrowanym I–III stara się, aby pierwszy etap edukacyjny był łagodnym przejściem od wychowania przedszkolnego do edukacji prowadzonej w systemie szkolnym. Praca naszych nauczycieli ukierunkowana jest na dziecko traktowane jako podmiot i indywidualność. Poszanowane są jego potrzeby rozwojowe, zdolności, zainteresowania, indywidualne doświadczenia i tempo rozwoju.

Uczniowie, oprócz godzin kształcenia zintegrowanego, uczą się również języka angielskiego, religii i informatyki. Wykwalifikowana kadra prowadzi również zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne oraz pracuje ze zdolnymi dziećmi.

Nasz nauczyciel nie tylko uczy, ale i wychowuje. Jest to człowiek życzliwy, który wspiera rozwój każdego dziecka, jest doradcą i przewodnikiem w zdobywaniu wiedzy.

Aktywne uczestnictwo w projektach

Szkoła aktywnie stara się usprawniać swoją działalność. W tym celu realizujemy różne projekty edukacyjne, m.in. w ramach programu: “Szkoły dla Ekorozwoju” Funduszu Partnerstwa w Krakowie.

Ponadto można wymienić takie programy jak:
  • Ortograffiti z Bratkiem dla klas młodszych (edukacyjno-terapeutyczny)
  • Szkoła Promująca Zdrowie
  • Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją
  • Szkoła bez przemocy
  • “P&G Żyj, poznawaj, rozwijaj się”

Troska o uczniów

Szkoła organizuje opiekę nad uczniami niepełnosprawnymi uczęszczającymi do szkoły zgodnie z indywidualnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz predyspozycjami biorąc pod uwagę zalecenia lekarzy specjalistów i Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej.

Terapia pedagogiczna to zajęcia dla dzieci z dysleksją, z zaburzeniami koncentracji uwagi oraz innymi zaburzeniami powodującymi trudności w uczeniu się. Terapia ma za zadanie usprawnić zaburzone funkcje oraz wyeliminować niepowodzenia szkolne. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla dzieci z klas II-VI szkoły podstawowej.

Dodatkowe zajęcia

Zajęcia koła matematycznego przeznaczone są dla uczniów klas 4-6, którzy chcą rozszerzyć swoje wiadomości i umiejętności matematyczne oraz osiągać wysokie wyniki w konkursach matematycznych. Na zajęciach rozwijamy spostrzegawczość, wyobraźnię, umiejętność analizowania i logicznego myślenia. Poznajemy nowe pojęcia matematyczne i rozwijamy umiejętności posługiwania się nimi. Będziemy również rozwijać umiejętności opisywania w języku matematycznym prostych sytuacji. Ucząc się myśleć przez rozrywkę będziemy: rozwiązywać i układać krzyżówki matematyczne, zagadki, łamigłówki rysunkowe, logiczne i liczbowe oraz rozwiązywać nietypowe zadania tekstowe.

Rozwój technologii komputerowej coraz bardziej wywiera wpływ na proces nauczania i wychowania. Aby dobrze przygotować dzieci do życia w rozwijającym się świecie, szkoła musi wspierać proces kształcenia technicznymi środkami dydaktycznymi – dlatego organizujemy zajęcia z komputerem. Ogromne znaczenie ma wczesne zaznajamianie dzieci z komputerem. Na etapie klas młodszych szkoły podstawowej polega ono na zabawie i komputerowym wspomaganiu procesu dydaktycznego. Nie ulega wątpliwości, ze komputer jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych środków dydaktycznych i dzieci już od najmłodszych lat chcą z niego korzystać.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie