Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Wandy Chotomskiej w Łagowie

Łagów, ul. Szkolna 2, 59-900 Zgorzelec
tel./fax (75) 771-59-69
www:   http://www.splagow.szkolnastrona.ple-mail:   sp.lagow@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 12146 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- język niemiecki od klasy I
- opieka medyczna
- opieka pedagoga i pielęgniarki
- wszechstronny rozwój ucznia
- udział w projektach edukacyjnych
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne
- aktywne metody pracy
- dbałość o dobro ucznia
- udział w konkursach, imprezach,
  uroczystościach szkolnych

- miła i przyjazna atmosfera

Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka.
Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.”
Jan Paweł II


Misja Szkoły


Szkoła - dobre wychowanie, rzetelna nauka, sprawność fizyczna, postawa społeczna i pogoda ducha.

Jesteśmy po to, aby dobrze wychować powierzone nam przez rodziców dzieci i przekazać im rzetelną prawdę o świecie. Uczniowie są naszymi partnerami, a ich potrzeby, zdolności i aspiracje ukierunkowują nasze działanie. Służymy im wiedzą i życiowym doświadczeniem, a własną postawą jesteśmy dla nich przykładem.


Wizja Szkoły


Nasza Szkoła jest drugim domem ucznia. To miejsce, w którym każdy uczeń ma prawo czuć się bezpiecznie, ma szanse stać się wartościowym, otwartym na dobro i piękno człowiekiem. W naszych działaniach wychowawczych korzystamy ze wsparcia Rady Rodziców, społeczności lokalnej i parafialnej, lokalnych ośrodków kulturalnych i sportowych.

Naszym zadaniem jest:
  • stworzyć warunki dla rozwoju ucznia, aby mógł odnosić sukcesy edukacyjne i sportowe
  • uwzględniając indywidualne potrzeby i zdolności dziecka wypracować taką atmosferę, aby każdy wychowanek mógł zaistnieć w społeczności szkolnej
  • przygotować wychowanka do wejścia w dorosłe życie
  • sprawić, żeby szkoła była miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla dziecka, rodzica i pracownika szkoły


O Szkole


Szkoła pracuje w bardzo dobrych warunkach. Liczba uczniów w oddziale nie powinna przekroczyć 26. Kadrę stanowi wykwalifikowane grono nauczycieli, którzy posiadają kwalifikacje do nauczania co najmniej dwóch przedmiotów lub do prowadzenia zajęć w zakresie gimnastyki korekcyjnej, terapii pedagogicznej i wychowania do życia w rodzinie.

Szkoła realizuje autorskie programy: "Łagów i okolice - moja mała ojczyzna", "Ścieżka ekologiczna i zdrowotna w kl. IV - VI" i program wspierania uzdolnień i zainteresowań uczniów. Dla uczniów zainteresowanych sportem działają SKS-y, a dla uczniów klas młodszych odbywa się cotygodniowa nauka pływania na basenie w Zgorzelcu.

Szkoła, będąca placówką środowiskową współpracuje z wieloma instytucjami wspierającymi: Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, (dożywianie, zapomogi), Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (finansowanie wypoczynku dzieci), Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną, Sądem Rejonowym, Policją, Radą Sołecką oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Łagowie.

Społeczność szkolna współuczestniczy w działaniach na rzecz mieszkańców Łagowa i Gminy Zgorzelec. Uczniowie reprezentują szkołę podczas uroczystości, gminnych m.in. w Łagowie, Trójcy, Radomierzycach, na dożynkach powiatowych.


Szkoła bierze udział w konkursach, zawodach, kampaniach i akcjach. W ramach ogólnopolskiej kampanii Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych „Zachowaj Trzeźwy Umysł", w konkursach indywidualnych laureatami zostali także nasi uczniowie.

Do mocnych stron szkoły należy przede wszystkim jej klimat, dbałość o bezpieczeństwo i poziom dydaktyki. Wyniki sprawdzianów w klasach szóstych były w trzech kolejnych latach wyższe od średnich gminnych i wojewódzkich.ZAPRASZAMY!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie