Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczny Zespół Edukacyjny "Alis"

ul. Orla 3, 53-143 Wrocław
tel./fax (71) 361-66-93
www:   http://www.przedszkole-sp.edu.pl
NZE Alis na Facebooku
e-mail:   alis@przedszkole-sp.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9939 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE

- profil artystyczno-językowy
- grupy 18-20 osobowe
- własny teren rekreacyjny
- język angielski
- bogata oferta zajęć
- przyjmujemy dzieci w wieku od 2 do 6 lat
- opieka w godzinach 7:00 do 17:30

SZKOŁA PODSTAWOWA

- profil artystyczno-językowy
- klasy 18-22 osobowe
- sala gimnastyczna
- bardzo dobre warunki lokalowe
- język angielski, język niemiecki
- opieka w godzinach 7:45 do 17:00

Nasze motto:

"Żyję w swoim maleńkim światku, i boję się utracić jego najmniejszą cząstkę.
Podnieś mnie do Twojego Świata i daj mi wolność radosnej utraty wszystkiego"
R. Tagore

ALIS - Niepubliczny Zespół Edukacyjny o profilu artystyczno-językowym jest placówką, w skład której wchodzi przedszkole i szkoła podstawowa. Zapisy dzieci na nowy rok szkolny prowadzone są w miesiącu lutym.

Działa jako placówka niepubliczna od 1 września 1997 roku. Placówka czynna jest przez 11 miesięcy w godzinach od 7.00 do 17:30. Sierpień jest miesiącem wakacyjnym. Grupy przedszkolne są 18-22 osobowe, klasy 16-22 osobowe. Posiadamy własną bardzo dobra kuchnię. Dzieci objęte są trzema posiłkami dziennie.

Życie szkolne to rozwój sytuacji i zdarzeń, które z czasem staja się źródłem i inspiracją do działania zarówno dla ucznia jak nauczyciela. Duży nacisk kładziemy na rozwijanie uzdolnień w grach logicznych. Wszyscy uczniowie objęci są nauką gry w Scrabble od roku 2008. W szkole odbywają się turnieje scrabblowe. Promujemy grę w środowisku szkolnym oraz rodzinnym.

Warunki lokalowe są bardzo dobre. Sale wyposażone w sprzęty, zabawki oraz pomoce naukowe dostosowane do grup wiekowych. Posiadamy salę gimnastyczną i własny teren rekreacyjny. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo i przyjazną atmosferą dla dzieci. Kadra pedagogiczna jest stabilna, twórcza, życzliwa z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Obowiązujący program wychowawczo-dydaktyczny realizują nauczyciele - wychowawcy, natomiast zajęcia artystyczno-językowe - wysokiej klasy specjaliści.

OFERTA ZAJĘĆ

Kładziemy nacisk na rozwój ucznia, określenia jego predyspozycji, dostrzeganie przeżyć, stymulowanie jego wyborów poznawczych i praktycznych. Przygotowujemy do radzenia sobie z problemami oraz osiągania sprawności i skuteczności.
 • język angielski
  Język Angielski w Zespole Edukacyjnym "Alis" jest prowadzony w grupach przedszkolnych 5 razy w tygodniu.
  Nauka opiera się o zainteresowanie dzieci nauką języka angielskiego i czerpania z niej przyjemności. Poprzez zestawy piosenek, rymowanek, gier ruchowo-językowych, czytanie książek i opowiadań oraz przyswajanie i utrwalanie podstawowych pytań, zwrotów i pełno-zdaniowych odpowiedzi z zakresu zainteresowań i tradycjonalnej dziecięcej kultury, dzieci są motywowane do posługiwania się językiem w sposób użytkowy i kreatywny.

  Ta baza językowa jest później rozbudowywana w klasach szkolnych przy jednoczesnym rozwijaniu wzrokowych umiejętności czytania, rozpoznawania kluczowego słownictwa oraz rozwój wstępnej umiejętności pisania. Nauka języka w klasach 1-3 wspomagana jest unikalnymi materiałami edukacyjnymi dostosowanymi do potrzeb i umiejętności dzieci.
 • język niemiecki
  Zajęcia z języka niemieckiego obfitują w różnego rodzaju zabawy i gry, którym to towarzyszą jakże ważne w nauce emocje, gdyż to właśnie one sprzyjają najbardziej w zapamiętywaniu słówek, zwrotów czy wierszyków. Różne formy zabaw uwzględniające fizyczne oraz psychiczne zdolności dzieci decydują o dynamizmie prowadzonych zajęć. Dużą rolę odgrywają również wprowadzane na zajęciach piosenki, dzięki którym dzieci zapamiętują nie tylko pojedyncze słówka, ale również zwroty.
 • edukacja przyrodnicza
  Edukacja przyrodnicza prowadzona w Niepublicznym Zespole Edukacyjnym ALIS ukierunkowana jest na poznanie:
  - siebie, swoich uczuć i odczuć, czynności życiowych
  - elementów przyrody żywej i nieożywionej
  - warunków życia roślin i zwierząt w środowisku naturalnym Polski i jej krajobrazów, Parków Narodowych, rezerwatów przyrody i pomników przyrody żywej i nieożywionej
  - kształcenie – umiejętności zdobywania wiedzy o nas i o otaczającym nas środowisku
  - prowadzenia hodowli, obserwacja i opisywanie kolejnych zjawisk
  - szukania wiedzy w podręcznikach, encyklopediach i internecie
  - wychowanie – zachowanie ucznia w środowisku "jak żyć i nie niszczyć", "jak dawać przykład"
 • wychowanie fizyczne
  Nasza placówka jako jedna z nielicznych prowadzi lekcję wychowania fizycznego już w klasach przedszkolnych. Najmłodszymi uczniami są dzieci w wieku czterech lat. Dzieci cztero i pięcioletnie uczestniczące w zajęciach, poprzez szereg gier i zabaw ruchowych rozwijają i kształtują podstawowe sprawności jak: szybkość, orientacja w przestrzeni, równowaga, zwinność oraz gibkość i w mniejszym stopniu siłę. Program nauczania dzieci z klas szkolnych I-III obejmuje: zabawy i gry ruchowe, gry drużynowe, mini-gry sportowe, wybrane elementy gimnastyki podstawowej, wybrane elementy z lekkiej atletyki oraz ćwiczenia i gry terenowe. Uczniowie klas zerowych realizują zakrojony program klas szkolnych.
 • judo
  Judo fun jest specjalnie utworzonym programem zajęć ruchowych dla dzieci w wieku przedszkolnym, które znajdują się poniżej progu wiekowego pozwalającego na rozpoczęcie treningu w początkujących grupach szkoleniowych. Jako dolną granicę wieku wyznacza się dzieci ok. 4 roku życia.
  Program szkolenia doskonale przygotowuje do rozpoczęcia treningów judo lub innej sztuki walki. Dając solidne podstawy może być jednym z czynników wpływających na odniesienie pierwszych sukcesów oraz późniejszych w karierze sportowej.
 • taniec
  Nauka tańca to zajęcia artystyczne wykorzystujące wiele twórczych form i metod stymulujących rozwój dziecka, odkrywających talent i kształtujących kreatywność myślenia. Program obejmujący naukę tańców ludowych: regionalnych i narodowych polskich i obcych oraz tańców nowoczesnych dostosowany jest do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
 • chór
  Chór to zajęcia dodatkowe, nadobowiązkowe dla dzieci chętnych i uzdolnionych muzycznie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.
 • fortepian
  Nauka gry na fortepianie to zajęcia indywidualne dla dzieci uzdolnionych muzycznie. Odbywają się dwa razy w tygodniu po 30 minut jedna lekcja, opłacane dodatkowo. Nauka gry na instrumencie poszerza krąg możliwości rozwojowych dziecka i głębiej wprowadza w świat muzyki.
 • umuzykalnienie z rytmiką
  Zajęcia są obowiązkowe dla wszystkich dzieci. Celem zajęć jest wzbudzanie zamiłowania do muzyki będące jednocześnie kształceniem wyobraźni i wrażliwości estetycznej.
 • zajęcia teatralne
  Celem warsztatów teatralnych dla dzieci jest rozwijanie ich wyobraźni, twórcze przetwarzania na scenie bajek, czy też znanych im sytuacji międzyludzkich, wspieranie współpracy w grupie.
 • logopeda
  Terapia odbywa się w formie indywidualnych spotkań. Różnorodne formy pracy wykorzystywane w czasie zajęć, pozwalają dzieciom na swobodną i bezstresową działalność. W trakcie ćwiczeń usprawniających mięśnie akumulatorów, wykonywane są jednocześnie ruchy całego ciała. Takie połączenie małej i dużej motoryki nie tylko odwraca uwagę dziecka od trudności i uatrakcyjnia terapię, ale przede wszystkim uczy koordynacji ruchowej, a ta jest niezbędna w edukacji dziecka.

Zapraszamy serdecznie!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie